Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kell kiejteni a Harry...

Hogy kell kiejteni a Harry Potter-ben a varázsigéket/bűbájokat/rontásokat/átkokat?

Figyelt kérdés

Ezeket nem tudom (bizony, szinte egyet sem tudok) :


Aquamenti

Avis

Aqua Ercuto

Baziteo

Demonstrate

Depulso

Diffindo

Disaudio

Duro

Ferula

Geminio

Glisseo

Legilimens

Levicorpus

Liberacorpus

Locomotor

Meteoronto recanto

Mobiliarbus

Mobilicorpus

Orchidessis

Piertotum locomotor

Protego

Reducio

Relaxo

Repudio muglicum

Rictusempra

Serpensortia

Silencio

Silentium

Sonorus

Suvickus

Tergeo

Vingardium leviosa


Alohomora

Anapneo

Annullate

Cave Malicium

Colloportus

Descendo

Dissendium

Evapores

Exlukhops

Finite Incantatem

Hippokrax

Homenum Revelio

Morsmordre

Obscuro

Pirocus

Piroinito

Priori Incantatem

Renervate

Salvio hexia

Transportus

Vizualicus


Incarcerandus

Locomotor mortis

Obstructo

Oppugno

Relaxo


Carbunculus

Densaugeo

Pofix

Tarantallegra


Avada Kedavra

Confringo

Confundo

Crucio

Expulso

Petrificus totalus

Pherecitius mangicus

Reducto

Sectumsempra


köszi a válaszokat!



2014. dec. 7. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez komoly? Latinosan, nagyjából úgy, ahogy le van írva. Az s-ből sz lesz, a c-ből k többnyire, a többi marad.

Kivéve a Crucionál pl, ott "krúszió"-nak ejted.

2014. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
krúció*. amúgy latinosan
2014. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tanultam latint, és nagyjából tudom, hogy kell kiejteni, de a Harry Potter fan osztálytársaim előtt beégni igazán ciki lenne...
2014. dec. 7. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:

A c-t kicsit sz-esen ejtik, de szerintem ne egy halottnyelv kiejtésén vesszünk össze.

Talán ne a varázsigékről próbálj vele beszélgetni?! :)

2014. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ő(k) olyan durván fanok, hogy minden héten kikérdeznek, és ha nem válaszolok jól, nos akkor nem tudom mi lesz, eddig mindig jó volt, de ha látnád az eszelős tekintetüket... amúgy minden héten újabb halálos átkot szórnak rám, és vérig vannak sértve, ha nem esek azonnal össze
2014. dec. 7. 19:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és a latin tuti azért halt ki, mert én nem tudom, hogy kell kiejteni (szarkazmus)
2014. dec. 7. 19:35
 7/8 cathilina ***** válasza:
40%

Ha a Harry Potterről kérdeznek, kezdj el arról beszélni, hogy a varázsvilág bunkókból áll, Hagrid is megmondta az első könyvben, hogy nem azért nem fedik fel magukat, mert félnek a boszorkányüldözésektől, hanem mert nem akarnak mágiával segíteni a mugliknak. Ron és Sirius hatalmas tahók, akik simán vannak olyan rasszisták, mint a Malfoy család, csak ők pont az aranyvérűeket utálják, egy tizenegy éves gyerek szülei által ráerőltetett világképe (tudjuk, hogy a varázsló szülők gyerekeit otthon taníttatják, így más világképet nem nagyon ismernek) dönti el, hogy egész életében hogyan fogják kezelni, az iskola igazgatója egyértelműen kivételez bizonyos diákokkal, mindenki felháborodik, amikor az állam bele akar szólni egy állami fenntartású iskola ügyeibe, senkiben fel sem merül, hogy ne varázslást használjanak valamire, az állam nem felel senkinek, és ha egy diák majdnem megöl valakit, azért büntetőmunka jár. Esetleg azt is megjegyezheted, hogy a DS szigorúan véve nem volt illegális: a törvény azt mondta ki, hogy engedély kell minden három vagy több diákból álló rendszeres gyűlésnek, ők pedig akkor találkoztak, amikor mindenki ráért és Harrynek kedve volt. A törvény az ilyesmit nem tiltja.

Beszélj ezekről jó hosszan és garantálom, hogy senkit nem fog érdekelni a kiejtésed.



Amúgy meg ahogy előttem is írták, úgy ejted, mintha latinul lenne.

2014. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szandii777 ***** válasza:

De csak mert nagyon unatkozok, azért írom le :D


Aguamenti, Avisz, Agua Erkútó, Báziteó, De/imonsztrét, Depulzó, Difindó, Diszaudió, Dúró, Ferula, Geminió, Glisszeó, Legilimenc, Levikorpusz, Liberakorpusz, Lokomotor, Meteorontó Rekantó, Mobiliárbusz, Mobilikorpusz, Piertótum Lokomótor, Protégó, Redúció, Rilexó, Repúdium Muglukim, Riktuszemprá, Szerpenszortia, Szilensz/ció, Szilentium, Szonórusz, Suvickusz, Tergeó, Vingárdium Leviósza, Alohomóra, Anapneó, Annulét, Kév Malícium, Kolloportusz, Diszendo, Diszendium, Evaporesz, Finíte Inkántátem, Hippokrosz, Homenum Revelió, Morsmórdre, Obszkúró, Pirókusz, Prioriníció, Priori Inkántátem, Szalvió Hekszia, Transzportusz, Inkárcerándusz, Lokomotor Mortisz, Obsztruktó, Oppugnó, Rilaxó, Karbunkulusz, Tarantellagra, Avada Kedavra, Konfringó, Konfundó, Krúció, Ekszpúlzó, Petrifikusz Totálusz, Reduktó, Szektunszemprá.


:D

2014. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!