Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit szólnátok ahhoz, ha...

Ti mit szólnátok ahhoz, ha egy magyar könyvben angol nevek lennének?

Figyelt kérdés

Rengeteg könyvet olvasok, akedvencem az Időfutár. Ez egy magyar könyv, és lehet, hogy furcsa, de engem eleinte zavartak a magyar nevek, mert időutazás is van benne és nagyon jó. Nem azért mondom, hogy ,,az angol nyelvű emberek tehetségesebbek", amit az egyik ismerősöm válltig állít. Csak ugye Magyarországon ritka, hogy valaki ilyen jót ír és neves is lesz a könyve. Mert itt nem igazán könnyű nevesnek lenni.

Visszakanyarodva a témához, elgondolkoztam, hogy titeket zavarna-e, ha egy magyar könyvben angol nevek lennének? Még ha nem is angol nyelvterületen játszódik.



2014. dec. 13. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott játszódna, ahol olyan nevek vannak, akkor nem. De ha Magyarországon játszódna angol nevű magyarokkal, akkor nagyon zavaró lenne.
2014. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarországon játszódik, miért fura, hogy magyar nevek vannak benne? Az időutazás mit változtat ezen?
2014. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Már a kérdés felvetése is nagy fokú butaságra, dilettantizmusra, hogy ne mondjam bunkóságra enged következtetni!!!
2014. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bennem csupán felmerült a kérdés, mert általában angol könyveket szoktam olvasni. És mint már írtam, csak azért gondolkoztam el rajta, mert Magyarországon nem igazán lehet híres az ember könyvírással.
2014. dec. 14. 13:51
 5/5 anonim válasza:
100%
Szerintem érthető a kérdés, mert lássuk be, ha valaki manapság magyar könyvet olvas, az nagy eséllyel legalább 40-50 éve vagy régebben jelent meg, vagy van még a felkapott, egyébként minősíthetetlen kategória(pl. Szent Johanna). És egyébként ha logikailag megfelelnek az angol nevek, akkor teljesen mindegy, hogy magyar vagy külföldi a szerző
2015. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!