Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjem újra?

Hogyan kezdjem újra?

Figyelt kérdés

Többször is belekezdtem könyvek írásába, de mindig elrontottam valamit. Vagyis kedvem nem volt hozzá. Végre sikerült kitalálnom egy jó ötletet, ki is tettem egy fórumra és rengeteg visszajelzést kaptam, még az egyik legnagyobb írótól is (nem a valóságban, csupán a fórumon a legjobb). Aztán kimondtam a véleményen a supportról és kibannoltak, örökre. Nem volt kedvem már írni sem, így töröltem az összes vázlatot.

A történet 80% egyéni lenne. A maradék 20% az az, hogy lehet már mások is írtak hasonlót csak nem publikálták, vagy már van is ilyen könyv csak nem halottam róla.

De akkor most kezdjek el mindent újra? Még megvan néhány dolog a fejemben, nincsen kedvem nagyon lejegyezni őket, már neki akarok esni a történetnek, de így meg lehet gázra sikeredne. Akkor hogyan tovább?


12/F



2014. máj. 16. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak szép sorjában!

Először is - és ezt minden veled egyidős írónak üzenem -, ne szegje kedvedet az írástól egy rossz kritika, egy rossz helyre tett lépés, nem kell kitörölni mindent, csak mert törültek egy fórumról, mert megesik az ilyen, de nem ők mondják meg, hogy folytassad-e az írást vagy nem. Hiszen magadnak írsz elsősorban, így ne érdekeljen más.

Nem baj, ha a történetet nyolcvan százalékban egyedi, ez csak egy jó pont, hiszen megfigyelhetjük az ezer meg ezer olyan történetet, ami egy sablon történet alapján fekszik, szóval a nyolcvan százalék még magasnak is számítható amatőr íróknál.

Amúgy milyen fórumról tiltottak ki?


És nagyon jó, ha a fejedben megvan a történet vázlata, nem a gép előtt görcsölsz egy életet, míg legépelsz egy sort, hanem folyékonyan írsz.

Velem is volt ilyen - pontosabban most is ez van -, hogy megvan egy oltári jó történet alapja a fejemben, de egyszerűen nem akarom még leírni. Hogy miért? Szerintem erre az a válasz, hogy még nem robbant az időzített bomba, vagyis még nem érzel akkora késztetést arra, hogy pappírra (gépbe) vesd a gondolataidat, hogy egyszerűen felrobbanj az ötleteidtől. De ez nem baj. Még érlődik a fejedben a történet, összeáll a cselekmény, nem kell elhamarkodni a dolgokat, és ahogy te fogalmaztad, van rá esély, hogy "gázra" sikeredne az elhamarkodott munka.


Ha szeretnél egy kis segítséget vagy véleményezést vagy egy kis cseverészést egy másik íróval, akkor írhatsz nekem nyugodtan, mert szívesen beszélgetek/segítek más, (majdnem) velem egykorú, amatőr írókkal/íróknak :)


Sok szerencsét a továbbiakban!

2014. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából egy játék fóruma, voltak ott "tehetségtelen" írók is, de voltak igazán jók is :) Senki se mondott rossz kritikát, najó, egy ember, de ő alapból kö-csög velem. A kedvem csak azért mert el, mert akkor épp ilyen kedvem volt. Mint mondtam, csak a supportot véleményeztem, egy idő után már trágár,vulgári szavakkal.
2014. máj. 16. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyitől feladod, nem sok kedved lehet azt a regényt írni. Mi lesz, ha tényleg a műre kapsz kritikát?

Nézd, mi ismeretlen emberek vagyunk. Nem érdekel senkit, hogy neked volt egy jó ötleted és nem szeretnél vele dolgozni, csak írja meg magát. Vagy összeszeded magad és nekiállsz, vagy hagyd a csudába. Ne azért járkálj a netre, hogy mások (!) öntsenek lelket beléd és próbáljanak meggyőzni, hogy igenis írd meg. Ne, ne írd. Hagyd.

Vagy gondolkozz el azon, hogy mindenki ellenség. Igazából ha te nem írod meg a legjobb tudásod szerint a művet (márpedig ez látszik, hogy tudod, hogyan "kéne", de nem áll rá a kezed), akkor mindenki csak a rosszat, sőt, a legrosszabbat fogja látni benne. Ha ez nem ad erőt, akkor talán tényleg érdemes hanyagolni és más szórakozás után nézni, mert egyszer úgyis kapsz negatív véleményt.


(Egyébként írni "úgy kell", hogy kezdésnél a "mindenki menjen a francba" metódust alkalmazod, befejezésnél a "én vagyok a legjobb", átolvasásnál "a véremet akarják", és ha felteszed a netre, "a világ ellenség". Az első kritikánál meg "az olvasónak mindig igaza van". Ettől függetlenül, ha tényleg jól írtad meg, úgysem lehet kitörölni, hogy a legjobbnak érezd magad, ami nem baj, ezért is ír az ember.)

2014. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is feladtam a regény írást, így forgatókönyvbe kezdtem. Ez sokjal könnyebb volt. Keress rá az inyerneten egy teljes forgatókönyvre. Èn elég nehezen találtam rá iluenre.
2014. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Csak egy vígjáték sorozatának egyik részére találtam rá: Keresztanya. Szóval ha a teljes film forgatókönyvet is feladod, írhatsz sorozat forgatóköbyfet
2014. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint utsô vagyok. Nem muszáj vígjátékot, csak hogy tudd hogy néz ki alapjában egy film forgatókönyve. Te döntésed hogyan folytatod. További sok sikert!
2014. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!