Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kedvenc Harry Potter szereplőt...

Kedvenc Harry Potter szereplőtök? (Több is lehet)

Figyelt kérdés

És ha tudjátok, miért, azt is írjátok, légyszi. :)

Az enyém Luna, mert nagyon különleges lány, kicsi őrült, és nem fél önmaga lenni.

Amúgy találkoztatok már olyasvalakivel, akinek pl Féregfark volt a kedvence, vagy Umbridge (én még nem, csak olyannal, akinek pl Voldemort)?



2014. dec. 9. 22:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Luna :)
2014. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, ő a legkirályabb az egészben (de azért a többieket is bírom). XD Éljen Luna!
2014. dec. 9. 23:00
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Sirius. Nagyon bírtam a keresztapa karaktert, sajnáltam ahogy az ötödik rész alakult. Egy kicsit családiasabb kapcsolatot jó lett volna olvasni a főszereplővel.

Utána Hagrid, amiatt a kitartó, szinte gyerekes ragaszkodása miatt a szerettei iránt :D Csikócsőr kalandjára gondolok elsősorban.

2014. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy azt is tudom érteni, akinek Voldemort volt a kedvence. Elég szomorú története volt, de nem pont ugyanolyan értelemben szomorú, mint mondjuk Pitonnak. Nagyszerűen bemutatja azt a valóságban is létező jelenséget, hogy a hatalmas tehetség és erő végzetesen elkorcsosíthat kitűnő elméket.
2014. dec. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Bellatrix Lestrange, mert könyörtelen, bátor, erős, kitartó és nagyon hűséges.

Nymphadora Tonks, mert kedves, vicces, ami szívén az a száján, szerelmes és akaratos.

Remus Lupin, mert okos, előrelátó, jót akaró, becsületes és nagyon szerény.

2014. dec. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

-Weasley ikrek:mindig ők csinàljàk a legnagyobb poénokat(na mev Hòborc)megtörik a szürke hétköznapokat,a könyvben ez sokkal jobban àt jön

-Remus Lupin:az egyik legjobb szìvű szereplő,tetszik a története,bölcs és baràtságos

-Sirius Black:szintén tetszik a története,érdekes a személyisége

-Dobby:a könyvben sokat szerepel,hűséges és bàtor,okosabb és merészebb a tàsainál

Kedves kérdező,én mèg olyan emberrel nem talàlkoztam akinek Harry vagy Dumbledore lenne a kedvence.

2014. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Piton
2014. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés (kisebb-nagyobb eltérésekkel) rengeteg példányban szerepel itt a Gyakori Kérdések között, ám az én kedvencemet (Neville-t) nagyon kevesen említik. Pedig szerintem ő az egyetlen "fejlődő" karakter (vagy legalábbis rajta látszik a legjobban); mindig mindenki kiröhögi (esetleg udvariasságból nem szembe, csak a háta mögött), pedig az igazán fontos helyzetekben rendre ő a kulcsfigura.

Az utolsó könyv kétharmadáig címeres lúzer, afféle igazi balek (saját megfogalmazása szerint majdnem kvibli), de már a legelején talpig becsületes és jószándékú (pl. amikor az első év végén tulajdonképpen ő nyeri meg a házak közötti versenyt a Griffendélnek; és valószínűleg Ginny is látott benne fantáziát, mert negyedikben vele ment el a karácsonyi bálra). Segítőkész és megértő tanár (Lupin, Bimba, Mordon, Harry) mellett komoly teljesítményre is képes. Később kiderül, hogy hasonló terheket hordoz, mint Harry: mindketten Voldemort(ék) miatt vesztették el (vagy majdnem) a szüleiket, és a jóslat akár róla is szólhat. A DS-edzéseken egyre jobban kibontakozik, amilyen önbizalomhiányos volt korábban, annyira jól küzd; az utolsó kötet vége felé pedig megtudjuk, hogy Ginnyvel és Lunával lényegében ők hárman tartották a lelket az ellenálló Roxfortosokban. Jellemző, hogy hármuk közül is Neville tartott ki a legtovább, és szerintem nagyon szép az a rész, amikor büszkén mutatja a nagymamája levelét, aki végre-valahára nem szidja, hanem büszke rá.

Sosem vág fel, pedig Draconál többször is megtehetné (aranyvérű, a szülei igazi hősök voltak, ismeri az RBF-vizsgabiztost). A magam részéről biztos voltam benne, hogy ő végez majd Voldemorttal (a jóslat pedig ennyiben valahogy tévesnek bizonyul). A könyvben "csak" az utolsó horcruxot (Naginit)pusztítja el, de azt a legnehezebb helyzetben (amikor mindenki úgy tudja, hogy Harry meghalt és a további küzdelem értelmetlen).

Végül ő az egyetlen, akiről megtudjuk, hogy roxfortos tanár lesz - ami egy ilyen történetben szerintem a legnagyobb megtiszteltetés (ezt speciel Hermionéra és Harryre tippeltem).


A másik nagy kedvencem McGalagony, aki ízig-vérig tanár (ellentétben Pitonnal és Umbridge-dzsel), és súlyos helyzetekben sem habozik komoly döntéseket meghozni. A kedvencem, amikor az utolsó kötet vége felé megkérdezi "Mit keresne Potter a Hollóháti toronyban? Ő az én házamhoz tartozik!", és az értetlenkedés mellől ki lehet érezni a büszkeséget...

2014. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kedvenc: Nymphadora Tonks, mert makacs (mint én), kiáll magáért/másokért. Persze csak ha jogos. És harcias, meg kedves.

Utána: Sirius Black, mert egyszerűen nem lehet nem szeretni. Szerintem tök jó fej, bár sajnálom, hogy ilyen élete volt.

Végül: Remus Lupin, mert visszahúzódó, szerény és nagyon szeret olvasni. :)

Amúgy egyetértek az előző válaszolóval, már egy csomó ilyen kérdést tettek fel mások, persze átfogalmazva.

2014. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt teljesen megértem, ha valakinek Voldi vagy Bellatrix a kedvence, de szerintem olyan ember nincs, akinek Umbridge lenne :D


Az én kedvencem a Weasley ikrek, szerintem nem kell részleteznem, miért, a másik pedig Lupin. Szerintem ő sokkal szimpatikusabb apafugira volt Harrynek, mint Sirius, ráadásul megfontolt és bölcs volt.

2014. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!