Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás, segítség. Hogyan...

Könyvírás, segítség. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hobbiból írogatok, leírtam pár részletet, amit szeretnék beleépíteni a regényembe.

"Sajnálom, hogy nem egy tökéletes lánynak vagy az anyja. Sajnálom, hogy csinálok olyan dolgokat amik neked nem tetszenek. Sajnálom."

"Mutasd meg valakinek, hogy mennyire szereted és ő megmutatja, hogy mekkora fájdalmat tud okozni."

"Szerethetünk anélkül, hogy boldogok lennénk és lehetünk boldogak anélkül, hogy szeretnénk. De szeretni és boldognak lenni.. Az valami elképesztő."

Nos, amit nem tudok kitalálni, az az lenne, hogy a főszereplő srác mivel bánthatná meg a lányt. Kérlek ne nevessetek ki vagy ilyesmi. :D Mindenféle ötletet elfogadnék. Ezeken kívül van még pár részlet és 1-2 párbeszéd, amit kigondoltam, akit érdekel annak írok privát üzenetet.



2014. okt. 22. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, hogy klisés legyen a sztori, akkor gondolj át mindent, amivel a filmekben szereplő fiúk és lányok megbántják egymást... aztán vesd el mindet. Ha nincs ötleted, akkor talán az a legjobb (és a leghitelesebb), ha a saját életedből keresel példát. Téged mivel bántottak meg? Vagy ha te nem kerültél ilyen szituációba, akkor valamelyik családtagod, ismerősöd biztosan.


Egyébként, remélem nem bántódsz meg ezen, de a kiemelt idézetek alapján még kezdőnek tűnsz. Biztos vagy benne, hogy egyből regénnyel akarod kezdeni? Egy rövidebb történet talán jobb lenne kezdésnek.

2014. okt. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Engem érdekel. Jó lehet ha bensőséges viszonyban vannak és valami olyanon vesznek össze,amiről más nem tud és ezért elmagyarázni is nehéz lenne más szereplőnek,ergó a szereplőid maradnak egyedül a bajban a problémájukkal.
2014. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, egy kicsit amolyan tucatregénynek. Engem amúgy sem fognak meg az ilyen hangulatú történetek. Régebben olvastam belőle egy párat, és olyan érzésem volt, mintha ugyanazon a könyvön rágnám át magam újra és újra.

Tehát mindenképp legyen valami eredeti. Úgy értem, nem az a tipikus szerelmi háromszög, mert abból már van épp elég.

És egyetértek az első válaszolóval, lehet, hogy jobb lenne először kisregényekbe, vagy novellákba beleépíteni ezeket az idézeteket.

Sok szerencsét! :D

2014. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!