Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a történet...

Mit gondoltok erről a történetről?

Figyelt kérdés

Már rég megfogalmazódott a fejemben ez a történet, de úgy igazán csak most kezdtem el vele foglalkozni a szünet miatt. Viszont, amikor elkezdtem írni a vázlatot, a felénél megakadtam, mert egy kicsit laposnak tűnt a szememben. Ezért is érdekelne róla a véleményetek. :)


Tehát, a történet egy hatéves kislányról szól, aki zűrös családi környezetben nő fel. A szülei folyton veszekednek; többnyire alkoholista apja kezdeményezi a vitákat, mivel ebben az állapotában még erőszakosabbá válik.

Egyik éjjel az apa megöli a gyermek anyját (ami történetesen véletlen volt, ugyanis amikor kötözködtek, megcsúszott, s legurult a lépcsőn).

A leány a földszintről végignézi az egészet, aki annyira megijed, hogy kiszalad a házukból, s egyenest az erdőbe megy.

Sokáig csak bolyong ott. Fázik és fél, majd amikor elesik, egy fa tövébe húzódik, s álomba sírja magát.

Reggel arra ébred, hogy valami figyeli őt. Egy farkas ül vele szemben, aki kíváncsian nézi a lányt, ő azonban hátrálni kezd tőle. Mikor észreveszi, hogy az állat nem akarja őt bántani, közelebb megy hozzá és összebarátkoznak. (oké, ez így leírva kicsit furán hangzik ><)

A gyerek követni kezdi a farkast, amikor az elkullog mellőle. Egy öreg faházhoz érnek, s találkozik a ház "úrnőjével", egy öregasszonnyal. Morcos és tartózkodik az emberektől, de azért befogadja a lányt annak fejében, ha a szállásért megdolgozik. A gyermek természetesen elfogadja ezt az ajánlatot.

Mivel még csak hatéves, ezért ügyetlen és szerencsétlen, emiatt is szidja (olykor-olykor pedig meg is veri) őt az öreganyó.

A lánynak az erdőben eléggé "kalandos" élete van, s noha az tűnne a legésszerűbb megoldásnak, ha otthagyná a házsártos öregasszonyt, mégsem teszi meg. Talán azért, mert ott van mellette a farkasa, aki egyfajta vigaszt nyújt a számára.

A nő mindig hibákat keres a lány munkájában - még akkor is, ha nincs. Túlságosan is szigorú hozzá, ez pedig amiatt van, mert a volt férjére emlékezteti (a múltban megmérgezte a férjét, s e miatt menekült el ide - azért tette, mert nemegyszer félrelépett. majd nem sokkal azután, hogy végzett vele, megtudta, hogy gyermeket vár tőle. ettől azonban annyira megrémült, hogy saját magán végezte el az abortuszt ><)

Nos, egyik éjjel odáig fajul a dolog, hogy a nő végezni akar a kislánnyal is. Ezt azonban a farkas megakadályozza és véget vet az asszony életének.

Ezután elmenekülnek a házból. Kicsit bolyonganak még az erdőben, amikor egy erdészekből álló csoportba nem ütköznek, akik azonnal felismerik a lányt (a farkast nem veszik észre, mert az egyik bokor tövében maradt meglapulva). Mihelyst elakarják vinni őt, megszökik tőlük, s visszamenekül a sűrűbe.

Úgy végződne a történet, hogy amikor a lány visszaszalad a fák közé, az apja (aki történetesen egy másik erdészcsoporttal volt) bemegy utána, miután megtudta, hogy még életben van (ő ugyanis attól tart, hogy a gyermeke valamit kikotyog a gyilkosságról, amit a férfi követett el).

Nos, a következőket pedig inkább nem részleteznem. :)


Igazán örülnék annak, ha őszinte válaszokat írnátok.

Előre is köszönöm!



2014. jún. 29. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon, de nagyon tetszik.:D
2014. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. jún. 29. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem nem kifejezetten érdekelne. Viszont arra figyelj, hogy ne ennyire... művien és modorosan fogalmazd meg a gondolataidat, mikor megírod.
2014. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as: Ne haragudj, de mit értesz az alatt, hogy modoros? ><
2014. jún. 29. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:

A sztori jópofa, a végeredmény attól függ, milyen stílusban írod, mennyire igényesen, stilisztikailag mennyire állja meg a helyét, mennyi (lelkes fiatal íróknál jellemző) típushibát sikerül elkerülnöd vagy beletalálnod.


Amit érdemes lenne kicsit jobban kihangsúlyozni, hogy a lány mentálisan nagyon nem lesz okés, egy 6 éves kislány ilyen sokk után durván megváltozik.

Szerintem olvasgass abúzált gyerekekről esettanulmányokat. Durva torzulások vannak pláne ha másik abúzáló környezetbe kerül. Ezek a lélektani részek jól feldobhatják.

2014. jún. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne :) Az elején azt hittem, megint egy sablonos sztori lesz, egy sérült lánnyal, de nem. Hát, a sérült lány megvan, de szerintem nem sablon :) De ez csak az én véleményem, én pedig nem tudok írni :D de kíváncsi lennék rá ^^ ha megírod, és felteszed valahová, küldj linket, légyszi :))
2014. jún. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy egy hatévesről szól, tehát ez érződjön mikor beszél. A témákban, a megfogalmazásban!


Regény lenne vagy novella?

2014. jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek! :))

Utánanéztem az abuzált gyerekeknek, és tényleg nagyon durva, amin keresztülmennek.

Regény lenne, és először csak magamnak írnám. Nem szeretném feltenni az internetre fejezetenként, mert biztosan rengeteg javításon fog majd átesni.

2014. júl. 1. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!