Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy ikerpár titkos naplója...

Egy ikerpár titkos naplója rajongók! Mit gondoltok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: semmit nem szánok sértésnek vagy ilyesminek a következő szövegben.


Én személy szerint egyenesen utáltam Vandácska "művét", szívem szerint nem címkézném könyvnek. Mindegy. Annyit szernék megtudni, hogy az a kevés ember akinek tetszett (onnan tudom hogy kevés, hogy moly.hu-n alig 30%-os összértékelése van, és így az egyik legrosszabbra értékelt könyv az oldalon), szóval, nektek mi tetszett benne?


Csak mert nem tudok rájönni.


+ És ezekről mit gondoltok? (saját és mások véleményét is ideírtam)

- Rengeteg olvasó szerint az ikertesós szál nem hiteles, ráadásul a két lány gondolkodásmódja teljesen megegyezik, így a szövegből nem tudnál rájönni, hogy éppen ki ír, egyedül az olvashatatlan betűtípusból.

- Zita inkább egy 17 éves ribi, mint egy 13 éves áltiskolás lány.

- Luca SzJG Kinga kedves klónja.

- Marci egy zöldszemű Cortez.

- Marciról az égvilágon semmit nem tudunk meg azon kívül, hogy 1) jól néz ki 2) zöld a szeme 3) bukott és bukásra áll

- A mélyebb értelemmel rendelkező mondatok már 1000 éve keringnek a neten (pl.: a barátok nem hagyják hogy hülyeséget csinálj... egyedül stb)

- Az egész egy SzJG copy.


Írjátok le pls, hogy melyikkel értetek egyet, és melyikkel nem, valamint az utóbbinál, hogy miért. Alapjában véve én is a fent írt véleményen vagyok.


###Csak hogy tisztázzuk: bár béna SzJG copynak tartom a könyvet, és bár oltári nagy SzJG fan vagyok, pontosan tudtam, hogy az SzJG-nek sokkal több negatív tulajdonsága van, mégis szerettem. Tehát ha valaki így van az ikerpár titkos naplójával, akkor lécci írja meg, kiváncsi vagyok rá:)###



2014. júl. 30. 20:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Javítás:

a kettőskeresztes részben nem úgy értettem, hogy az SzJGnek több negatívuma van mint az Ikerpárnak, hanem úgy, hogy: "Az SzJGnek több negatív mint pozitív tulajdonsága van": :)

2014. júl. 30. 20:56
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ócska SZJG kopi.
2014. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Én nem olvastam,de a szjg-t imádom <3
2014. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Az egy dolog ha könyvet írunk és kiadjuk, meg ilyesmi. NA DE AKKOR LEGALÁBB ÍRJUK MEG AZT A NYOMORULT KÖNYVET! Egyet értek az előttem lévő válaszokba, Vandácska tényleg úgy akarta megírni a könyvét, hogy elolvas egy csomó tiniregényt és összeadja a poénokat a tiltakozásokat a magánéletet a romantikát... stb... Na de ilyen borzasztó mű még nem jött ki könyvkiadókból. Én is szívből gyűlölöm az Egy ikerpár titkos naplója című úgy nevezett "könyvet" , de azért mégis gondolkozzon már el az író, mielőtt kiad valamit. Pff... Amúgy én is Szjg fan vagyok. Nyugodtan írjatok privibe!
2014. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

SPOILER VESZÉLY!!

Szia!

Én is szeretem az SZJG-t. Bár most már annyira nem vagyok nagy fan mint régen.

Szóval,hogy a tárgyra térjünk:

Én olvastam az Ikerpár titkos naplóját. A tesómmal(aki nem mellesleg az ikrem :D)a [link] -n találtunk rá,ott nagyon rossz kritikát kapott.És nem akarok bunkónak tűnni,de én egy idő után csak rossz kritkákat olvastam róla.

Ismétlem Spoiler tartalom!! EGYES HELYEKEN NINCS JELÖLVE!!!

És amikor táborozni voltam,és telefonáltam a tesómmal,mondta,hogy valamilyen Tesco-s leárazáson megkapta a könyvet,

Amikor hazaértem,első volt,hogy lekaptam a polcról és elolvastam.És aznap végeztem is a könyvvel.

Na most.Egy valamit tisztázzunk: Tulajdonképpen nem utáltam a könyvet,elment.Sőt,azért picit jó is volt. Tehát én nem tartottam olyan szörnyen vészesnek.(Mondjuk én úgy működöm,hogy általában tetszenek a rossz könyvek).

A könyvel kapcsolatban azonban több észrevételem is van:

-A szereplők NEM ÚGY VISELKEDNEK,mint a 13 évesek.

Oké,ez a pont igazából Zitára vonatkozik,Lucára nem annyira.Mert Zita pasizik,miniszoknyába jár,bliccel(!) cigizik(oké,még ha egyszer is,de akkor is!!).

És szerintem egy 13 éves fiú ha hagy egy üzit egy leányzónak,hogy "figyu bejössz nekem",és megtudja,hogy a lány is így érez,akkor a fiú amikor ezt megtudja,akkor szerintem nem az az első reakció,hogy megpróbálja lesmárolni.

