Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemény erről a blogról?

Vélemény erről a blogról?

Figyelt kérdés

Az első bejegyzés alapján tetszene nektek, olvasnátokna folytatását?

Hogy lehetne jobb? Adjatok tanácsokat, légyszi! Nagyon szeretek írni

13/l

[link]



2014. jún. 30. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A mondataid nagyon szaggatottak, úgy érzem, hogy minden pontnál "döccenek" egyet, vagyis nem tudom folytatólagosan olvasni. A szóismétlés - gondolom - a hatást akarja fokozni, de engem irritál és szerintem felesleges. Legalább helyesírási hiba nincs (az első öt sorig olvastam el, mert nem ment tovább).

Ez a halott nő dolog nem olyan rossz, csak próvbálj folyékonyabban és változatosabb szókinccsel írni, akkor nem lesz rossz! Viszont a kinézet nekem egyáltalán nem illik a történethez, azon javíthatnál kicsit. Ez a virág nem nagyon illik a halálhoz...

2014. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 30. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:

A stíluson és a fogalmazáson lenne mit csiszolni. Leírások is kellenének, jól méghozzá, de 13 éves létedre ígéretes kezdet. :)


Pár apróság a sztorihoz:

- A hullaházban a tálcára rakott halottakon nincs ruha, levágják róluk és zömmel mennek az égetőbe (kivéve törvényszéki esetek, ahol még kellenek), pláne mert nem szoktak "tiszták" maradni (nem fejtegetem tovább, a halál elég sok csúnyasággal jár). Kicsit több izgalom lenne, hogy hogyan szerez ruhát.

- Az hogy ilyen könnyen szerez iratot, elég nagy baki, ha inkompetens a kiállító hölgy, akkor sem tud csak úgy kiállítani egy személyit (szerintem nézz utána hogy megy ez valójában, a valóságból amúgy is sok ihletet meríthetsz). Nagyon gyorsan le is tudod, ami megtöri a tempót - addig részletesebb voltál. Így azt a hatást kelti, hogy gyorsan le akartad tudni különösebb erőfeszítés nélkül a szereplőd "legális" státuszát és iratproblémáit. Ez írói hanyagság, másrészt azzal a szereplővel, akinek pusztán a szerencse miatt minden az ölébe hullik, nehezebb azonosulni, kevésbé lesz hiteles.


Remélem segítettem.

2014. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még pár apróság:


Még az elején vagy, de ne ess a Mary Sue hibába - az egy tipikus hibás karakter. Itt olvashatsz róla: [link]


Még egy kis javaslat: Gondolom egyelőre nem túl sok fajta könyvet olvastál, a jó írói stílus kialakításához érdemes kilépni a "komfortzónádból" (= kedvenc könyveid) és másféléket is olvasni (ne tiniponyvát), ezúttal megfigyelve hogyan fogalmaznak az írók, hogyan épül fel a karakterük, hogy használják a leírásokat. :)

2014. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 30. 22:16
 6/7 anonim válasza:
Az ötlet nagyon jó, csak gyorsan a lényegre térsz. Írj le minden apróságot ne csak nagyjából...Kicsit lehetne fokozni az érzelmeket, és majd a párbeszédeket új sorba kezdd. A stíluson lehetne picit csiszolni. De amúgy jó, főleg 13 évesen:)
2014. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a betűméret lehetne nagyobb, mert ez bántja a szemet, legalábbis az enyémet.
2014. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!