Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az baj, ha könyvemben amit...

Lucia99 kérdése:

Az baj, ha könyvemben amit írok a fő (bb) szereplőket nem ölöm meg csak úgy csinálok?

Figyelt kérdés
(Persze,azért nem minden fontosabb szereplőt hagyok életben)

2014. febr. 23. 03:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, bár nem értem teljesen. Ezt a történet folyamán akarod, vagy a legvégén?
2014. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem pusztán attól lesz egy könyv jó, hogy hullanak a karakterek mint a legyek. A katarzis nem így működik.

A katarzis abból lesz, hogy motivációk és körülmények feszülnek egymás ellen, majd így vagy úgy lezárul a helyzet.

Hogy ez nálad a történet szempontjából hogyan szükségszerű, azt a cselekmény határozza meg.


Pl. egy olyan világban, ahol az élet elviselhetetlen, embertelenül megalázó, ott még 30-40 év vegetálásra kényszeríteni egy halni vágyó valakit iszonyatos dráma.

Sőt, a halhatatlanság kiválló dráma forrás.

Az A.I. mesterséges intelligencia című film megvan? (spoiler: A robot kisgyerek túlélni nem csak a saját szüleit, de az egész civilizációt is. De ő még mindig az édesanyját szeretné maga mellett tudni. Abszurd helyzet, igaz?)


Egyébként ha a karakter (és az olvasó) halottnak hisz valakit, az ugyanolyan dráma, mintha tényleg meghalna. Ugyanúgy meg kell írni az érzelmi hullámvasutat, a reakciókat. Csak utánna van még egy plusz tánc, amikor rájönnek, és le kell játszani a váratlan viszontlátást is.

2014. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknak igaza van, de a kérdés arra enged következtetni, hogy a cselekmény megkövetelne némi halált, mégsem történik meg. Illetve ezt nem is egyszer játszaná el a kérdező. Jól sejtem?

Mert ez az, amit nem. Az olvasó így nem fog izgulni, mert a "halálnak" nem lesz súlya, aki fontos, úgyis túléli. A cselekmény meg egy idő után igazodni fog az ilyen utánfutó-karakterekhez. A nyírd ki a kedvenceidet szabály még mindig érvényes.

Más kérdés, persze, ha én értettem féle, és a második válaszadó hozzászólása van életben, azaz egyszerűen csak azoknak kell meghalniuk, akiknél ez a cselekmény szempontjából lényeges. A halál nem valami "menő" dolog, minél több, annál felkapottabb a regény, egyszerűen a történet szerves részét kell képezze. Viszont a visszatérést bemutatni, és adott esetben többször... kényes téma. Nagyon könnyen parodisztikussá fajulhat, hogy ő sem halt meg, meg ő sem, sőt, még ő sem...

2014. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,a harmadiknak igaza van,de akkor változtatok rajta.Nagyon köszönök minden választ!Sokat segítettetek.

:)

2014. febr. 24. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!