-Zita és Luca ikrek,tehát ugyanabban a neveltetésben részesülnek

SPOILER Ezért nem értem,hogy Zita miért veszi annyira felvállról ha széthullik a családja SPOILER VÉGE

-Marci és Zita kapcsolata

Komolyan,a regény vége felé valahogy el is feljtettem hogy járnak.Annyira semmilyennek éreztem ezt az egészet.

Hú,lehet,hogy tök sok lett meg minden,de kb.ezt gondolom.(ha még eszembe jut valami,talán még írok)

Szép estét!

(Bár reggel lesz szerintem mikor olvasod)

2014. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Ja utolsó vagyok.Már is eszembe jutott valami xD :D

Egy lány írt a könyvről egy kritikát.Itt elolvashatod: [link]

2014. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Kedves olvasók!

Azzal, amit írtatok, maximálisan egyetértek. Vanda örülhet, ha nem perelik be, amiért ötleteket lopott az SzjG-ből. Azok, akiknek tetszik ez a könyvnek nem nevezhető, szánalmas papírtömeg, vagy Vanda barátai, rokonai, vagy olyanok, akik félrenyúltak a könyvesboltban, és egy másik könyvet olvastak el.

Ez az ikertéma már szörnyen unalmas. És milyen érdekes! Ahogy Maros Editnek kiadták a szintén egypetéjű ikrekről szóló könyvét, hopp! Vanda írt egy ugyancsak ikres történetet. Hm, hm... Hát nem fura? Egyébként, ha mindenképpen ikres sztorit akartok olvasni, akkor Maros Edit-Hűvösvölgyi Suliját

2014. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem se tetszett. 2 óra alatt elolvastam. A betűtípustól kiakadtam, főleg Lucáétól. Összeszedetlen volt. Meg az, hogy Luca olyan dolgokról beszélgetett (ózon réteg elvékonyodása!!) Ráadásul saját akaratából, amiről még sokszor egy felnőtt se. Kiakasztó

Meg visszautasítani a galxy s3-at! Az felér egy bűnnel a tinik szerint.

Meg a buszos fiú! Nem pszihopata dolog követni meg titokban lefotózni egy ismeretlen fiút? Egy rész tetszett, amikor Zita beleírt Luca naplójába. Meg amikor a szerencsétlen Luca leesett a fáról. Éljen a káröröm.

Amúgy sztem nem egyezik a gondolkodásuk. Zita normálisabb.

Szerintem az is hiteltelen hogy a 13 éves lánynak komoly barátja van. Én is 13 vagyok kereken, de meg se fordul a fejembe, hogy bepasizzak.

Cortez-Marci hasonlat igaz, Luca-Kinga nem. Attól, hogy kedvesebb, egy határozatlan kis liba.

Igen, Marciról semmit se tudunk. Mondjuk nem csoda mert egy könyv alatt bejön a happy end. Gagyi.

Szerintem borzalmas volt,

Remélem ezt Vanda olvassa. Mert ha a többi rész is ilyen lesz, az felér egy SzJG megszégyenítéssel.

2014. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
82%

Bocsánatot kérek eleve is az összes rajongótól de ez a "könyv" szerintem szörnyű. Arról nem is beszélve hogy az egészet az SZJG-ről koppintotta(Marci-Cortez, Mariann-Vass Angéla, Luca-Reni, Kinga, meg egy csomó tanár)de van benne olyan mondat amit teljes egészében lemásolt egy igencsak nagy sikerű könyvről és ez a mondta nem olyan ami bárki szájából előfordulhat bármikor! Nem ezt az Egy ropi naplójából vette át. A könyv szerzője igencsak életszerűtlen dolgokat ír le. Nem hiszem, hogy egy 13 éves Copperfield Dávidot olvas az oké, hogy (mint az SZJG-ben) egy gimis lány akinek azért már lehet ilyen stílusa ilyen, de egy Luca nem igazán normálisan viselkedik. Nem érdeklik a fiúk, falat mászik és ilyen stílusa van, aztán akkora környezet guru. Aztán Zita egy igazán bunkó lány. A barátnőiről nem túl szépen ír, goromba másokkal, és 13 évesen úgy viselkedik mint egy ribi. Marci a NAGYMENŐ egy levelet ír Zitának, na most az életben melyik menő fiú csinál ilyet???


De ezeken a furcsaságokon kívűl a legszörnyűbb, HOGY NINCS SEMMI TÖRTÉNET!! De komolyan ha jobban megnézitek van két lány az egyik béna a másik menő és az összejön egy fiúval. HÚÚ. Ez ugye a kezdetek, akkor mit tud még írni ha a további részekben ha minden "izgalmas" dolgot lelő a legelején? Szóval ha valaki nem tud írni az nem írjon. Én abszolult untam és szenvedtem közben.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú kritikát írtam de ez az én véleményem. (Egyébként még lenne bőven):)

2014. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szörnyű volt. Már a történet elején kiakadtam: A kórhátban nincs fehér gipsz csak rózsaszín!!!!!!!!!!!!

Ennél rosszabb könyvet rég nem olvastam, az SZJG-t pedig szerettem, de rengeteg hibája van. Mégis, inkább olvasnám el 100x azt, mint ezt mégegyszer

2014. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!