Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az SZJG-ben csak szerintem...

Az SZJG-ben csak szerintem hasonlít zavaróan Reni és Edina "Cortez-rajongása"?

Figyelt kérdés

De most gondoljátok végig, mindkét lány betegesen rajong ugyanazért a fiúért, bármit megtennének érte, csak Edina mer is lépni, legalábbis próbálkozik, míg Reni a végén Virág ostobaságának hála (a véletlenül odatett levél) tud csak összejönni a sráccal. Igen tudom, hogy Dina egy klasszikus "gyűlölnivaló lotyó", de a maga módján épp ezért ugyanakkora lúzer mint Reni, csak ő a másik véglet.


Ennyi a két lány közt a különbség -meg persze az, hogy nekünk Renáta a "látcsövünk" a történetre- tehát ha Renit rettentően kellene sajnálnunk az első kötetekben, akkor Edináról mit gondoljunk? Szerencsétlen végigmegy minden fiú, csak azért, hogy felkeltse Cortez figyelmét, és a kevés jelenetében pl. szalagavató próba, azért egy eléggé összetört lélek áll előttünk. Ráaádsul abból kiindulva, hogy Zsolti a végén "igazából" is össze tudott jönni vele kiderül, hogy ő csak egy tök átlagos divat iránt rajongó néha undok, és frusztrált lány, aki sajnos szimplán nem a főszereplő, hanem az antagonista szerepkörét kapta meg a történetben.


Szóval, ha végignézzük az összes kötetet, én nem igazán tudom gyűlölni Edinát -pedig Leiner Laura mindent megpróbált, hogy ezt elérje-, mert az ő szemszögéből nézve Renáta ugyanazt csinálta, néha szó szerint pl. mikor ő akarta féltékennyé tenni Cortezt a kitalált francia barátjával, (jó tudom Kinga ötlete volt, de Reni is benne volt a dologban) sőt aztán az egyáltalán nem kitalált Gombával, mikor berágott Cortezre.


A lényeg én nem láttam annyira különbözőnek a két lányt -ha Cortezről volt szó-, ráadásul idővel elkezdtem sajnálni Edinát, ami nem feltétlen jó dolog, ha ő lenne az egyik "főellenség".


Gondolom lesz egy pár SZJGer, aki ezért le akarja majd szedni a fejem, de valahogy ez a könyvek olvasása során végig zavart, és valószínűleg én azért látok másképp dolgokat, mert fiú létemre végigolvastam minden kötetet, és nem tudok azonosulni a "nyomilány" Renivel, aki ugye az átlag tinilányt szimbolizálná, hanem megpróbálok tárgyilagosabb maradni.



2014. júl. 9. 12:19
 1/10 anonim válasza:
39%
persze Edinának is vannak érzései, hiába az a beképzelt lotyó!! de azért szerintem nem kéne végig menni egy csomó fiún csak hogy felkeltse cortez figyelmét!! szerintem is van egy kis apró hasonlóág, az hogy mind a kettő odavan cortezért, mint egy csomó más lány is!! :)
2014. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

*lassan eltakarja az arcát*


sráácok...

Remélem minden idetévedő illetve az előttem válaszoló is tisztában vannak azzal, hogy egy lánynak azért egynél több barátja lesz életében, és attól még nem lesz 'lotyó'. Ha 17 évesen volt már 5 kapcsolatod, az még tök okés és felvállalható, ellenben az írónő szinte minden könyvében (igen, a többit is olvastam) azt a mutatja, hogy az elsőnek kell lennie az egyetlennek... neee... Az teljesen rendben van, ha pl 20 évesen volt vagy 8-9 barátod. A lotyóság egy bizonyos mértékig nem mennyiségben, hanem...khm... minőségben fejeződik ki. Pl ha volt 5 barátod, ebből kb 2-vel volt szexuális kapcsolatod, az tök oké. De ha volt 8 barátod, és ebből 7-el volt szexuális kapcsolatod... remélem mindenki érti.

Amúgy kérdező, hogy a kérdésedre is válaszoljak: nagyon tetszik ez a meglátás, én erre nem is igazán gondoltam, de az mindig is szemet szúrt, hogy Edinát mennyire ellenszenvesnek akarja beállítani. Szinte már nem nekem volt kínos a karakterek egyszerűsége.

2014. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Teljesen igazad van, bar en Edinat azert nem birom, mert minden fiuval jar hogy felkeltse Cortez figyelmet. En mast csinalnek, ez azert tulzas.
2014. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 vörös98 ***** válasza:
75%
én örülök, h a sok SZJG-er lány kérdése között egy ilyen fajta is feltűnt:) nekem nagyon tetszik a meglátásod, és tudom, h mire gondolsz. nekem végére Edina már szimpibb volt mint Reni, és a legrosszabb, hogy mindenki Reni pártján áll meg ilyenek. hogy amit ő tesz az oké, amit Edina meg fúj?:D
2014. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen egyetertek veled. Ami nekem meg nagyon szurta a szememet az az, ahogy a szalagavato probajan bannak vele amiert elajult. Reni osztalyat egy nagyon elfogado, mindent megerto cseppet sem kegyetlen diakcsapatnak irja le, megis anorexinek es miegyebnek gunyoljak amikor megtudjak, hogy azert ajult el, mert nem evett. Az pedig, hogy az anorexia egy lelki eredetu betegseg, es hogy Edina azert folyamodott ilyen drasztikus lepeshez, hogy elfogadjak ot, cseppet sem zavarta oket, sot azt mondtak, hogy megerdemli, hogy igy jart. Vegig se gondoljak, hogy mennyire elkeseredett lehetett, hogy ezt tette.
2014. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
49%
teljesen igazad van! irj nekem uzit ;) es kitargyaljuk
2014. júl. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként ezek a "Reniék beszélik ki Edináékat"-dolgok nekem sem tetszettek. Tényleg mindig hangoztatták, hogy ők mennyire el- és befogadóak, aztán mindig becsmérelték ki őket. Például hogy mindig az akkori divat szerint öltöznek, mintha ez olyan rossz lenne. Ők legalább adnak magukra, hamár egy ilyen "mindentmegtehetekmertvanpénzem" történetről beszélünk.

