Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok?...

Milyen könyvet ajánlanátok? Sci-fi.

Figyelt kérdés

Eddig olvastam mondjuk az Óz, a nagy varázslót ami tetszett :D Belekezdtem az Éhezők Viadalába is de az egy kicsit unalmas volt nekem.. Amúgy az ilyen "érdekes" könyvek érdekelnek, esetleg "mese" szerűségek, más világok stb.

Amúgy 15f :)



2014. szept. 9. 15:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, meg még olvastam a Trónok Harcát meg a Hobbitot amik tetszettek :P
2014. szept. 9. 15:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Calderon-hulla jelölt kerestetik :) ez ilyen ürhajós
2014. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mese-fantasy: Ende: Végtelen történet

A Hobbit után jöhet A Gyűrák Ura. Az az érzésem, kevered a műfajokat: neked nem sci-fi kell, hanem fantasy. Az általad felsoroltak ugyanis azok (amik tetszettek). Sci-fi terén kérdéses, mit lehet ajánlani, lehet, hogy a száner nem tetszik. De ha Edgar Rice Burroughs Mars-ciklusát elolvasod, talán tetszeni fog, enyhén "sci", inkább "fi", alapvetően meseszerű. Mondanám Kinget is, aki össze-vissza csúszkál a science-fantasy és az (urban) fanatsy között a Setét torony sorozatában, de az első kötetet valószínűleg unalmasnak találnád.

2014. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Márciuska ***** válasza:
44%

A Mars-ciklust tényleg megpróbálhatod, valószínűleg tetszene. A Végtelen történetet nagyon ajánlom, szerintem zseniális, az Óz után tetszene! Michael Endének volt egy másik jó regénye is, a Momo, azt is megpróbálhatod. Ja, és szintén Endétől a Gombos Jim. A Harry Pottert próbáltad? Van aki nagyon esküszik rá, másoknak nagyon nem tetszik, nálam az elolvastam-egyszer-jó-volt kategóriában van.

És még ezek ugrottak be:

- Philip Pullman: Az arany iránytű, A titokzatos kés, A borostyán látcső (Az Úr sötét anyagai trilógia, Karlstein gróf

- Böszörményi Gyula: Gergő sorozat

- Raymond E. Feist: Résháború sorozat (A mester, A tanítvány, Ezüsttövis, Sethanon alkonya)

- Cornelia Funke: Sárkánylovasok, Bűvölet (vagy más címen Tintaszív)

- Peter Freund: Laura sorozat (ha nem zavar, hogy lány a főszereplő, egyébként nagyon jó)

- Peter S. Beagle: Az utolsó egyszarvú (elég melankolikus hangulatú, de jó)

- C. S. Lewis: Narnia sorozat (mindenképp ajánlom!)

- Michael Hoeye: Hermux Tantamoq trilógia (egérvilágban játszódik, jópofa)

- Jonathan Stroud: Bartimeus sorozat (alternatív világ dzsinnekkel, nagyon vicces!)

- Stuart Hill: Jégvár csatája (2 kötet)

- Neil Gaiman: Csillagpor

- Silvana de Mari: Az utolsó tünde sorozat

- Elizabeth Goudge: Holdhercegnő

- Tad Williams: Virágok háborúja

- Rick Riordan: Percy Jackson sorozat

- Diana Wynne Jones: A vándorló palota, Az égi palota, A másik palota (vicces sorozat!)

- Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Így kapásból ennyi.

2014. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Andy Weir: A marsi
2015. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!