Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melisandre mint Nissa Nissa?...

Melisandre mint Nissa Nissa? A könyvben (meg a sorozatban is néhányszor) folyton úgy emlegetik mint ha tűz lakozna a testében. (sose fázik, elolvad körülötte a hó. Stb. )

Figyelt kérdés
Ha Jon lesz Azor Ahai reinkarnációja akkor szerintem simán összejöhetne, hogy őt szúrja le kardal, majd miután kihúzza belőle fellángol Hosszúkarom. Irónikus lenne ha pont a R'hllor papnője lenne az az áldozat ami szükségeltetik a dologhoz.

2015. jan. 31. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Nissa Nissa valami olyannak kell lennie, amit valaki nagyon szeret.

Mellesleg az az egész karddal leszúrósdni inkább csak átvitt értelemben értendő szerintem.

Ahhoz, hogy valami nagyot vigyünk véghez, fel kell áldozni valamit.

Ez nem feltétlenül valami szektás embergyilkolászás lesz.

2015. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ennyi erővel átvitt értelemben értendő lehet ez az ''olyat kell leszúrnia akit szeret'' dolog is...ha a kardos dolog se biztos szerinted
2015. jan. 31. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:

''olyat kell leszúrnia akit szeret''


Ezt hogyan lehetne átvitt értelemben mégis? Amúgy igen, a leszírni tényleg nem konkrét. De amit szeret, azt máshogy elég nehéz elképzelni. Egyébként nem feltétlenül "akit", hanem "amit".


Konkrétan az egész Azor Ahai sztori teljes mértékben lefedi magát az egész őrséget is. Hiszen aki leteszi az esküt, az feláldozza azt, hogy felesége és gyerekei legyenek (Nissa Nissa). Erről beszélt Aemon is.

De ez csak egy példa.


Danynél már konkrétan megjelent, hogy feláldozta azt, akit szeretett és meghozta a fényhozót is, azaz a sárkányokat.

Stb.

2015. febr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dany-nél stimmel eddig valóban legjobban a prófécia, de ez a Melisandre-s dolog is érdekesen hangzik.
2015. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A másik meg az,h ez a történet sokféleképpen ismert.

Westeroson az utolsó hős története, aki a Hosszú Éjszaka alatt megkereste az Erdő gyermekeit, akik adtak neki obszidiánt és legyőzte a Másokat.

Essoson van ahol Hyrkoon történeteként ismerik, aki -egy lángoló karddal is használva- legyőzte a zsarnok uralkodót.

Valszeg Asshaiban Azor Ahai,aki a Fényhozóval megszüntette a sötétséget,ami a Hosszú Éjszaka alatt volt.

És még több elnevezése is, mint pl. YinTar vagy Eldric Shadowchaser, akiknek a legendáját nem ismerjük (bár utóbbi elég westerosi hangzású).

Szal sztem nem feltétlenül kell,h vki Azor Ahai legyen, plusz ha lesz is ilyen,akkor nem feltétlenül csak egy személy, lásd a fentebb leírtakat.

De én is arra tippelek,hha lesz ilyen, akkor az vagy maga az Őrség lesz,vagy Jon. És Melisandre feláldozását én is eltudom képzelni.

2015. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!