Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek? Szerintetek...

Mi a véleményetek? Szerintetek folytassam?

Figyelt kérdés

Vigyázz, hogy mit kívánsz!

Az emberek folyton ezt hajtogatják. Ha kapnék annyiszor 10 centet, ahányszor ezt a mondatot hallottam én lennék Anglia leggazdagabb embere. Ki gondolta volna, hogy egyszer még megbánom, hogy nem hallgattam rájuk.  

- Cat, nem tudnál kicsit sietni? A többieknek megint ránk kell majd várni.

- Istenem Amy, ha ennyire sűrgös, menj, nem kell megvárni. A többieknek meg mondd meg, hogy ne várjanak, majd találkozunk a hotelben.

- Komolyan mondom szörnyű vagy. – mondta Amy a legjobb barátnőm szemöldök ráncolva – Ha betévedsz, egy könyvesboltba ezer évig sem lehet kirángatni onnan.

- Ugyan Amy, – válaszoltam mosolyogva, miközben egy hatalmas kupac könyv között válogattam a Stanfords antikváriumban – ha megvan a könyv, ami éppen kell, akár pillanatok alatt végzek.

- Jó, mindegy, én nem azért jöttem Londonban, hogy büdös poros könyveket nézegessek. Visszamegyek Lizékhez, te addig csak válogass – mondta, majd kiviharzott a boltból.

Én csak hümmögtem, mert hirtelen felkeltette a figyelmemet egy 1910-es kiadású példány a Büszkeség és balítéletből. Igaz, hogy már megvan otthon ez a könyv, de ez a kedvencem és ennek a kiadásnak a borítója igazán gyönyörű. Mindenképp meg kell szereznem, bár remélem, nem megy rá a gatyám is. Odamentem a pénztárhoz, ahol egy száz évesnek tűnő bácsika békésen szendergett. Nem akartam zavarni, ezért körül néztem, hátha látok más alkalmazottat, de csak ketten voltunk a boltban. Mikor visszafordultam a bácsi már ébren volt és engem nézett.

- Segíthetek valamiben kisasszony? – kérdezte rekedt hangon.

- Óóó, ööö igen. Mennyibe kerül ez a könyv? – tettem a könyvet a pultra, kicsit feszengve az öregember átható pillantása alatt.

Ráncos remegő ujjaival felemelte a könyvet, megforgatta párszor, morgott valamit, amit nem értettem, majd visszatette a könyvet a pultra és ismét rám nézett. – Az attól függ.

- Mitől? – kérdeztem értetlenkedve.

- Mondd, csak leányom szereted ezt a könyvet?

- Hogy szeretem-e? Az nem kifejezés. Imádom Jane Austin összes művét, de ezt a legjobban. Ez a legjobb regény a világon. Bárcsak én is akkor éltem volna. Bárcsak visszamehetnék az időben, hogy találkozzak Jane Austinnal, annyi kérdésem lenne hozzá. De ez sajnos lehetetlen – sóhajtottam lemondóan.

Az öreg különös szürke tekintete az enyémbe fúródott és úgy éreztem magam, mint akit megbabonáztak. Valami furcsa fény gyulladt ki a szemében, amit nem tudtam azonosítani.

- Vigyázz mit kívánsz leányom, – mondta csöndesen – van, ami egy életre szól. Öt font lesz.

- Csak öt font? – kérdeztem meglepetten.

- Talán nem kell?

- Ó, dehogyis nem. – válaszoltam gyorsan, majd elővettem a pénztárcámat, hogy fizessek. Öt font ezért a gyönyörűségért, el se hiszem. – Köszönöm és viszont látásra – mondtam miután fizettem.

- Isten veled, leányom. És ne feledd, amit mondtam – kiáltott utánam, mikor kiléptem az ajtón. Micsoda furcsa egy öregember, gondoltam magamban, miközben elindultam a St. Paul templom felé.



2014. szept. 7. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne leírás, illetve már az elején rájön az ember arra, hogy a csaj visszamegy az időben.

Ötletnek nem rossz, és ha többet olvasol és írsz még biztos fejlődni fogsz.

2014. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet nem rossz, viszont teljes mértékben kiszámítható. Az egész egy merő párbeszéd, amit én utálok. Javíts rajta jó sokat, és akkor ki lehet belőle dolgozni egy jó kis regényt.
2014. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdekesen indul. (Nyilván igaza van a többi válaszadónak abban, hogy egy kicsit kiszámítható, de ez nem feltétlenül baj.) Én úgy érzem, pont a sok párbeszédtől erős a szöveg, bár egy pici leírás talán beleférne még a boltról, meg az öregembernek lehetne valamilyen jellegzetes (kellemetlen?) szaga. Az első bekezdés szerintem nagyon klassz, csak a sablonos szófordulatot (ha kapnék annyiszor 10 centet...) helyettesítsd valami egyedivel, ami jellemző a szereplődre, és egy kicsit vicces. Pl. valami olyasmivel, hogy "Ha annyi könyvem lenne, ahányszor ezt hallottam, akkor most nem kellene olvasnivalóra költenem a kajára félretett pénzemet. Bár lehet, hogy akkor is arra költeném."


Egyébként szerintem dinamikusan és élvezetesen fogalmazol. Mindenképp folytasd a sztorit, jó munkát hozzá!

2014. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!