Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Komolyabb fantasy művekről...

Komolyabb fantasy művekről tudsz? Tudnál is ajánlani? Melyek ezek?

Figyelt kérdés
18/f Gyűrűk Ura megvolt, tetszett, most tervezem az újra olvasást. Érzőszívű mágus, régen olvastam, akkor tetszett. Robin Hobb trilógiáját a nyáron fejeztem be (tudom, hogy van új saga angolul az Alexandrában, de már így is olvasom a Gyűrűk Urát angolul így az kiesett most), az is már a komolyabb kategória, bár picit lassú néhol. Darren Shan és az ilyen ponyva-fantasyk amiket mostanában adnak ki, kérem kerüljenek, ezeket kinőttem, régen, egyszer élvezetesek voltak de semmi több. Most tesóm rám sózta az Aranyiránytűt, melyről úgy hallottam,hogy van egy enyhe valláskritikai háttér szál is, de azzal alig haladok...
2009. dec. 10. 01:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
96%

George R. R. Martin – 'A jég és tűz dala' - sorozat?

(Trónok harca, Királyok csatája, Kardok vihara, Varjak lakomája van eddig belőle)

2009. dec. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Elminster sorozat esetleg.
2009. dec. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Egyiket sem ismerem, köszönöm az eddigi válaszokat! Utána fogok nézni!


---- Jöhetnek még : ) ----

2009. dec. 10. 02:13
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
philipp pullman: az arany iránytű! the golden compass ( 3 részes könyv+ film is van belőle)
2009. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szilmarilok (J. R. R. Tolkien): ez egy, Középfölde történetét átfogó történetgyűjtemény


Conan, a barbár novellák (Robert E. Howard): nagyon hangulatos történetek a történelem előtti korokból, nem rég jelent meg belőle egy két részes novellagyűjtemény, ami az összes megjelent Conan-novellát tartalmazza.

2009. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%
Laurell K. Hamilton - Anita Blake a vámpírvadász
2009. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a Harry Potter. J. K. Rowling egy zseni^^
2009. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Laurell K. Hamilton: Merry Gentry sorozat,R.A. Salvatore:Sötét elf trilógia (ezek egy nagyobb sorozat első részei, ha tetszett, ajánlom elolvasni a többit is, ugyan ilyen,(szerintem nagyon jók), Christopher Paolini:Eragon, Elsőszülött, Brisingr(az eragont ugyan megfilmesítették, ami ritka szar lett, de a könyv nagyon jó.)Nekem mindegyik nagyon tetszett, csak ajánlani tudom.
2009. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló : ...

4. : Egy Conan könyvet már olvastam, élvezetes volt, köszönöm az ötletet.

5. : Meg ne sértődj, de inkább nem.

6. : megvolt : )

7. : Igen-igen, A paolini-féle, eddig megjelent könyveket is olvastam, a többinek utána nézek, köszönöm!

2009. dec. 21. 22:54
 10/15 A kérdező kommentje:

Annyi hozzáfűzni valóm lenne még, hogy a komolyabb fantasy alatt azt értem, hogy valami komoly. Összetett, komplikált történet, értelmes, jól megalkotott világban játszódik. Amennyire lehetséges, klisé mentes... nem kell a főhős-néninek a gonosz-sötét-félemeletes-nagyúr fiába szerelmesnek lennie.


Egy komoly mű pl. a GyU, vagy az orgyilkos trilógia, vagyis itt kezdődik, ezekhez hasonlatosakat keresek... A főhősnek nem kell lekaszabolnia egy fényképezőlencsével a sötét-hadsereg vezérkarát. Reális legyen, persze egy fantasy műre ezt mondani kicsit paradox, de ez úgy értendő, hogy az aktuális világ szabályain belül....

2009. dec. 21. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!