Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen egy jó prológus,...

Frill kérdése:

Milyen egy jó prológus, körülbelül mit kell tartalmaznia, illetve mennyire zavaró ha a "bevezetés" mondjuk E/3as, de a történet a továbbiakban E/1ben folytatódik?

Figyelt kérdés
Elsõre buta kérdés és kicsit összesûrítettem. A lényeg,hogy írni szeretnék,de vagyok olyan hülye,hogy már a prológusnál "meghasonlottam" ugyanis nem tudom eldönteni milyen "nézõpontból" írjam a bevezetést... Vannak ugyan ötleteim,de túl sok a verzió. Gondolom egy prológus lényege igazából annyiból áll,hogy megadja az alaphangulatot... Találkoztam már E/3as kezdéssel ahol utána E/1ben folytatódott. Ez lehet zavaró az olvasónak? Köszi a válaszokat! :)

2014. máj. 22. 12:12
 1/6 Warren Scott ***** válasza:

Írhatod E/3-ban a bevezetést, mert ahogy mondtad, a hangulat megadása a feladata. Kicsit olyan mint mikor a film elején a kamera vándorol a környezeten végig, és lassan közelít a főszereplő felé, hogy rááljon végül és elkezdődjön a történet.


Van akit zavar az E/3 és E/1 közötti váltás, engem pont nem zavar. Az egyik írásomban nekem pont fordítva van :P Én napló bejegyzéssel indítok és aztán megyek át E/3-ba.

2014. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Warren Scott ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy a jó bevezetés olyan, hogy az olvasó azonnal tovább akar haladni. Elülteti benne a kíváncsiságot a történet többi részére, felkelti az érdeklődést, és nem engedi letenni az írást a befejezésig. ;)
2014. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én jobban írok E/3ban,így az nem kérdés,hogy a story "naplószerû" lesz... Csak el kéne kezdenem végre. :) Régóta vitázok magammal ezen. Igazság szerint egy jelentõs szereplõ bemutatásával szeretnék indítani,egy olyan szálon ami lényeges,de nem a leglényegesebb pont,aztán "átkapcsolnék" a fõszereplõ szemszögére.Kicsit bonyoloult...Egyébként szívesen olvasom mások munkáját. :) Még 1x köszönöm!
2014. máj. 22. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy kell prológus? Egészen biztos? A legtöbb esetben nem sokat ad a történethez.

Ettől függetlenül: persze, lehet, amit csak akarsz.

2014. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4es! :) Úgygondolom,ha meg is írom nem feltétlenül kell "beletenni",de még mindig gondolkodom a dolgon... Egy prológussal talán könnyebben eltudom kezdeni. Köszönöm a válazod! :)
2014. máj. 23. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, általában ezért írják a prológust, mert a szerző nem meri elkezdeni a történetet. De ez önáltatás. Gondolj arra, hogy jobb vagy ennél. (Prológus nélkül erősebb a kezdés, és mivel ott kell megragadnod az olvasó figyelmét, ez sokat számít.)
2014. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!