Aztán ott van az is, hogy ők néha szórakozni is mennek. Erre kérdezem: "Na és???" Eléggé furcsálltam, hogy az egész oszályból csak Andris és Robi megy valahova. (Mondjuk ők romkocsmába, de mindegy:D )

Szintén másik észrevétel, hogy amikor a 8/2-ben Edina megmutatja az osztályfényképét, Ricsiék 3 fiút nem is ismernek fel. Most komolyan. Négy évig voltak évfolyamtársak egy 96 fős iskolában, ráadásul volt egy közös tesiórájuk is.

2014. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Igazad van :D Én mindkét lányt úgy utálom ahogy van, pedig nagy fanja vagyok a könyvnek. Én értem, hogy Edina szereti Cortezt, meg bejön neki, meg ezek..de azért nem járok minden egyes haverjával hogy észrevegyen. Mert itt nem az a baj, hogy sok barátja volt, mert az oké..hanem hogy egyiket se szerette. Azért, nem tudom ki hogy van vele, de én csak akkor járnék valakivel, ha azt 100%-ra szeretem. Ebbe viszont a fiúk is hibások. Kinézetéről meg annyit, hogy nem mutogatta magát, nem tette ki semmijét, csak divatosan öltözött. Szerintem ez tök normális, én is szeretem a Divatot, az már más kérdés hogy nem mindegyik tetszik. De amúgy, lehet hogy ha Edina várt volna egy kis időt, nem görcsölt volna rá annyira Cortezre, és nem járt volna mindenkivel miatta, lehetett volna is esélye.

Renátáról meg annyit, hogy remélem ilyen lány nem létezik mert amit ő csinál az szánalom. Most őszintén.. 2 és fél évet azon nyavajgott hogy megszerezze Cortezt, észrevetesse magát. Aztán megszerzi, erre mindig kétejei vannak..Kingának totál igaza van a könyvben hogy Renáta magának kreál problémákat. És Corteznak is iagaza van abba, hogy Reninél túl sok a MIVAN HA.... Őszintén nem értem mit keres egy ilyen lány Cortez mellett...az úgy oké hogy okos, valaki számára totál vonzó az okosság, de istenem hogy annak a lánynak az első négy kötetben kinézete nem volt az biztos.Utánna se nagyon, de fejlődött. Nem igaz, hogy egy 15-16 éves lányt, nem érdekel minimálisan sem a divat! Ráadásul mindig Viktóriáról áradozott mikor járt Cortezzel, hogy ő milyen menő meg ezek..de ha akart volna ő is lehetett volna olyan..vagyis nem olyan hanem egy kicsit divatosabb( pl. csőgatya, normális pólók meg pulóver)mert biztos hogy rohadt sok pénzünk volt..

Ezért nekem egyszerűen hihetetlen az, hogy egyenesen Cortez és Arnold bele volt esve.. meg az is hogy Gomba miért pont vele akart volna kikezdeni..

Tehát egyik lányt se csípem ezen okok miatt..de ha választani kéne tuti hogy Edinát választanám..( De azért azt hozzá tenném, hogy ha ő is b-s lett volna, biztos nem ilyen lenne a viselkedése)

2015. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Én teljesen egyetértek veled. Kicsit hasonlít nekem az Arnold-Cortez dologra. Cortezt az ötödik könyv után nagyon megszerettem, Arnold karakterének a csépelését viszont nem értettem... A hatodik-hetedik-nyolcadik könyvekben olyan masszívan próbálták rossznak beállítani, hogy az hihetetlen, és Edinával is ez a helyzet. Nem tudom igazán utálni, főleg a szalagavatós próba miatt, amit te is említettél, Kérdező. Amit akkor a "mindig nagyon aranyos és kedves" Virág mondott, hogy megérdemli, az pláne leszedte a kis ördögszarvakat Edina fejéről:) Egyébként nekem úgy jött le fejben a karakter, hogy ő csak egy lány, aki szeretne szerelmet. Én pl nagyon örültem mikor összejöttek Zsoltival:)
2015. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén szólva teljesen egyetértek veled kérdező, és a válaszolókkal is. Reni is sokszor volt inkább negatív, amikor ugye jóságosnak kellett volna éreznünk, például a szalagavatós próba után, amikor bement Edinához. Szerintem, tudva, hogy Edina is epekedik Cortezért, a legnagyobb késszúrás, ha annak a barátnője megy be hozzá jópofizni. Rettenetes. És egyébként Edinának valójában nem volt egy épkézláb, működő kiszúrása Renivel a kapcsolat előtt és után sem. Minden kis piszkálódás, gonoszkodásnak szánt mondat nagyon elkeseredett volt, és látszott, hogy egy küszködő lány gyenge verdesései.

A Virágos dolgon én is kiborultam. Virágot erőteljesen aranyosnak és jónak kellene éreznünk, de amit az anorexiára mondott, az kifejezte azt, hogy valójában neki legyen minden rózsaszín, a környezete pedig le van sz*rva.

Visszatérve mindkét lány nagyon szerelmes Cortezbe, csak egyikőjük mer lépni, másikójuk pedig háttérben marad. De valahol mindkettejük rajongása beteges is picit.

Na ezek után merjem írni hogy amúgy nagyon szeretem a sorozatot... pedig tényleg:)

2016. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!