Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért jobb a könyv, más...

Miért jobb a könyv, más szórakoztató termékektől például film, zene?

Figyelt kérdés
Ha válasz az, hogy mindegyik ugyanolyan jó akk ne írjad :)

2014. dec. 27. 10:23
 1/4 A kérdező kommentje:
*mint más szórakoztató termékek :S
2014. dec. 27. 10:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért jobb, mert teljes mértékben a te fantáziádra épül az egész, tehát te képzeled el a szereplőket a helyszíneket. Nekem például csalódás minden film, amit elolvastam könyvben, mert én már elképzeltem magamnak mindent és egyáltalán nem olyan a filmben. Engem jobban lekötöt egy könyv mint egy film. Nagyon át tudom érezni.
2014. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél. Ha egy jó sztorit akarsz olvasni, amit sajáz fantáziád szerint képzelhetsz el, akkor a könyv a jobb, amint azt az előző válaszoló is kifejtette és a könyvekből készült filmek általában fele se olyan jók, mint a könyv volt. Kihagynak részeket, néha értelmetlenné teszik a cselekményt, olykor az egész történetet átalakítják. Ja, és olvasás közben nem lehet zenét hallgatni, mert vagy nemvtudsz a könyvre koncentrálni, vagy egy idő után teljesen kizárod a zenét, és akkor meg minek van bekapcsolva? De, ha szereted a jó filmeket, amikből nincs könyv, vagy nincs kedved elolvasni a könyvváltozatot, vagy méginkább ki akarsz kapcsolódni, a film jobb választás. Zene szempontjából mindenképp, hisz a filmeknek eleve van zenéjük, és általánosságban nagyon jók. A zene önmagában egy twljesen máa funkciót szolgál, ennélfogva nem lehet jobb vagy rosszab a zenénél. Ha csak le akarsz feküdni az ágyra és zent hallgatni, vag táncolni, őrjöngeni akarsz a ritmusra, bohóckodni vagy csak kellemes háttérzajnak szolgáljon, esetleg el akataz gondolkozni az élet nagy kérdésein, vagy a saját kérdéseiden az élet felé, akkor erre a zene mind jó, de össze se lehet hasonlítani egy filmmel vagy a könyvskkel, könyvekkel, mert azok szimplán elterelik a figyelmed. Személy szerint, én a zenét én minden más szórakozáanál jobban szeretem, utána jön a könyv és a film. E 2 között nem tudok dönteni, szimplán azért, mert a hangulatomtól függ, hogy melyikre van szükségem.
2014. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hogy miért?? :O

Mert ha eleged van a világból, egyszerűen beletemetkezel egybe, ha kikészültél, ha elmenekülnél, ha magányos vagy, ha boldogtalan vagy, ha fáradt vagy, ha pörögsz, ha boldog vagy, ha vágyod a kalandokat, ha utaznál, ha világot látnál... egyszerűen csak előveszel egy könyvet és olvasol. Ne érts félre, a film meg a zene is kell. De egy jó könyv mindent felülmúl, ha megtalálod a tökéleteset.

Persze semmi sem pótolhatja az igazi kalandokat, amiket TE, személyesen élsz át. De azért nem mindennap juthatsz el Négyföldére, a világűrbe vagy a tenger alá.

Ezeket persze a filmek is szépen meg tudják mutatni, de hidd el, ha a saját képzelőerődet használod, akkor sokkal izgalmasabb lesz az a világ, amiben éppen beletemetkezel. ;)

18/L

2016. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!