Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az írás után hogyan/hova tovább?

Az írás után hogyan/hova tovább?

Figyelt kérdés

SZeretnék írni egy könyvet, de fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá. Régóta bloglok, de csak most jött el az a pont, amikor már könyvet (is) szeretnék. Van egy szerintem tök jó "könyvötletem", a cselekmény röviden megvan, és úgy döntottem, meg akarom csinálni! Csakhogy: nem tudom mi ennek a menete. Olvastam több cikket is, de egyik se olyan, aminek hála tisztán látnám a dolgokat, csak elképzelésem van.

Szóval, kéne egy kis segítség, hogyan kezdjek hozzá a folyamathoz? Az íráson túl. Hogy megy ez? Kell egy szponzor is?

Még annyit rólam: fiatal vagyok, bizonyos értelemben amatőr is. A családi körülményeim pedig nem olyanok, hogy az alapján tudjak kiadni egyedül könyveket.

Válaszoknak nagyon örülnék! :)



2014. jún. 24. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Fölösleges addig a kiadáson töprengeni, amíg nincs semmi. Előbb kellene egy kész regény.
2014. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban, addig ne ezen töprengj, amíg nincs a kezedben kész mű. Még akkor is simán lehet, hogy eladhatatlan (ha első regény lenne, ez valószínűbb). Ha kész a regény, általában sokféle lehetőség van a továbblépésre, a legolcsóbb és legegyszerűbb pályázatra beadni (pl. az Aranyomásos regénypályázatra, fiataloknak szól pont). De addig csak azon járjon az eszed, hogyan írd meg a legjobban.

Ez olyan, mintha eldöntenéd, hogy csokitortát sütsz, és még meg sem nézted, van-e otthon csoki, liszt, tojás, tej, hanem már azon polemizálsz, hogy nincs elég barátod egy húszszemélyes csokoládétorta megevéséhez, mit csinálj, menj és add oda a szomszédnak vagy add be egy cukrászdába?

2014. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket eddig is gondoltam! :D

Mármint hogy fölöslegesen agyalok.

Azért köszönöm! :)

2014. jún. 24. 23:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Első könyv is lehet jó.

(AZ IFJÚ TÖRLESS APPROBÁLJA)

NIGGA

NIGGA


Egyébként annyi biztos, először meg kell írni egy könyvet, most vannak akik úgy születtek, hogy ott a potenciál és ez aztán az évek során beteljesedik, pl. Musil is birkózott kiskorában nem bírtak vele a szülei katonai iskolába került aztán váltott mérnökire és lám, mégis olyan filozofikus atomerőművet írt , hogy néha még én is csak letisztultabb kép nélkül olvastam amazon (Kazinczy amaz+azon) oldalakat.

2014. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!