Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok háborús könyveket?

Tudnátok háborús könyveket?

Figyelt kérdés
Eugene Sledge könyvét akartam megszerezni, de nem tudom hol lehet megkapni. Tudnátok ehez hasonló háborús műveket?

2015. ápr. 3. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg könyvtárral megpróbálkozhatnál, nagyobb könyvtáraknak biztos megvan a Sledge-féle könyv is. Meg ha már ott vagy, nézz szét általában hadtörénetről egy egész külön polc van!

Meg legyünk őszinték tonnaszám vannak olyan háborús könyvek, amiket nem fordítottak le magyarra (de például rengeteg orosz, német vagy francia könyv van, amit még angolra sem), tehát én most nem akarok neked tippeket adni, mert nem tudom, hogy mi érdekel, személyes tapasztalatok, kvázi "élménybeszámolók", vagy hadtörténeti monografikus szintű "ajtótámasztó" több száz oldalas könyvek. Például én szeretem John Keegan vagy Max Hastings (ők a huszadik század hadtörténetével foglalkozó angol történészek) munkáit, de ezek általában egy-egy konfliktust ölelnek fel, például Keegan első világháborúról szóló könyve szerintem a legjobb magyar nyelven elérhető írás a "Nagy Háborúról".

2015. ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az a baj, hogy ahol én lakok ott nincsenek olyan nagy könyvtárak, de valamikor ha lesz rá alkalmam keresek egy ilyen helyet.
2015. ápr. 3. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Cornelius Ryan: A leghsszabb nap
2015. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. ápr. 3. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Irwin Shaw-Oroszlánkölykök

Leon Uris-Meghalsz tengerész

Leon Uris-Döntés

James Clavell-Patkánykirály

Steven Pressfield-Vadászat Rommelre

Jurij Dold-Mihajlik-Ordasok között, Fekete lovagok között

Alistair MacLean-Navarrone ágyúi, Kémek a Sasfészekben



Egyébként W.E.B. Griffin, Leo Kessler és Sven Hassel könyvei egytől-egyig ilyenek

2015. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2015. ápr. 3. 14:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked küldtem el egyszer a Doktor Zsivágót? Én ezt ajánlanám. Nem kifejezetten háborús, hanem a 1919-es orosz proletárforradalom idején játszódik, de van benne egy nagyon szép szerelmes szál.
2015. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz ezt is megnézem majd.
2015. ápr. 4. 11:56
 9/10 anonim válasza:

Szia. Hadd ajánljak figyelmedbe egy 2016-ban megjelenő háborús regényt. A címe: Csak a csendben adatik meg. Német katonákról szól, a keleti fronton játszódik és itt van egy előzetes hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=_sKkNJmrSV4

2015. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tolsztoj: Háború és béke - ha még nem olvastad volna, veselkedj neki! Megéri

Vagy: Az elfújta a szél. Háborús is (am-i polg.háb.) és szerelmes is. (Régebben be volt nálunk tiltva.)

2015. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!