Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok ehhez a részlethez...

Torma kérdése:

Mit szóltok ehhez a részlethez? Egyik novellasorozatomból van. Érdekelne, érdemes-e foglalkoznom vele. Nos?

Figyelt kérdés

– Hiszen te egy törpe vagy – mondta meglepetten. Bár egy ideje sejtette, hogy valaki követi, de egyáltalán nem erre számított.

A marcona alak biccentett egyet, s megszívta a fogát.

– Elismerésem. Lenyűgöz a megfigyelőkészséged. Mégis miből jöttél rá? – köpte oda gúnyosan amaz.

– Mióta követtél? És miért? Jobb ha tudod, hogy nincs pénzem.

Raek tudta, hogy a törpék nem arról híresek, hogy lopnak, de az évek során már megszokta, hogy ha követik, azt általában vagy azért teszik, hogy meglopják, vagy azért, hogy megöljék, így a kijelentés önkéntelenül csúszott ki a száján.

– Már azért megérdemelnéd a halált, hogy tolvajlással mersz vádolni egy törpét!

– Erre még visszatérhetünk, de előbb áruld el, hogy ki vagy, és miért követtél.

– Aggor vagyok, Belgor sarja, és nem követtelek. Most te jössz ficsúr. Nem szívesen ölök meg olyat, akinek még a nevét sem tudom – dörögte a törpe, majd jobb lábát előrébb helyezte, a karjain pedig pattanásig feszültek az izmok.

– Nyugalom Aggor uram! Ne rontsunk mindjárt ajtósul a házba! A nevem Raek. – mondta, majd leeresztette a kardot, jelezvén, hogy ha nem szükséges, akkor nem áll szándékában harcolni.

A törpe vonásai szemmel láthatóan nyugodtabbak lettek. Lassú léptekkel odasétált a férfihoz, ám a fegyvereit nem engedte le.

– Ha jól sejtem a prédámra fáj a fogad – mondta Aggor, majd megszívta a fogát. – Le kell, hogy lombozzalak. Ez a troll ugyanis az enyém. Nem mondok le tíz aranyról a kedvedért, úgyhogy jobb lesz, ha odébb állsz és hagysz dolgozni, mielőtt még megszúrod magad azzal a piszkavassal – bökött a roppant pöröllyel Raek kardja felé.

Raeknek egyszeriben minden világossá vállt. A báró nem csak őt küldte el a szörny megölésére. Az a hájas disznó a törpét is felbérelte, arra az esetre, ha ő kudarcot vallana. Vagy talán arra számított, hogy miután végeznek a trollal, összevesznek a jutalmon, és egymással is végeznek. Így Halsen mindenképp jól jár. Ha pedig történetesen mindkettejük túléli, a báró úgyis csak annak fizet, aki a végzetes csapást mérte a szörnyre. Attól a sunyi kis patkánytól minden kitelik.

– Ha Halsen báró küldött, akkor sajnálom, de azt kell mondanom, hogy átvertek. Úgy tűnik ugyanazért vagyunk itt. Szóval, vagy megküzdünk, és a győztes végezhet a trollal – amint Raek megpillantotta a törpe arcán elővillanó kaján mosolyt, síteve folytatta –, vagy összefogunk, és együtt megyünk el a jutalomért. Méghozzá fejenként húszért, a nevetséges tíz helyett. Cserébe azért, hogy mindkettőnket megpróbált rászedni.

– Elég ebből! – mordult föl Aggor. – Nekem se társra, se segítségre, se semmi másra nincs szükségem, csak arra, hogy elkotródj az utamból. – Aggor egészen közel lépett Raekhez, majd mindkét fegyverét megforgatta, aztán maga elé emelte őket. – Nos? Melyikükkel szeretnél közelebbről megismerkedni?

Egyáltalán nem volt sem kedve, sem ideje egy törpével való viadalhoz. Noha biztosra vette, hogy a hetvenkedő kis mitugrásznak semmi esélye sem lenne vele szemben, mégis jobbnak látta megpróbálni békés mederbe terelni az elharapódzófélben lévő vita folyamát.

– Lehet, hogy nincs szükséged segítségre. Hidd el, egy erdei trollal én is elboldogulnék. De csak gondold át. Húsz arany mégis csak több, mint tíz. Tiéd az egyik agyara, enyém a m......

Raek elharapta a mondat végét, amikor észrevette, hogy a törpe rá sem hederít. Mintha nem is hozzá beszélnének, Aggor elfordult, és a barlang bejárata felé szimatolt, mint egy vadászkutya.

– Mi az? Neked meg mi bajod? Hozzád beszélek, ha nem tűnt volna fel.

A törpe sandán a férfira pillantott, majd visszanézett a bejáratra, és úgy bámulta a benti sötétséget, mintha abból akarná kiolvasni a választ az élet nagy kérdéseire.

– Te nem érzed, ficsúr? – dünnyögte.

– Mit kellene éreznem? És egyébként Raek. De ezt mintha már említettem volna.

A férfit egyre jobban kezdte dühíteni ez az ostoba időpocsékolás, és már-már úgy érezte, talán mégis jobb lenne megvívni a törpével, hogy végre azzal foglalkozhasson amiért idejött. A törpnek amúgy sem kellene itt lennie, és valószínűleg nem fog letenni arról a szándékáról sem, hogy egyedül söpri be a jutalmat.

