Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet kiadatni egy könyvet?

Hogy lehet kiadatni egy könyvet?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom elintézni, mit csináljak először?

2014. dec. 14. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már rengeteg ilyen kérdés volt, hosszú kifejtős válaszokkal. Keress vissza!


Egyébként magát a regényt megírtad már vagy csak terv?

2014. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkészültél a kézirattal és több javítási fázis során véglegesre csiszoltad, akkor érdemes elkezdened kiadót keresni. Ha a szakmai körökben már valamennyire ismert a neved (pl. novellapályázatok révén), akkor valamivel könnyebb dolgod lesz, de az alapvető folyamat ugyanaz.


1. Írd meg a szinopszist 1-2 oldalban: lényegében össze kell foglalnod vázlatosan, mi történik a könyvedben.


2. A szinopszis mellé írj egy kísérőlevelet (elég egy általános megszólítás, pl. "Tisztelt Kiadó!", hogy több helyre is beküldhesd). Ebben írd le a kéziratod címét, zsánerét (lásd a következő pontnál), terjedelmét (karakterszám szóközökkel, lásd a Wordben).


3. Miután besoroltad a kéziratodat a megfelelő zsánerbe, csak olyan kiadónak küldd el, amelyiknek a profiljába beleillik. Ha te magad sem tudod eldönteni, hogy lényegében szépirodalmat írtál, románcot vagy sci-fit, akkor a kiadónak se lesz tiszta a célközönséged, és visszadobja az írást.


3. Küldd még el 2-3 hasonló profilú kiadónak, ha az írásod üti a kiadhatóság szintjét, akkor ennyiből át kell mennie legalább egy helyen. Ha nem megy át, felejtős a dolog. A magánkiadást (értsd: olyan kiadást, ahol te fizetsz a megjelenésért) csak akkor javaslom, ha mindenáron nyomtatásban akarod látni a neved, és nem zavar, hogy a valódi szakmaibeliek röhögni fognak rajtad és az írásodon.


Itt egy link, amit már belinkeltem valahol egy hasonló kérdésnél, én magam is részben itt tájékozódtam a témában:

[link]


Végül van olyan, aki a kiadók egyéni zaklatása helyett a pályázatokra esküszik. A Könyvmolyképző minden évben hirdet regénypályázatot, a következőnek pont a közeljövőben jár le a beküldési határideje:

[link]

2014. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, már megírtam.:3
2014. dec. 15. 06:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés :)
2015. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!