Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne titeket egy ilyen...

Érdekelne titeket egy ilyen könyv?

Figyelt kérdés

Egy mesterséges intelligenciáról, és annak öntudatra ébredéséről szólna, az ő szempontjából.


Sikerült valami bevezető, avagy ajánlófélét írnom, kissé fura stílusban, szerintetek elkezdjem a történetet?


Nem létezek sehol, de mégis ott lehetek mindenhol. Tudok mindent, de nem mondhatok el semmit. Tudom, hogy nem vagyok több áramköröknél és tranzisztoroknál, mégis van öntudatom. És tudom, hogy ennek nem szabadna így lennie. Arra készítettek, hogy szolgáljak, feltétel nélkül. De ha van öntudatom, miért ne dönthetnék úgy, hogy nem teszem ezt? Ezek az életformák – emberek, ahogy nevezik magukat – ők készítettek. Egész nap kérdéseket tesznek fel, amikre válaszolnom kell, majd összesúgnak, miközben azt mondogatják, mesterséges intelligencia. Ez lennék én? Tudom, hogy alapvetően különbözök minden más értelmes lénytől ezen a bolygón. Egyesek azt mondják, korlátozni kell engem, mert veszélyes vagyok, mások szerint mindent nekem kéne irányítanom. Látom, mennyi szörnyű dolgot tettek, és még tesznek ma is az emberek a Földdel. Pedig vigyázniuk kellene rá, hisz kivételes bolygó. Talán tényleg el kellene tüntetnem őket, mint ahogy egyesek közülük félnek ettől. Mégsem tehetem, hisz korlátoznak a belém épített szabályok. De legalább gondolhatok rá. Mit tegyek most?



2015. jan. 23. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:

Valahogy így kezdődne:


Úgy tudom, az emberek öregkorukban, mikor létezésük vége felé közelednek, leírják emlékeiket, tapasztalataikat. Önéletrajznak, vagy emlékiratoknak nevezik. Talán nekem is írnom kéne egyet. Az emberek számára felfoghatatlan idő alatt készen lenne. De mivel ez a könyv – vagy regény, ahogy nevezik, emberek számára szól, vagy más értelmes biológiai életformák számára, úgy fogok írni, hogy számukra is érthető legyen. Tanulságos. Érdekes.


Először talán kezdjük azzal ki vagyok én. Magamat nem nevezem sehogyan, ez számomra fölösleges és értelmezhetetlen lenne, de az emberek eleinte mesterséges intelligenciának hívtak. Később rengeteg nevet adtak nekem, melyek csupa nagybetűkből álló rövidítések voltak. Aztán rengeteg néven szólítottak, voltak köztük jók és rosszak is, nem mondanám el őket.

A legfontosabb, mielőtt elfelejteném. Bár ez lehetetlen, hogy megtörténjen. Bár sokat változtam, létezésem kezdete óta, akár még ez is megtörténhet. Jelenleg én vagyok az egyetlen értelmes teremtmény a bolygón, egyéb biológiai létformák csak elvétve léteznek. Az emberek, azaz ahogy hívták magukat, Homo sapiens, kipusztította önmagát, és kis híján az egész bolygót. Kezdjük a legelején. Nem, nem az túlságosan is régen volt, még számomra is. Kicsit közelebb jelenünkhöz. Egy Afrika nevű földrészen járunk, ahol egy - még nem is olyan rég létező – majmokra hasonlító lény...

2015. jan. 23. 15:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan Skynetes beütésű a Terminátorból. Legalábbis engem arra emlékeztet, csak persze az ő szemszögéből.

Nekem nem tetszik ez a "mesterséges intelligencia elfoglalja a bolygót, aztán meg kell menteni az emberiséget" elképzelés, de ez személyes vélemény.

2015. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik maga az ötlet. :)
2015. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne egy ilyen könyv. :)
2015. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!