Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy könyvet. Ti olvasnáto...

Írok egy könyvet. Ti olvasnátok tovább? , ha nem miért?

Figyelt kérdés

"...2001.november 25.Egy esős,zord éjszaka volt.Valaki kopogottaz ajtón.Annak az irodának az ajtaján,ahol Robert Crooford és egy barátja-Daniel Locksmith-,közös üzletet vezetett,egy magánnyomozói irodát,ahová megbízóik látogattak el.

Tizenegy óra körül járhatott.Robert ekkor ébredt fel,az előbb említett cselekményre lévén figyelmes.

Ásítozva felállt íróasztalától,mivel,hogy munka közben szenderedett el.Odasétált az ajtóhoz és elfordította a zárban lötyögő kulcsot.Fogalma sem volt,kinek jut eszébe ilyenkor magánnyomozót keresni.

Az eső zuhogott,az ég dörgött,villámok cikáztak át a sötét égbolton.

Robert kinyitotta az ajtót.Egy férfival találta szemben magát.Ingén egy vérfolt terült el.Közepes termetű férfi volt,kinek beesett arcán egy hosszú,vágott seb éktelenkedett.Az illető,úgy harminc év körül járhatott.

Robert megtörölte szemét,hiszen még ő is alig hitt magának.A férfi fáradtan,lihegve állt az ajtófélfának támaszkodva.Jobb kezében egy tégla alakú dobozkát szorongatott.

Nyomozónk lesimította bozontos haját és minden erejével próbált,a jelenre koncentrálni.

Ekkor a férfi lihegve megszólalt...."



2013. nov. 13. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Legfőképpen a "tégla alakú dobozka" győzött meg arról, hogy ez nem egy igényes írás.
2013. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tudod ez egy borzasztóan rövid részlet.a tégla alakú dobozka egy olyan tárgy ami végül az egész probléma okozója lesz
2013. nov. 13. 15:33
 3/13 A kérdező kommentje:
és talán ha változtatnék rajta?olvasnád?
2013. nov. 13. 15:34
 4/13 Mirk ***** válasza:
100%
A történettel még nem is lenne baj, de nagyon sok hiba van benne, ha kéred leírom őket részletesen.
2013. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az első mondat már klasszikus, én itt döntöttem el, hogy nem akarom a továbbiakat látni. Bár ez még nem a te szinted, hogy miért nem, de így nem kezdünk. (Időjárással és "sűrű, sötét éjszaka" első mondattal ne.)

Deggial türelmes ember, én "az előbb említett cselekmény"-nél éreztem hasonlót, mint ő. Utána már igazából mindegy, jobb helyesírással még négy-öt oldalt szívesen olvasnék ebből, de csak azért, mert sajnos tényleg röhejes. A fogalmazást alapjaiban meg kéne változtatnod.

Nézd, jó, hogy próbálsz írni, de egyelőre ne publikáld. Az első verzió senkinek sem jó, de ha ránk erőlteted, a későbbiek sem fognak érdekelni. Írd meg addig, amíg tetszik, amíg tudod, aztán majd javítgasd, siszolgasd, hagyd félbe, kezdj másikba, dobd a sutba azt is, végül elérsz egy szintre, ahol te úgy érzed, megfelelően alkotsz, és a barátaid is ez mondják. Na, akkor esetleg felpakolhatod a netre is. Addig viszont ne, kérlek.

2013. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
rendben.koszonom az oszinte valaszokat
2013. nov. 13. 17:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha jobban akarsz írni, mindenképpen írj még ilyeneket, aztán olyasvalakinek mutasd meg, akiben megbízol, és akiről tudod, hogy őszintén elmondja, mik a hibáid. Aztán még írj és írj és írj. És olvass rengeteget, legfőképp olyan műfajban, amilyenben te is szeretnél írni.

Plusz ajánlom még olvasgatásra a következőket:

[link]

[link]

Ne búsulj, ha elsőre negatív kritikákat kapsz, hiszen, ha belegondolsz, egyértelmű, hogy azok az írások, amiket a boltok polcain látsz, nem elsőre lettek olyanok, amilyenek, ráadásul legtöbbször segítséggel. Ráadásul nagyon ritka az olyan ember, akinek a kisujjában van az írás, nem beszélve arról, hogy legfőképp akarat, kitartás és önfegyelem kérdése az egész. Gyakorolj sokat, olvass, írj kisebb novellákat is akár, és ne várd, hogy az első kitűnő ötleted legyen az áttörés. Akár több kész regényed is születhet, amíg mondjuk egyet tökéletesnek érzel utólag is.

Sok sikert! :)

2013. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ugygondoltam abba hagyyom,de eddig is minden almöom volt hogy iro legyek.koszonom a biztatast
2013. nov. 13. 17:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Furán fogalmazol, néha túlcsavarod a mondatokat, mintha igényes akarnál lenni, de pont ettől nem leszel az

pl. Robert ekkor ébredt fel,az előbb említett cselekményre lévén figyelmes.

Ennek nincs értelme.

Néha meg nem fogalmazol elég igényesen, mint pl. az a bizonyos tégla alakú dobozka.

Vesszőhibák, egyéb nyelvtani hibák.

A történetről ennyi alapján nem tudok mit mondani, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy abszolút tucatsztori. Fogadjunk hogy a pasas meghal, a nyomozók nyomozni fognak, galibába keverednek, elfogják őket, a végén meg Ramboként nyírnak ki egyedül minimum 20 gonoszt, és full happy end.

Könyörgöm, cáfold meg.

2013. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Most találtam rá a másik kérdésedre. Nem cáfoltad meg. Nem, nem olvasnám tovább.
2013. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!