Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mekkora a különbség egy nyers...

Mekkora a különbség egy nyers és egy szerkesztett (kiadott) könyv szöveg között?

Figyelt kérdés

Mekkora különbség van egy szerkesztett és egy nyers szöveg között, úgy értem egy szerkesztő mennyit változtat a szövegen?

Nekem nem a legjobb a fogalmazó készségem írásban (túl sok szóismétlés, sok "hogy" stb.) és nem tudom egy ilyen nyersanyagot bevállal-e egy szerkesztő, még ha több is a díja, mert több vele a munka. Egyenlőre csak elvi jellegű a kérdés, csak tudni szeretném van-e remény... : ) Előre is köszönöm a választ!



2014. júl. 6. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem megjelent egy könyvem, akkor a nyers verzióban sokat használtam az "és" kötőszót. A szerkesztő ezeket sok helyen elvette, például külön mondatokká alatkította a mondatrészeket. Ezen kívül két dologra felhívta a figyelmem a tartalommal kapcsolatban. Ezeket átírtam, a javított verziót elküldtem neki.
2014. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerkesztőtől függ meg a nyers szövegtől. Néha komolyan változtatnak (egész mondatokat átírnak, szavakat cserélnek ki, bekezdéseket dobálnak át), máskor kevésbé, a hibákat szedik csak ki (szóismétlések, rossz szórend, mondatrend). Persze a helyesírási hibák javítása mellett. :)

Ha pl. magánkiadás, és fizetsz a szerkesztésért, akkor megcsinálnak mindent. Ha "rendes" kiadás, kiadótól is függ, de kezdő írónál nem félnek annyira egy utólagos javítás esetén, mint a húzónévtől. Egy komolyan szóismétléses kéziratot viszont lehet, hogy nem vállalnak, mert azzal tényleg sok a meló.

2014. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem túl jó a fogalmazási készséged, miért akarsz könyvet írni??? Egyébként nem egyenlőre, hanem egyelőre, mert a két szó mást mást jelent. Ilyen hibákat is például kijavítanak, és eldöntik, hogy a téma megér-e egy könyvkiadást. Lehet, előbb neked adják majd vissza, hogy dolgozd át, ha látnak benne valamennyi fantáziát. Azért kíváncsi lennék arra a könyvre!
2014. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a story amit leszeretnék írni megérné a fáradságot : ) , pont ez az, hogy nem is gondolkoznék könyvíráson, de a történet nagyon ki akar törni belőlem, már elég régóta. Egyre összefüggőbb és egyre gazdagabb is. Ezért érdeklődök.
2014. júl. 13. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!