Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szólnátok ha egy könyv...

Mit szólnátok ha egy könyv hátlapján a következő szöveg fogadna titeket?

Figyelt kérdés

Manapság mindenütt hódít a ,,rohanó világ" című közhely. Na most, mondok én néktek valamit: nem, a világ nem rohan, esetleg az ott élő emberek, de a világ semmiképp sem. Legalábbis ez a Föld nevezetű pontosan olyan sebességgel halad, ahogy azt számára előírták. Az én világommal más a helyzet: a VV néven futó égitest szerű objektum, na az rohan a szó legszorosabb értelmében. További információ a könyvben.


Üdv, az író.



2014. okt. 5. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mozgatta meg a fantáziámat a szöveg, ezért lehet, hogy csak simán visszatenném a polcra, és nem foglalkoznék a könyvvel többé. Figyelemfelkeltéshez ennél jóval több kell.
2014. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy egyáltalán nem fogna meg, zavarná a szemem a kínlódó fogalmazás. Egy figyelemfelkeltő, vagy annak szánt szöveg legyen gördülékeny, sodró és hibátlan. Ezt még átfutni is fárasztó.
2014. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megnézném, hogy melyik kiadó adta ki, mert egy igényesebb nem tenne ilyen fülszöveget a könyvre.


"Manapság mindenütt hódít a ,,rohanó világ" című közhely."

Már az első mondatnál bukik nálam és teszem is vissza. Nem hangzik jól. Az egész nincs jól megfogalmazva. A VV-t meg már szerintem "megbeszéltük" = Való Világ!

2014. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az alapgondolatot jónak tartom (ti., hogy a mi világunk valójában nem rohan, de a történet egy olyan bolygóról szól, ami tényleg ezt teszi). Szerintem erre fel lehet építeni egy nagyon jó fülszöveget. De ez ebben a formában, egyes szám első személyben, ilyen megfogalmazással nagyon modoros, nyegle és okoskodó.


Szerintem ez lehetett a többi válaszadó baja is: az írót, aki a sorok végén elköszön, nagyon ellenszenvesnek tünteti fel egy ilyen fülszöveg. És ha már itt tartunk: egy fülszövegben az író ne köszönjön el az olvasótól, mert akkor az olvasó is elköszön az írótól és művétől. Maximum köszöntse, és remélje, hogy vele marad a kalandra, vagy hasonló. De ma már az ilyesmi sem szokásos, modorosnak hat.

2014. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

További információ a könyvben. - Ilyet NEM írunk! Másrészt, nyilván a könyvben van :)) ...

Legalábbis ez a Föld nevezetű pontosan .... - Ez a Föld nevezetű micsoda??

a VV néven futó égitest szerű objektum, na az rohan a szó legszorosabb értelmében. - Ez pedig elvágja az egészet, de nagyon hirtelen! Eddig teljesen másról beszéltél, teljesen más témát dobtál fel, - most pedig még sem az, amiről eddig szó volt? Nem jó ez így.

Ahogy előttem szóló mondta, én is visszatenném a polcra.

2014. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem adta ki senki, ez a kérdező regénye.
2014. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Wow ez olyan, mint valami használati utasítás.


Azt írd le, amiről szól a könyv, ne bazári szöveggel próbáld meg h_lyének nézni az olvasót, mert az sértésnek veszi, és visszarakja a könyvet.


Amúgy egy zagyvaság az egész eddig.

2014. okt. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!