Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen népszerű az SZJG...

Miért ilyen népszerű az SZJG és a Csillagainkban a hiba?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézegetni a kérdéseket, de nagyon sok ezekhez kapcsolódik.. Nem akarom leszólni őket, de én nem szeretem ezeket a könyveket. Akik ennyire rajonganak érte el tudnád mondani mi fogta meg őket ennyire ezekben?

22/L



2014. jún. 10. 04:04
1 2
 1/17 Warren Scott ***** válasza:
Az utóbbi a népszerűségét az írónak köszönheti, aki nem-mellékesen felkapott youtubeos. John és Hank Green kb. ezer éve üzemelteti a "the VLog Brothers" csatornát és mindketten jó arcok, sok erőfeszítést tesznek azért hogy a világ kevésbé legyen szívás. Innen a népszerűségük, amiből következik, hogy bármit csinálnak annak automatikusan egy halom rajongója lesz.
2014. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert a kamaszok a célcsoport és nekik sok sz*rt el lehet adni. A YA irodaom jelentős része nem ér semmit, de nyilván egyszerűbb ilyeneket írni, mint egy normális irodalmi művet.
2014. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Jól írja az előző kettő. Nem rosszak ezek, viszont kifejezett célcsoportja: a kamaszok.

Tovább, ha belegondolsz, mért olvas el valaki egy olyan könyvet, néz meg egy olyan filmet, amin sírni fog, elszomorítja stb.? Azért mert ez örömöt okoz. Mert megható, mert giccs, mert az ember beleképzeli magát, hogy mindenki őt sajnálja, őt ugrálja körbe, vagy ép, jaj de jó, hogy vele ez nem történik meg.


A rák mindig is népszerű téma volt, irodalomban, filmben, mert ezt a betegséggel a legkönnyebb hatni az érzékeny könny csatornára, és még mindig valami misztikusság lengi körbe, hogy gyógyíthatatlan és halállal végződik és stb.

Ha mindketten könnyedén végig evickélnének dráma és bakancslista nélkül, akkor senki nem nézné meg a filmet, mert 'unalmas'. Ez ép olyan, mint amikor valaki reallity showkat néz, mert szereti a veszekedést, a drámát, a konfliktust. Mert ez felkavaró, izgalmas, és sokkal nagyobb hatása van.

Én is annyi idős vagyok mint te, és most már nem igazán érdekelnek az ilyesfajta könyvek, nem a témájuk miatt, hanem a hiteltelenségük miatt. Vannak amik erős párhuzamot képesek létrehozni a valós emberi reagálások és történések között, azonban a többsége, és valamikor olvastam is egy ilyen cikket, tömény kitaláció és cukormáz. De az ilyen elemeket muszáj tartalmaznia a műnek, különben nem köt le. Szóval átlagban jó nagy kacsa az egész, mert nem firkál mindenki bakancslistát, és átlagban nem jön be a szerelem még a halál előtt, és nem ugrálják körbe az embert, lehet, hogy csonka családban van és stb., és mindenféle megható tűzijáték nélkül megy el...mert ez a többségi valóság. Ezek csak filmek. Meghatóak, szépek, tükrözik azt, mit szeretnénk a valóságban...

2014. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így azért már jobban értem, mi a helyzet :)
2014. jún. 10. 13:04
 5/17 anonim ***** válasza:
mer jó könyvek
2014. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben? Akik szeretik őket azok szerint biztos jó könyvek, engem inkább az érdekelne miért tartják jónak. Mert vicces, megindító, emlékezteti őket valamire/valakire stb..
2014. jún. 10. 19:59
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem feltétlenül jók, legalábbis a füstje nagyobb, mint a lángja, mindkettőnek, bár ha választanom kéne a kettő közül, akkor inkább a Csillagainkban a hibát választanám.

Bele tudják magukat képzelni, mert szeretik, ha körberajongják őket. Nem tudom, miért lett divat mostanság az ilyen depressziós film/könyv...

14/L

2014. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok. A csillagainkban a hibát még nem olvastam, de látom, hogy mekkora rajongás veszi körül, szerintem egy próbát megér. Majd meglátom. Viszont a Szent Johanna gimire egyáltalán nem igaz az előzőekben leírt. Semmi valószerűtlen elem nem található benne. Egy átlag lány elmegy egy középsuliba, tanul, olvas stb. Meg jön a FIÚ, akibe szerelmes lesz, eleinte reménytelenül. Végül a FIÚ is beleszeret a lányba és vége. Teljesen valószerű az egész. Hogy a valóságban mennyi az esélye egy ilyen sztorinak, azt nem tudom, de az SzJG egy szórakoztató és remek ifjúsági regény, ráadásul magyar írótól és szerintem ez nagy pozitívum, hogy valami hazait is olvasunk.
2014. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Hogy őszinte legyek, én elolvastam a Csillagainkban a hibát, és annyira nem fogott meg. Nem azt mondom, el lehet olvasni, nem szörnyű, de sosem lesz a kedvencem. (Ez valószínűleg az én hibám is, mert sose rajongtam a tini-szerelmes regényekért.)

Az Szjg-t nem bírtam végigolvasni, mert (szerintem) elképesztően unalmas, és semmi nincs benne, ami kicsit is izgalmas lenne. (Valószínűleg megint csak az én hibám...)

Az osztálytársaim többsége viszont odáig volt a könyvért. Azt hiszem, kb. tudom miért.

Ebbe tudnak belehelyezkedni.

Az egyikük szó szerint azt mondta, hogy még egy könyvet sem tudott így átélni. Arról áradozott hosszasan, hogy el tudja képzelni a szereplőket. Majdnem megkérdeztem tőle, hogy ez még egyik másik könyvnél se sikerült?

Eddig terjed a korosztályom fantáziavilága. Csak abba tudják beleélni magukat, ami a hétköznapi életükhöz kapcsolódik. Szomorú, de ez van. (Megjegyezném, nem véletlenül írtam korosztályomat. Nem akarom kivonni magam semmilyen bírálat alól. 15 éves vagyok egyébként, bár a könyv inkább tavaly volt nagy divat.)

Egyébként meg sokan úgy állnak hozzá, hogy "ez most népszerű, akkor gyorsan elolvasom én is..." Egyfajta közösség-összetartó ereje van.

Mások pedig úgy gondolják, hogy ami ennyire népszerű, az nem lehet rossz.

(Nem állt szándékomban senkit megbántani, ez csak egy vélemény. Nem árt tudni, hogy ilyen is van. És nem minden tini egyforma. Már elnézést.)

2014. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én csak az SZJG-t olvastam, de tetszett. Bár egy kicsit IQ-szint romboló...

A kamaszok azért szeretik, mert egyszerű a nyelvezete, vicces, könnyen beleélik magukat, és rögtön azonosulni tudnak valamelyik szereplővel.

Szerintem ez miatt az egyszerűség miatt szeretik, mert valósághű, és a mai fiatalokról szól.

Szerintem egy kicsit tanulni is lehet belőle.

2014. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!