Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová érdemes költözni munka...

Hová érdemes költözni munka keresése céljából Magyarországon?

Figyelt kérdés

Konkrétan mely nagyvárosok kínálnak annyi munkát, hogy 2 pályakezdő huszonéves fiatalnak 150 ezer Ft-tal a zsebében érdemes legyen odaköltözni, mert biztosan talál valamit (ami nem műszaki összeszerelés, mint pl. a Flextronics)?

Tanácstalanok vagyunk, hogy merre induljunk.

Főként Vas megye (munkásszálló) és Budapest (garzon lakás) között gondolkodunk, vagyis a Dunántúlon maradnánk (Somogy megyeiek vagyunk). A neten annyi mindent írnak, és sokszor nem a hirdetés nem fedi a valóságot, azért is fordultam Hozzátok.

Bármi ötlet, tanács? Minden észrevételnek örülnénk!



2014. okt. 1. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

A legtöbb munka az alábbi városokban van: Budapest, Szfvár, Győr, Sopron.

Tehát a jó hír: maradhatsz a Dunántúlon.

A jótanácsok: előbb pályázz és ha tuti lesz az állásod, csak akkor költözz! Ne előbb költözz és várd az állást, mert lehet, h félévig sem lesz.

Én ha most lennék fiatal Sopronba mennék, ott vennék ki albit, de átjárnék osztrákba dolgozni, ahol ott sokan így is teszik. 1000 eurot tuti meg fogsz keresni aljamunkával is és haza terepen költheted el.ez kb 300 eFt nettó. Ennyit Mo-n nem fogsz keresni sehol.

2014. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
32%

Sopron mellett lakom. Sopronba nem találsz munkát, ellenben Ausztriába lehet menni mosogatni, meg takarítani, jópénzért.

Kinek mi az ami megfelel. Én most tervezek Pestre menni innen diplomásként, mert nem tudok továbblépni itt sem szakmailag sem anyagilag. Ausztriába meg nem akarok kijárni, semmi kedvem reggel menni este jönni, semmi más nem maradna csak a munka, így nem lehet sem családot alapítani sem semmit, és semmi kedvem éveket feláldozni az éltemből, hogy félretehessek pénzt. Pesten is megkapom a nettó 300-at vagy többet a végzettségemmel és a tapasztalatommal. Itt Sopronba meg kapnék 150 nettót, és az árak, kaja meg az albi meg minden ugyanolyan drága mint Pesten. Itt csak akkor jó, ha osztrákonál melózol, a Soproni lakosság 70%-a kijár, a maradék 30% meg fogorvos, pék, fodrász, pénzváltó, körmös, stb.

2014. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Győr vagy Budapest. Máshol nem laknék az országban.
2014. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
jókat írnak, de pályakezdőként ne reménykedj nagyon budapesten, kivéve ha nő vagy és irodai munka jöhet. sokan túlértékelik pestet, pedig itt sokkal nagyobb a verseny mint vidéken(magyarul ha van 10 ember akiből 9nek 5 év tapsztlata van, te labdába se rúgsz).
2014. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
+az első napon többszázan jelentkeznek 1 pozícióra, ha másnap küldöd el már el se olvassák. perzse műszaki márnök, programozó kivével.
2014. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Igen, 24 éves nőnemű vagyok, sajnos nem diplomás. Bár nagy álmom, hogy középiskolai angol tanár legyek egyszer, de nincs pénzem egyetemre (még).

Érettségim van, 3 szakmám (kereskedő, logisztikai ügyintéző, raktáros), de nyelvvizsgám sajnos nincs. Szeretek tanulni, de keret nincs rá.

Párom 22 éves, érettségizett, targoncavezető raktáros. Persze gyakorlatunk ennyi idősen még nem nagyon van, ezért nem is reménykedem semmi értelmes melóban, eldolgozgatnék egy gyárban is, csak ne műszaki összeszerelős operátor legyen, mert azt próbáltam Tabon és nem bírom. Sajnos nem való minden mindenkinek. :/

Az Ausztria-dolog még jó ötlet is lenne pár évig, spórolás gyanánt, de Sopronban számunkra ennyi pénzből megfizethetetlen az albérlet és németül is maximum kenyeret veszek a boltban, meg mesélek a családomról és ennyi. :)

Köszönöm mindenkinek, aki elmondta a véleményét, így már józanabbul tudom/tudjuk nézni a dolgokat.

2014. okt. 2. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

menj raktárba beszerzőnek pl, az kifejezetten női irodai munka, és meg lehet keresni vele nettó 150-200 között, egy nyomoralbérlet kb 50 ezerből kihozható 1 főre, ha ketten mentek jobban jártok pl 80ból.


ha előnyt akarsz, akkor egy vonzó fotó, és korod feltüntetése, odaírod, hogy ha tudsz sap-t kezelni vagy milyen nyelvet szeretnél tanulni meg hogy nagyon motivált vagy s terhelhető (túlóra kb természetes lesz). lehetőleg olyat keress ahol támogatnak a fejlődésben, viszont arra ne építs hogy pesten bámilyen meló fix. még 6 hónap után is kirakhatnak, folyamatosan munkát kell keresni vagy ha más nem, 7végente 10-20 jelentkezést elküldeni. főképp nyugatra kell menni. olyan munka jó ami nem fix beosztás, így néha délelőtt el lehet menni interjúra.


párod is viheted, mivel 1 területen végeztetek, akár bele is írhatod önéletrajzba hogy tudsz hozni targoncást is, az most nagyon keresett. ő is 150-200 körül keresne, még tapsztalat nélkül is könnyű elhelyezkedni. ezzel viszonylag jó esélyeitek vannak, viszont a logisztika most olyan terület ami hamarosan telítődni fog, tehát gyorsan kell lépni. és párodnak már számolni kell a 3 műszakkal.

hosszútávon nem is ajánlom a 3 műszakot, tönkretesz, sem az álló/fizikai munkát.


jelentkezzetek pesti munkákra, ha keletről jöttök, napi 10 jelentkezés elküldése. ha nem jeleznek vissza 2-3 héten belül, akkor írjátok bele hogy pesten laktok, ha felvesznek és belekötnek a lakcímbe, megmondod lakhelyed ott van, itt van albérleted és kész.

sopronban drága minden, jobban jársz mosonmagyaróvárral. munka alatt folyamatosan tanuljátok a németet, stabil közép-felsőszint körül már jól megélnétek egy osztrák logisztikus keresetből.

2014. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Dolgoztunk (fizikai munkát) közel 2 évig gyárban, diákként, állandó délelőttösként, és a végére én már ki voltam idegileg, szóval tanúsíthatom, hogy ez hosszútávon nem megoldás. De valahol el kell kezdeni.

Igazán köszönöm a jó tanácsaidat és, hogy időt szántál erre! Úgy vélem hasznosítani tudom ezeket a gondolatokat! :)

2014. okt. 3. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!