Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az a könyv amit szerint...

Melyik az a könyv amit szerinted mindenkinek el kellene olvasnia?

Figyelt kérdés
Mindegy milyen könyvről van szó.Melyik az amit kötelezővé tennél mindenkinek,annyira jónak találtad?
2014. jún. 10. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Harry Potter sorozat, illetve D. Preston és L. Child írópárostól megjelent könyvek bármelyikét. Fantasztikusak!

(Például: Kénköves pokol, Titkok háza, Csendélet varjakkal, A megtalált ereklye, Az ereklyetartó, Lázálom, Leszámolás, Két sír...)

2014. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A Monte-Cristo grófját. Feltétlenül.

Nem egy rövid könyv, az biztos, de az üzenete az, hogy soha ne adjuk fel a reményt. Ez a könyv egy zseniálisan megírt bosszúregény, amiből mindenki sokat tanulhatna.

2014. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nem lehet, mert a könyvek nem- és korosztály függőek. Nem tetszhet ugyanaz egy tininek vagy egy nyugdíjasnak. Egy nőnek pedig mindenképpen más könyv lesz a kedvence, mint egy férfinak. Múltkor pl. írtam, hogy ajánljanak letehetetlen könyveket. Egyiket elkezdtem olvasni, kitartóan elolvastam belőle 300 oldalt, de nekem halálosan unalmas volt, tele történelemmel, ami kicsit sem köt le. (Titánok harca) Életem legjobb könyve a "Garp szerint a világ", de ez egy elég feminista könyv, pasiknak nem jönne be. Második helyen egy sorozat áll, Margit Sandemo Jéghegyek népe. Talán amit tényleg mindenkinek el kéne olvasni, azok a Rejtő könyvek, kötelezővé tenném a Szőke ciklont és még jó párat közülük. :)
2014. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt:

Hogyan fogjuk fel, hogy mindenkinek más az ízlése, így nem létezik olyan dolog, ami mindenkinek tetszik


Fontos és hasznos olvasmány, ahogy ez is:

Kötelezőkkel csak megutáltatni lehet az olvasást

2014. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak feltételezés,ennyit én is tudok magamtól,köszönöm a kioktatást. :)

Ezért van ott a SZERINTED szó ergo a saját ízlésed szerinti legjobb könyv. Attól függetlenül hogy mindenkinek más az ízlése(amivel én is tökéletesen tisztában vagyok),identitása(stb...) kíváncsi vagyok kinek mi az az olvasmány ami teljesen magával ragadta.

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 10. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem ízlés kérdése, sőt a kérdés inkább arra utal, mi kell ahhoz, hogy az emberek világában ember lehess. Hogy egy faj gondolatát érezhesd a sajátodénak, ahhoz biza tény, hogy el kell olvasni jó sok művet, én most nem fogok sorolni. Egyébként az is érdemes megfigyelni, hogy pl. a kínai / japán irodalom, hogy alakult, európai ember műveltsége stb. + a totális értelmiségi ugye J-P Sartre. IM OFF
2014. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
legyek ura
2014. jún. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Orwell-1984

Huxley-Szèp új világ

Kesey-Száll a kakukk fèszkère

Keourac-Úton

Ellis-Amerikai psycho

Burroughs-Meztelen ebèd

2020. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!