Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sosem olvastam a Bánk bánt...

Sosem olvastam a Bánk bánt vagy éppen Az ember tragédiáját, pedig épp túlvagyok az egyetemen. Ez ciki? Lemaradtam valamiről vagy most már megleszek nélkülük?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Elég ciki... :-[


Szerintem elég sokat veszítettél (de még pótolható!), fantasztikusan nagy mű mindkettő, nem szabadna kihagynod!


Javaslom, hogy vedd meg DVD-n és először inkább a szinpadi változatot a Bánk Bán-ból, később lehet az opera is tetszeni fog, de elsőre a prózával érdemes kezdeni. (Én megvettem mindkettőt a gyerekeimnek.)


Az ember tragédiája is az egyik legnagyobb drámai alkotás, a DVD-n remek színészek játszák a szerepeket (Huszti Péter, Moór Marianna, Mensáros László, Bessenyei Ferenc, Básti Lajos)...


[link]


[link]


Szerintem hozzá tartozik az alapműveltséghez, hogy ismerd ezt a két legnagyobb magyar drámát!

2009. dec. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1.hozzászólónak igaza van! Igen már középsuliban el kellett volna olvasnod,de most sem késő h bepótold eme hiányosságodat.
2009. dec. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hááát az attól függ..ki tudja mi mást olvastál.(persze olvasásából sose elég..De lehet h.te meg egy csomó olyan könyvön vagy túl,amin mások nem...


amúgy milyen szakon végeztél?mert ha pl.magyartanár akkor ciki:)


az általános műveltség dolga...de akkor se ciki ennyira szerintem...ezzel csak magadnak tartozol...még bepótolhatod...:)sose késő!

2009. dec. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#annyira
2009. dec. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
szerintem nem vesztettél semmit....nekem elég unalmas mind a 2 de kötelező volt elolvasni
2009. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Lemaradtál valamiről.

Azt, hogy megleszel-e nélkülük, nem tudom, én nem lennék.

De ez attól is függ mennyire vagy hajlandó elmerülni az olvasásban és élvezni , újra és újra átgondolni, kivesézni az olvasottakat.

2009. dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam mindkettőt. Az ember tragédiája nem rossz, de a Bánk Bán nem tetszett. Attól még, hogy valami klasszikus, nem biztos, hogy jó. És fordítva is igaz: sok jó könyv és jó író merül feledésbe ok nélkül. Magyar szakos vagyok, és az első, amit megtanítottak nekünk, az az, hogy ne mindig higgyünk az irodalomkritikusoknak, legyen saját véleményünk. Természetesen ettől még a klassikusok többsége jó, és érdemes elolvasni.

A kérdésedre válaszolva: nem tragédia, ha nem olvastad, még bepótolhatod, és eldöntheted, hogy megérte-e.

2009. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szemelyes tapasztalat: en jol megvoltam mig nem olvastam Az ember tragediajat, ez nem igazan az en stilusom, inkabb a novellakat es regenyeket szeretem; de erettsegi elott egy nappal (!!:p) raszantam magam Hala a Jo Egnek:D mert masnap magyar irasbelin mit ad Isten, epp azt kaptuk, es nagyon jo eredmenyt ertem el:) Szoval szerintem se maratal le sokrol, de erdemes elolvasni, mert sose tudod, mikor jon jol:)
2009. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Ma már akárki mehet egyetemre. Ócska szakok vannak, minden ostobát felvesznek, olyat is, aki a sörösüveg címkéjét nem képes elolvasni. Valószínűleg te is azok közé tartozol. Ne kérdezz hülyeségeket, hanem olvasd el mindkét drámát, és akkor nem lesz ciki.
2009. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. utolsónak pedig, de azért a sörösüveg címkéjét el tudom olvasni, az hasznos dolog. beírhatnád te hol végeztél, hadd nevessek egy kicsit, mert úgy érzem fogok. csáó mindenki
2010. jan. 2. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!