Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek tetszene egy ilyen könyv?

Mr.Niemand kérdése:

Nektek tetszene egy ilyen könyv?

Figyelt kérdés
Arról szólna, hogy valaki rájön, hogy hogyan tudja vissza tekerni az időt, azonban ilyenkor mindig két részre szakadna a valóság, és amelyikből visszament, ott komába esne. Miután rájön, hogy hogy is kell használni a képességét kiélné magát. Ezután rájönne, hogy mennyi valóságban tett rosszat és méghozzá milyeneket, és megpróbálná helyre hozni őket. A legvégére még nincs ötletem. Vélemény? (bocs a helyesírásért )

2015. ápr. 6. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Arról szólna, hogy valaki rájön, hogy hogyan tudja vissza tekerni az időt, azonban ilyenkor mindig két részre szakadna a valóság, és amelyikből visszament, ott komába esne."


Nem irreleváns ez a történet szempontjából? Amikor valaki visszafelé utazik az időben, akkor azt a valóságot, amiből indult lényegében véve megsemmisíti! Épp ezért az, hogy kómába kerül teljesen értelmetlen, mert egyszerre nem létezhet két korban!


"Miután rájön, hogy hogy is kell használni a képességét kiélné magát."


Gondolom nem annak szántad, de ez elég hm pajzánul hangzik. :-DDD


"Ezután rájönne, hogy mennyi valóságban tett rosszat és méghozzá milyeneket, és megpróbálná helyre hozni őket."


Na itt ugrik a majom a vízbe! Egyrészt időutazásnál nincsenek alternatív valóságok, mindig az a valóság, amiben főhősöd van, hogy egy klasszikus idézzek: "Még mindig nem gondolkozol négy dimenzióban!" :-)

Ha pedig csak egy valóság van, akkor csak azt kell rendbe szedni, persze az időutazás önmagában egy belenyúlás a történelembe, tehát az "alapértelmezett beállításokat" soha nem tudná létrehozni. Pusztán azzal, hogy valaki visszafelé utazik az időben már belenyúl a világ rendjébe.


"legvégére még nincs ötletem."

Pedig nem ártana mert az eleje és a közepe is kusza eléggé.

Nem feltétlenül szerencsés hátulról előre megírni egy történetet, de azért segít, ha tudod, hogy honnan hová akarsz eljutni.

2015. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! És köszi hogy kifejtetted és nem csak odadobtál valamit. Amúgy amikor azt írtam hogy kiéli vágyait azt úgy is gondoltam mert szerintem minden 3. ember minimum kihasználná hogy bármit megtehet felelősség nélkül, és lehet, hogy kis dolgokkal kezdődne pl bankrablás de tuti eljutna szerintem a gyilkosságig, nemi erőszakig is.
2015. ápr. 6. 22:54
 3/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ezt a kettéválásos dolgot úgy gondoltam, hogy amikor döntésthozol akkor is kettéválik a "világ" (egyes fizikusok szerint) és amikor visszatekeri az időt (csak saját életidején belül tekerhet) akkor olyan mintha egy másik döntést hozott volna korábban és azt folytatná. De a másik döntésének világa sem veszik el csak ott komába kerül. Remélem így már kicsit érthetőbb. :)
2015. ápr. 6. 23:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Pedig kéne a vége, mert így csak egy érdekes alap, nem igazán sokat tesz hozzá a szokásos időutazás-elméletekhez. A párhuzamos valóságos időutazás ötlete nehezen kezelhető, olyanról még nem hallottam, hogy bármit tesz, az alternatív világban minden esetben kómába esne (olyan van, hogy meghal - de a kóma kicsit "gyerekes"). Plusz az sem mindegy, mennyire képes visszamenni az időben, és miért csak vissza.

Maga az ötlet lehet jó is, egyelőre legfeljebb érdekes.


(Ha alternatív világok időutazása: Asimov: A halhatatlanság halála. Elég komplex rendszert tesz mögé, az is érdekes.)

2015. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyennek szánod ezt a szereplőt, de pozitív nem lesz, az biztos.

Szerinted mindenki eljutna a bankrabláson át a gyilkosságig és a nemi erőszakig, mert megteheti? Bocs, de nem. Képzeld, ha bármit megtehetnék, nem a bankrablás lenne az első, és szerintem vannak még ilyen emberek a világon.

Ha a te szereplőd ilyeneket csinál, utána már kapálózhat a világba, akkor sem fogja helyrehozni, és pozitívvá válni.

Találd ki az egészet, mielőtt belefogsz, de a helyedben én kerülném ezeket a tetteket, ha nem akarsz belőle negtív figurát csinálni. Ez az időutazós dolog nem éppen újdonság, de kihozhatsz belőle valamit. Eléggé légből kapottnak tűnik egyelőre.

2015. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd akkor nekiesek a halhatatlanság halálának. Amúgy nem mondtam, hogy pozitív szereplőnek gondolom. :D És szerintem egy idő után ha ilyen képességed lenne kialakulna egy istenkomplexus ami elhatalmasodna az idő múlásával.
2015. ápr. 7. 19:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy először nyilván jó dolgokat csinálna de aztán eljönne a pillanat amikor megfordul a fejében, hogy a másik oldalt is kipróbálja. Mert különben szerintem naaagyon unalmas egy könyv lenne. (mondjuk így is eléggé az lehet)
2015. ápr. 7. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az ötlet, és nem kell a járt úthoz ragaszkodni az időutazással kapcsolatban. Ha neked más elképzelésed van, akkor menj az után. Csak jól magyarázd el az elméleted, hogy ne lehessen 3 mondatban térdre kényszeríteni.

Nekem az isten-komplexusos negatív hősös ötlet is tetszik, van pár könyv/film amiben vannak hasonló szereplők.

A kómába esésnek nem értem az értelmét, szóval pl a szerettei azt hinnék haldoklik, közben meg más időbe lépett?

És azt is írod, hogy a saját életében tud utazgatni, tehát nem akárhová az időben? Mi lesz a múltbeli énjével? Ketten lesznek?

2015. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs baj a negatív hőssel, olyan is kell. Viszont te azt írtad, hogy a szereplőd megpróbálná utána helyre hozni a hibáit, erre mondtam, hogy ez már az olvasók szemében nem fog működni, mert aki elköveti az általad említett dolgokat, annak a legtöbb ember szemében nincs megbocsátás. Gyilkolászik meg erőszakol, csak mert megteheti. Ez nem normális, ergo számomra a szereplő már ebből a helyzetből nem tud kikerülni. De biztos vannak olyanok, akiknek ez tetszene.
2015. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket! :) ha viszont mind azt gondoljátok, hogy nem tudná helyre hozni a hibáit, akkor lehetne az a könyv vége hogy öngyilkos lesz. Vélemény ?
2015. ápr. 9. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!