Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem bírok még egy évet várni...

Nem bírok még egy évet várni a Trónok Harca folytatására, szerintetek érdemes folytatni onnan a könyvet, ahol most tart a sorozat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 10:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Persze angolul.
2014. jún. 16. 10:42
 2/16 anonim ***** válasza:

Uh...

Onnan nem tudod folytatni, mert mindenkinél máshol tart.

És lennének dolgok, amiket nem biztos, hogy értenél.

De tehetsz egy próbát.

2014. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem láttam a 4-dik évadot, de a könyv szerintem jobb mint a film..Bár a könyvvel is az a gond, hogy az utolsó két könyv még meg sincs írva.(legalábbis az egyik, a másikat meg nem adták ki) szóval a teljes sztorira így is úgy is várni kell.
2014. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Prym ***** válasza:
a sorozatban összevissza vannak az események, csak az 1. évadot sikerült úgy megcsinálni hogy teljesen egyezik a könyvvel. utána teljes a Káosz :D ha érteni is akarod kezdd el az egész ciklust olvasni. szerintem megéri :)
2014. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem beszélve az utalásokról, pl. hogy ki is valójában Jon Snow. Erre csak az első könyvben van konkrét utalás. A többi már feltételezi, hogy tudod az infókat. Viszont az a sorozatból nagyrészt kimaradt. Csak dolgokat emlegetnek fel.

Kezd az elejétől szerintem is.

2014. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az túl sok lenne nekem.Még ha nyár is van,akkor is készülök egyetemre,játékok stb :D Szóval azt a 3000 oldalt nem tudnám elolvasni,hogy a jelenlegi helyzethez érjek.

De akkor úgy gondoltam,hogy azt a könyvet,ahol most tart a sorozat,azt az elejétől kezdeném,így lennének olyanok amiket már tudok,és olyanok is amik újak.Így könnyebben bele tudok rázkódni.

2014. jún. 16. 10:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Jelenleg a sorozat egyszerre három könyvből szemezget.


Fal: még Kardok vihara


Arya, Tyrion: Most értek a Kardok vihara végére.


Sansa, Brienne: Varjak lakomája


Dany, Bran, Theon: Sárkányok tánca

2014. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, akkor az lenne a legjobb ha az egészet elolvasnád az elejétől.

Ha nincs annyi időd (pedig megéri) akkor minimum a 3. könyvvel, a Kardok viharával kezd.

2014. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hogy lehet,hogy Brienne a Varjak lakomájában tart,míg Arya a Kardok Vihara,amikor most találkoztak?(a sorozatban)
2014. jún. 16. 11:55
 10/16 anonim ***** válasza:

A könyvben nem találkoznak. :) Ez át lett írva. Valahogyan meg kellett oldani, hogy a Véreb eltűnjön Arya mellől.

(A könyvekben azok a Lannister katonák sebesítik meg súlyosan, akikkel az évad elején találkoznak.)

Arya szálát nagyon elhúzták, hogy kitartson végig.


Ilyen apró változtatásokkal kell számolni. Pont ezért írjuk, hogy nem mindent értenél.


Pl. Sansa a Völgyben még mindig Szikla Alayne néven fut és nem fedte fel magát

Jorah Mormont árulását Barristen leplezi le.

Branéket egy Hidegkéz nevű élőholt védi és kíséri a Gyermekekhez. stb.

Jojen nem hal meg. És Grenn és Pyp is túlélta a Fal ostromát.

Stb.


Viszont a sorozatban sok mindent egyszerűsítenek és próbálják redukálni a szereplők számát, hogy észben lehessen tartani bárkinek. Már amennyire engedi a sztori az egyszerűsítést.

2014. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!