– Mi az a raek? – kérdezte a törpe értetlenül.

– A nevem. Már mondtam. És megköszönném, ha nem ficsúrnak szólítanál.

Aggor a vállára csapta a hatalmas fejszét, és tetőtől talpig végigmérte a férfit. Amikor meglátta Raek sápadt, márványszerű arcbőrét a csukja alatt, felvonta a szemöldökét, majd vállat vont.

– Ahogy akarod. Viaszképű.

– Tudod mit? Már nem is erőlködök – mondta a férfi, majd sóhajtott egyet. – Hívj ahogy akarsz, csak ne vesztegessük itt tovább az időnket. Szóval? Mit kellene éreznem? Mármint a bűzön kívül.

– Vért. Méghozzá jó sokat. Hallgasd csak, a szuszogás is abbamaradt – mondta a törpe mély, dörgő hangon, és ismét a sötétségbe fúrta bősz tekintetét. – Ez a troll épp most lehelte ki a lelkét.

– Na és? Annál jobb nekünk – bökte oda Raek.

A törpe megszívta a fogát, megforgatta kezében a fegyverek markolatát, és széles, gúnyos vigyorral az arcán Raekre sandított.

– Csakhogy nem emberek ölték meg. Nem érzek emberszagot.

A férfi elcsodálkozott a kijelentésen, és nem értett amire céloz a törpe, bár egyébként sem tűnt teljesen épeszűnek.

– Akkor mi...

– Nem tudom mi végzett vele, de nagyon remélem, hogy még odabenn van. Maradj itt Hóvirág! Nehogy még megsérülj nekem. Semmi kedvem sírgödröt ásni. – dörögte Aggor, s azzal bevetette magát a barlang sötétjébe.



2014. dec. 26. 17:20
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy fantasy sorozatról van szó. bocsi!
2014. dec. 26. 17:24
 2/30 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetzsik ez a részlet!

Volt benne pár apró hiba, de ha újraolvasod amit írtál, akkor te magad is ki tudod javítani őket.

2014. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
*tetszik :D
2014. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudjátok, ezt a sorozatnak szánt novella nyers példányából másoltam ki. Nem volt még átírás, sem átolvasás. Tudom, hogy van benne szóismétlés, veszőhiba, zavaros, vagy fölösleges mondatok, stb. De ez már csak így megy. Szóval tudom, hogy ez még javításra vár, és még egyszer köszi a kommenteket. :D
2014. dec. 26. 17:46
 5/30 anonim válasza:
42%
nem olvastam el, mert túl hosszú volt az idézeted, de biztos nagyon jó lehet a novellasorozat
2014. dec. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Én alapjáraton nem szeretem a fantasyt, de ez még nekem is nagyon tetszik :D Szerintem mindenképpen érdemes az írással foglalkoznod, van tehetséged.
2014. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te is időt szakítottál rám, úgy gondoltam nekem is kötelességem, legalábbis így diktálja az illem :D

Nekem már az elejétől kezdve nagyon tetszett a részlet, csak annyit jegyeznék még meg, hogy a párbeszédek közé tűzdelj be pár, rövidke kis leírást, lehet az a környezetről, vagy a beszélgető személyekről, estleges gondolatairól a főszereplődnek. Próbálj minél többet elmondani, gondold el, hogy te csak most olvasod először, és a leírások hiánya miatt nem mindent tudsz elképzelni, ha meg eltudod képzelni, akkor az lehet, hogy a nagy képzelőerőd miatt van, de lehet, hogy a képzelőerőd olyanokkal bővíti ki a novellát, ami majd később értelmetlenné teszi. Kösd meg az olvasó fantáziáját, és bővítsd még leírásokkal. További sok sikert! :)

2014. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Kedves bakzso!

Köszönöm, hogy rászántad az időd, és elolvastad, ahogyan azt is, hogy felhívtad a figyelmemet a hiányosságokra.

Tudod, ezt a részletet nem az elejéből ragadtam ki. A tájleírás, a szereplők kinézete, valamint, hogy milyen a rálátásuk a világ dolgaira, és milyen a jellemük, az ezt a részletet megelőző oldalakon került leírásra. A szereplők, több napnyi viszontagságos út során kerültek oda, ahol ez a párbeszéd zajlik. A főhős egy a klánjától száműzött, bonyolult jellemű harcos (és a klánparancsnok fia), a törpe pedig egy bosszúvágytól fűtött, öntörvényű, szökött "katona". Bár ez ebből a részletből valóban nem derül ki. Ezek ellenére persze én is tisztában vagyok vele, hogy rengeteg hiba és javítanivaló van még benne, amik néhány átolvasás és átírás után, remélhetőleg megoldódnak. Köszönöm az ösztönzést, és a hasznos tanácsokat. Megfogadom őket.

2014. dec. 27. 10:01
 9/30 A kérdező kommentje:
Mellesleg, minden eddigi hozzászólónak ezer köszönet, és mennek a zöld kezek.:D
2014. dec. 27. 10:04
 10/30 anonim válasza:
Nagyon jó! Fantasy és még humoros is! :) Nagyon ügyes vagy, mindenképpen foglalkozz vele, mert szerintem is tehetséges vagy!
2014. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!