Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényt írok és a véleményetek...

Regényt írok és a véleményeteket szeretném kérni. Mit javítsak ki rajta? Mi benne a jó és mi a rossz? Negatív-pozitív válaszokat is szívesen várok.

Figyelt kérdés

Részlet:

"Reggel felkaptam egy egyszerű farmert, egy ujjatlan fekete felsőt valamint egy szürke blézert, emellé pedig egyszerű fehér balerina cipőt vettem fel. Nem a legeredetibb és legfeltűnőbb, de nekem tökéletes. Kimentem az erkélyre, ahol sikerült megállapítanom, hogy a nap még csak most kezdte felmelegíteni a levegőt, így az összeállításom még az időnek is megfelelt. Fogtam a táskám és átdobtam a pántját a vállamon, közben meg már rohantam is lefele a lépcsőn. Az utcán egy velem szembe jövő fiú (körülbelül négy – öt évvel idősebb) rám köszönt egy távoli puszi dobás kíséretében azzal, hogy szia cica. Nem sok kellett volna hozzá, hogy felpofozzam, de jobbnak láttam inkább hagyni az egészet. Legalább megállapítottam, miszerint annyira rosszul és egyszerűen még sem nézhetek ki. Mikor beértem a suliba, még azt hittem, ez is olyan nap lesz, mint a tegnapi. Tegnap viszonylag jól fogadtak. Megnéztek, aztán annyiban is hagyták a dolgot. Csak néha kaptam egy – egy furcsa pillantást. Azt hittem, hogy ennyivel megúsztam. Ahogy beértem a terembe, mindenki engem nézett. Olyan beszólásokat kaptam, mint a „ronda vagy, kövér vagy, hülye vagy, kívülálló, felesleges, semmirekellő, egyáltalán minek jöttél ide, s ezek cifrázott változatát. Nem tudom, mit árthattam nekik. Ha ennyire nem szeretnek, mondták volna már tegnap. Ezek talán így, felsorolva olyan gyerekes dolgoknak tűnhetnek, viszont akkor, ott tényleg abban reménykedtem, hogy ne kezdjek el sírni, mert csak még egy okot adhattam volna arra, amiért kiröhöghetnek. Még Krisztián is, aki tegnap reggel még beszélgetett velem, még az is képes volt olyan szinten megalázni a folyosó kellős közepén, hogy nem bírtam tovább. Magam előtt utat törve a sok nevető diák között, rohantam ki a suli kapuján. M az sem érdekelt, hogy szereztem három igazolatlan órát egyből a második napon. Nem akartam haza menni. Inkább elmentem a parkba. Ahol tegnap gyerekek játszottak, kutyák futkároztak, felnőttek beszélgettek, ahelyett most egy kihalt park volt. Egy lélek sem volt a közelben. Gondoltam, mindenki dolgozik, nem ér rá, suliba van. Egyedül voltam. Teljesen. Erre volt szükségem. Hogy egy kicsit lenyugodjak. Eleredt az eső. Még ez sem érdekelt. Ahogy visszagondoltam arra a fél órára, elkezdett folyni a könnyem. Nem akartam sírni, de tudtam, hogy ez ellen nem tehetek semmit. Ültem a padon, bámultam a szürke eget, az egyre jobban ömlő esőt és gondolkoztam, miközben könnyeim még mindig utat törve maguknak, lassan folytak le arcomon."

Bocsánat, hogy egy kicsit hosszúra sikeredett, de remélem, hogy páran azért elolvastátok :)



2014. márc. 12. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

alapnak jó

észrevételeim:

-"Az utcán egy velem szembe jövő fiú (körülbelül négy – öt évvel idősebb) rám köszönt egy távoli puszi dobás kíséretében azzal, hogy szia cica" fogalmazd át az egészet, nem kell zárójel nyugodtan beleépítheted a mondatba és a mondat második fele nekem nem igazán tetszik így de nem lényeges annyira

