Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlotok filozófia könyvet?

Ajánlotok filozófia könyvet?

Figyelt kérdés
A Sofie világa című könyvön kívül még nem olvastam semmit.

2014. dec. 10. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért érdemes lenne tisztázni ezt-azt! Most téged úgy általában érdekel a filozófia, tehát filozófiai kérdések és a rájuk adott válaszok, vagy a teljes filozófiatörténet, vagy egy bizonyos filozófiai témakör mondjuk az ontológia (lételmélet), vagy mondjuk egy kor filozófiája, mert teljesen más mondjuk a klasszikus görög filozófia, a skolasztika vagy a német idealizmus.

Mert amúgy egy hatalmas témakörről van szó, nem szimplán nagy merítés, hanem óriási! A filozófia valószínűleg a legszerteágazóbb tudomány, amiben valaki valaha bármit is alkotott. Van egy rakás kezdőknek szóló könyv, tulajdonképpen az összes "Bevezetés a filozófiába" című könyv ilyen.

Sajnos ilyen regényes formában kevés van, volt néhány filozófus, aki egyszerre írt regényt és filozofált is bennük, pl. Goethe egy elég komoly filozófiát dugott el a műveiben, de senki sem filozófusként emlékszik rá, hanem híres német íróként.

2014. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A jelen filozófiája érdekelne.Olyan féle könyv kéne, mint a V for vendetta (film), vagy a Death Note ( anime) .
2014. dec. 11. 06:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd az nem filozófia, csak filozofikus, etikai problémákkal is foglalkozó fikció! Azért az ilyen fikció meg a filozófia között nagyon nagy szakadék van ám!
2014. dec. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor azt kérem, hogy olyan filozófiai könyvet ajánlj, ami neked nagyon tetszett.
2014. dec. 11. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, amit én tudok ajánlani filozófia könyvet az filozófia szakkönyv, tehát filozófia történet, és elmélet. Kezdőknek szerintem jó választás Will Durant-tól A gondolat hősei, ez egy aránylag laza filozófiatörténeti mű, a legtöbb könyvtárban hozzáférhető. Aránylag régi könyv, először 1926-ban jelent meg, de rettentően sokat tett a filozófia népszerűsítéséért.

Érdemes a Robert Zimmer-féle Filozófusbejárót is elolvasni, aztán ha kicsit töményebb cuccra vágysz Arno Anzenbacher Bevezetés a filozófiába -ezzel már óvatosan, ez ugyan elvileg bevezetés, de kemény olvasmány. Tehát ennek neki kell ülni, és néha újraolvasni ezt-azt belőle.

Ha általában akarsz egy aránylag egyszerű áttekintést a filozófiáról, akkor Hans Joachim Störig: A filozófia világtörténete- egy jó választás szerintem.

De ha nem akarsz elmélettel nyitni, és jó angolos vagy, akkor szerintem neked a Popular culture and philosophy könyveket kellene olvasgatni, ezek általában fognak egy népszerű könyv vagy regénysorozatot, és a szereplők döntéseit, vagy a cselekmény egyes részeit filozófiai szempontból elemzik, nekem az első ilyen könyvem a Battlestar Galactica and philosophy volt, de van szinte minden ismert sorozatból is, pl. Game of Thrones and philosophy, de még Twilight and philosophy is van!!! Sajnos ezeket a könyveket tudtommal nem fordították magyarra, én neten khm. jutottam hozzájuk, nem vagyok az illegális letöltések híve, de kivételt szoktam néha tenni, viszont pont most lőtték le az egyik nagy-nagy fájlmegosztó oldalt, ahonnan ezeket leszedtem, szóval most nehezebb hozzájutni ezekhez a könyvekhez.

2014. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen utánuk nézek. Csak nem a thepiratebay-re gondolsz?
2014. dec. 12. 06:28
 7/7 anonim ***** válasza:
De bizony! Amikor először belefutottam ebbe a Popular culture sorozatba az pont a piratebay-en volt, még talán 2008-ban, igaz online könyvtárakban is meg lehet találni őket, ha érdekel. A piratebay-ről amúgy is leszoktam idővel, mert ott jobbára filmekhez meg sorozatokhoz lehetett hozzájutni, az online könyvtárakat viszont jóval kevésbé piszkálják a szerzői jogvédelem miatt, ráadásul ott közvetlen letöltés van, ellentétben a torrentel, ami egyben megosztás is, tehát mondjuk a Genesis libraryról letölteni egy könyvet az a magyar jog szerint nem törvénysértés, a torrentelés viszont az, igaz tudtommal egyszerű felhasználót Magyarországon még sosem büntettek emiatt.
2014. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!