Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik könyvet írnak, ti hány...

Akik könyvet írnak, ti hány oldalnál tartotok?

Figyelt kérdés

Írjátok le azt is, hogy milyen betűtípussal írtok légyszi, amennyiben eltér a Times New Roman 11-es betűtípus és mérettől. Mikor kezdtétek az írását és hogy haladtok?

Én a 30-ik oldalamnál tartok, januárban kezdtem. Szerintem szörnyen lassan haladok. 350 oldalt szeretnék minimum és még ebben az évben (az év végén) el akarom kezdeni a munkálatokat a megjelentetéshez, ergo év végén már szeretném megmutatni egy kiadónak.



2015. ápr. 2. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én novellákat írtam nagyon sokáig, már gyerekkoromtól. Aztán az egyik novella terjeszkedni kezdett, és kisregény lett belőle. Ez kb 140 A4 oldal 12 betűmérettel Times new roman-al.


2012-ben kezdtem a második kisregényemet, ennél kb 80 oldalnál tartok, 120 körül lesz a vége. De én nem görcsölök, csak akkor írok ha van kedvem, ötletem, időm...stb, mert mellette nagyon sokat olvasok, és ugye dolgozom is...


Csak saját szórakozásra írok, hobbi szinten, és majd szeretném beköttetni, hogy legyen normális borítójuk, és mehessen a könyvespolcra, de kiadni nem szándékozom... annyira nem jó, hogy kiadják, tisztában vagyok vele. Csak jó szórakozás, meg jól fog kinézni a polcon. Ennyi.


Annyi biztos, hogy a régi novelláimat, amiket olyannak ítélek, ki akarom majd bővíteni kisregénynek, a többi novelláskötetbe megy...ebbe horror, krimi, sci-fi történetek lesznek.


És idővel szeretnék 1 olyan novelláskötetet, amiben csak mesék vannak.:)

2015. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 rajcziz ***** válasza:
245. oldal, A4-es méret, TNR, 12-es betűtípus (150 ezer szó). Szeptember közepén kezdtem az írást, jelenleg az első változaton dolgozom, az elkövetkező egy-két hónapban szeretném befejezni, aztán átolvasni, szerkeszteni, stb.
2015. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
uhhh de jó neked, bár már én is ott tartanék.
2015. ápr. 2. 20:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Jelenleg van 91 oldalnyi szövegem, amit előre megírtam, most írom az elejét, 45 oldalnál tartok, az egész valószínűleg olyan 360 oldal körül lesz. Garamond 12, A5, oldalanként 28-30 sor, hogy hasonlítson a könyvoldalra.
2015. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#2, én is így voltam vele, amikor Times New Roman 12-essel dolgoztam, de tipográfusokat megkérdeztem, hogy egy könyvben hányas betűmérettel dolgoznak, és azt mondták, hogy 9. A 11 és 12 már gyerekeknek szánt regényekbe valóak. Így átméreteztem az egészet 9-re és így 168 oldal.Igaz, csupán 50 000 szó. Két és fél éve kezdtem, fél éve döntöttem úgy, hogy befejezem, de rájöttem, hogy nagyon sokat kell javítani rajta, így átírok részeket, hozzáírok. Szinte előröl kezdtem, de persze nem vágom ki az eredetit.


20/L

2015. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3 részes könyvet írok, egyenként kb 500 A4-es oldal, 12-es betűmérettel. Az utolsó még készül, de ahogy kinéz, hosszabb lesz az előzőeknél, abban 340-nél tartok.
2015. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én hőseim igen rendetlen népség. hiába döntöm el, hogy ez vagy az fog történni. beleszólnak. :-) össze vissza mászkálnak, sok olyan történik velük ami az eredeti terveimben nem szerepelt. Élik a maguk életét. Én csak leírom. :-)
2015. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
124 oldal, Calibri, 12-es betűméret, Novemberben kezdtem, de volt, hogy két hónapig egyáltalán nem írtam.
2015. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

:D :D Akkor Én viszem a pálmát.

2007 óta írom az egyiket ( a sok közül), akkor kezdtem el az első változatot, az Comic Sans 10 pontos mérettel 248 oldalt. Aztán valamikor újra kezdtem írni ugyanazt a regényt olyan 2011 táján kicsit átalakítva a történetet. Times New Roman 12 pontos, és most tartok a 153 oldalnál.

2015. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, nagyon nem te viszed a pálmát...
2015. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!