Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Komolyabb fantasy művekről...

Komolyabb fantasy művekről tudsz? Tudnál is ajánlani? Melyek ezek?

Figyelt kérdés
18/f Gyűrűk Ura megvolt, tetszett, most tervezem az újra olvasást. Érzőszívű mágus, régen olvastam, akkor tetszett. Robin Hobb trilógiáját a nyáron fejeztem be (tudom, hogy van új saga angolul az Alexandrában, de már így is olvasom a Gyűrűk Urát angolul így az kiesett most), az is már a komolyabb kategória, bár picit lassú néhol. Darren Shan és az ilyen ponyva-fantasyk amiket mostanában adnak ki, kérem kerüljenek, ezeket kinőttem, régen, egyszer élvezetesek voltak de semmi több. Most tesóm rám sózta az Aranyiránytűt, melyről úgy hallottam,hogy van egy enyhe valláskritikai háttér szál is, de azzal alig haladok...
2009. dec. 10. 01:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy mondtam, Elminster sorozatnak mindenképp néz utána, szerintem elég komoly és összetett.
2009. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Peter S. Beagle: Az utolsó egyszarvú
2010. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én leginkább a Steven Erikson által irt Malazai Bukottak Könyvének Regéje sorozatot. Persze ha nem rémítenek el a minimum 700 oldalas kötetek, kellően nehéz olvasmány. Nem jellemző rá sem a a fantasy klisék sem a következetlen történelem szemlélet (mégiscsak egy régész professzor az írója). A világ meglehetősen egyedi és a történet is élvezetes. Több szálon fut szóval még az sem akkora baj ha nem az első kötettel kezded, fordított sorrendben is épp elég élvezetes.
2010. febr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Utána nézek, nem rémítenek el a 700 oldalas kötetek , csak azokat nehezebb órán olvasni, node sebaj. :D
2010. febr. 4. 22:26
 15/15 anonim ***** válasza:

Dragon Lance. Érdemes a Krónikáknál kezdeni, a Hősökkel folytatni, aztán a Papkirály, a Legendák, a Harcosok, Legendák, Káoszháború, Lelkek háborúja, Elveszett krónikák sorozatokat.


Ö kötet kivételévek mindent olvastam (kettő a Harcosok, három a Káoszháborúból). Nagyon jól felépített világ, a történetek mind kapcsolódnak valamennyire egymáshoz.

2010. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!