-"Nem sok kellett volna hozzá, hogy felpofozzam, de jobbnak láttam inkább hagyni az egészet" fejtsd ki hogy miért akarta felpofozni túl nyomulós volt köszönés után korábbi események miatt akarta felpofozni vagy miért? lehet, hogy férfiként rosszul gondolom de a nők szerintem az ilyen köszönést egy nevetéssel/fintorgással/szellemes megjegyzéssel elintézik

-"Egyedül voltam. Teljesen. Erre volt szükségem" nem muszáj ennyire tagolnod a mondataidat leírhatnád egyben is szerintem egyszerűbb olvasni

Úgy összességében nézve megvan az esély egy jó könyvre de egy tucat sztorira is, fogalmazást jónak tartom választékosnak tűnik de ennyiből nem lehet igazán jól elemezni, meg lehet hogy a többiek rácáfolnak az általam leírt dolgokban szóval hallgasd meg más véleményét is

2014. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam.Nem tetszett.A fogalmazás iskolai szinten jó,de egy könyvhöz több kéne,abban viszont egyet értek,hogy meg van az esély egy jó történetre,de tényleg bármikor tucat könyv lehet belőle.

Gondolom elég fiatal vagy,úgyhogy fogsz még fejlődni.

2014. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Elolvastam a részletet, összességében nincsenek vele nagyobb problémáim. Egy-két helyen kicsit meg lehetne variálni a mondatokat, illetve nekem ennél a résznél: "Egyedül voltam. Teljesen. Erre volt szükségem. Hogy egy kicsit lenyugodjak. Eleredt az eső. Még ez sem érdekelt." kicsit sok a tőmondat. Értem, hogy ezzel a nemtörődömséget akartad hangsúlyozni, de nekem annyira nem jön be. A helyesírási hibáktól sem hemzseg a történet, ami határozottan plusz pont, bár egy-két hibát azért találtam, de igazából nem annyira lényeges egyik sem. Választékosan fogalmazol, ami nagyon jó, és bár van még hova fejlődni, kétségtelen, hogy meg van benned a lehetőség!

Ami a történetet illeti. Nagyon sok embernek fog tetszeni, és nagyon soknak sem. Ez a gimis dolog már meglehetősen a túlzsúfolt kategóriába sorolható, de ennyi részlet alapján nem vonnék le következtetéseket. Ha ügyes vagy, meg tudod úgy írni, hogy kitűnjön a többi hasonló témájú sztoriból! Ha annyira nem megy ez a kitűnés, akkor sincsenek igazából nagyon nagy problémák, mert rengetegen olvasnak ilyen történeteket, és nagyon sokan nem unják meg őket! Ha a kiadatás a cél, akkor szerintem ne várj annyira sokat, de mint egy blogregény, szerintem sikeres lenne! Írj és olvass sokat, az mindig segít! Ki fog alakulni a stílusod, és ha majd lesz egy igazán jó ötleted, akkor akár a kiadás is lehet a kitűzött cél!

Elnézést a terjedelemért, néha képes vagyok túlzásokba esni!

További jó írást!

U.I: ha esetleg csinálsz neki blogot, vagy már van, akkor örülnék ha elküldenéd a linkjét! Ennyi részlet alapján nem feltétlenül mérvadó a véleményem, hiszen nem tudom mit hozol ki belőle, így azt sem tudom megítélni, hogy mennyire hajaz a többi gimis sztorira! Na, de ennyi voltam mára :)

2014. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gazi válasza:
69%
Megfogadsz egy tanácsot? NE! Mondom: NE legyen újabb Szent Johanna Gimi... értem én, hogy elolvastátok és most tetszik és ti is ilyen könyvet akartok írni, de akkor se. Te se tedd. Több vagy ennél.
2014. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és persze,majd fogok még rajta javítgatni. Az utolsó válaszolónak pedig üzenem, hogy ezt már az SZJG előtt elkezdtem megírni (mármint az előtt,mielőtt elolvastam volna), úgyhogy ez nem jött össze ;) amúgy meg ennyi részletből talán egy másolatnak tűnik, de nem az
2014. márc. 13. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nagyon jó. Folytasd nyugodtan
2014. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. márc. 19. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!