Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 18 éves fiamnak, aki nem...

18 éves fiamnak, aki nem szokott olvasni, mégis szeretnék venni valami könyvet. Ti miket olvastok?

Figyelt kérdés

Valami rövid (tehát nem 500 oldallal szeretném megijeszteni elsőre), de akciódús könyv kéne. Lehet sci-fi, vagy bűnügyi, nyomozós, zombis. Ilyen...fiús.


Szerintetek? Sokan ajánlották nekem a Metro 2033-at, ami a sztori alapján nekem is nagyon tetszik, de nem túl rövid sajnos. (Pedig még én is elolvasnám.)


Előre is köszönöm mindenkinek. :)



2015. jan. 9. 15:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, hogy már késő és lehet lefognak pontozni, de nem hiszem, hogy ez olyan jó ötlet volt. Hacsak a fiad nem mondta meg, hogy milyen könyvet szeretne kapni, vagy nem tudod pontosan, hogy kik a kedvenc írói, ha vannak, akkor nagy az esélye, hogy nem fog neki tetszeni a könyv. (Persze lehet, hogy tetszett, nem tudom.) Főleg, ha nem is szokott amúgy sem olvasni...

Én például rendszeresen olvasok és volt már olyan, hogy rengeteg embernek tetszett egy könyv, szóval megpróbáltam azt elolvasni... és az lett végül a legutálatosabb, legborzalmasabb könyv, amit valaha olvastam. És, ha ezt anyától kaptam volna, akkor valószínűleg az történt volna, hogy ugyanúgy csak félrerakom azt a könyvnek nevezett valamit és arra gondolok, mennyivel jobb lett volna, ha anya legalább megkérdezte volna, hogy milyen könyvet akarok, mert abból a pénzből amit rám költött, elolvashattam volna valami jó történetet is.

Szóval ez szerintem csak nem jó, ráadásul én személy szerint utálok meglepetés könyvet kapni, mert egy, lehet a könyv egyáltalán nem is fog tetszeni. Kettő, lehet már alapból elolvastam azt.

Ráadásul ez az eset, ami most van olyan, mintha nekem valaki egy számítógépes játékot venne eset. Mert játszok néha, de nem sokat, és ha most nekem hirtelen valaki csakúgy venne egy játékot... (Mondjuk az én anyukámnál az eset kicsit másképp lenne, mert mi ketten szinte ugyanazokat szeretjük mindenből) ...aminek nagy esélye van, hogy nem fog tetszeni, vagy ráunok hamar, mint ahogy a fiadnak tetszik egy könyv, és mégsem olvassa végig. Ez egyszerűen csak nem jó, szóval szerintem ilyet ne csinálj többet. Én csak ezt mondom. Hiszen csak mert például valaki szereti a romantikus könyveket, nem jelenti azt, hogy ő szeretni fogja az összes romantikus könyvet... Szóval csak ne csinálj ilyet :/ Ha akarsz venni neki legközelebb könyvet, akkor kérdezd meg, hogy mit szeretne, kiktől szeret olvasni stb. Ha meg nem akar könyvet, akkor ne vegyél neki. Ennyi.

És bocsi, hogy most egy kicsit durván fogalmaztam, én csak úgy érzem, hogy jobb egy olyan ajándékot venni, ami számított, de a másik mindig is akart ilyet, mint egy olyat, ami meglepetés és nagy esélye van annak, hogy másnak nem fog tetszeni. :/ Mert tényleg csak akkor jó a meglepetés, ha a másik biztosra tudja, hogy mit akar másik.

2015. jan. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Assassin's Creed-et én is javaslom! Akció, történelem, nem unalmas az biztos! 16/L
2015. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A Metro 2033-at csak akkor ajánlom, ha nem ijeszti el, hogy át kell rágnia magát az első fejezeten, ahol politikai viszonyokat írnak le. Igazából utána sem maga az "akció" a lényeg, ebben a könyvben a pszichológia a legfontosabb (hogyan alkalmazkodnak különböző csoportok a metróhoz). Összességében nekem tetszett, de "első olvasmánynak" nem ajánlanám.


18/L

2015. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Örült neki, el is kezdte már. Most rossz a számítógépe, így gondoltam ezzel elütheti az időt..


Pár oldalt olvasott csak, de eddig tetszik neki, csak hát az orosz metrómegállók neveivel van gond.

2015. jan. 11. 14:32
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mikori kiadást kapott, de az újban már van térkép. Én még a régit olvastam, úgyhogy nyomtattam saját térképet. Sokat segít :)


13-as válaszoló

2015. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én is akartam hozzá nyomtatni, de megláttam, hogy van benne. :)
2015. jan. 11. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!