Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok könyveket ajánlani...

Tudnátok könyveket ajánlani nekem?

Figyelt kérdés

Bármilyen könyvet írhattok ami nektek tetszett, csak írjátok le,hogy mi tetszett benne!:)

Előre is köszi!:)



2015. ápr. 25. 20:08
1 2
 1/11 kika26 válasza:
51%
szia, korod? nemed? nekem a kedvenc könnyvem a 'Ha maradnék' és a 2. kötet 'Hová tűntél' Gayle Forman az író.. engem megfogott a könyv és egyszerűen nemtudtam letenni, van benne minden a szerelmtől a tragédiáig.. imádom ezt a könyvet és szeretek olvani nagyon mindent /L
2015. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Én inkább a fantasi könyvekért vagyok oda mondjuk a Vámpírnaplók szerintem nagyon jó könyv sorozat szerintem esemény dús és a szereplők is nagyon jók benne. Meg a Percy Jackson könyv sorozatott is szeretem az ilyen görög mitológiás és sokat is tanulhatsz belőle, érdekes, ez is esemény dús szóval ha szereted az ilyeneket akkor ezeket tudom ajánlani. De olvastam a Szent Johanna Gimit is hát azzal kapcsolatba vegyes érzelmeim vannak. Vannak olyan részek amiket imádtam benne és van amin eltudtam volna aludni. Meg még az Útvesztőt olvastam az is fantasy könyv, meg még a Engelsfors triológiát olvastam az boszorkányokról szól, az nagyon jó amikkor olvastam alig tudtam abbahagyni. Remélem tudtam segíteni :)
2015. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek:)

1.! 14 éves lány vagyok:)

2.! én is nagyon szeretem a fantasy könyveket:D

2015. ápr. 25. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Újabb fantasy rajongó jelen. Először is a klasszikusokat ajánlanám: Trónok Harca, Gyűrűk Ura, Harry Potter. És még pár minőségi ami nekem nagyon tetszett:


- Örökség-ciklus (Eragon, Elsőszülött, Brisingr, Örökség. Izgalmas, sárkányos, harcolós könyv :D)

- Abarat (fantasy-horror, elég egyedi világgal, szerintem zseniális. A sztori is.)

- Korbács (ugyan azt tudnám mondani róla, mint az előzőről, csak egy kicsit "keményebben" horror)

- Terry Pratchett szinte bármely korongvilágos könyve, feltéve hogy szereted ezt a fajta humort

- Idő Kereke (14 részes, epikus high-fantasy)

- A tudás könyvei sorozat (Magyar írótól. Nem épp a kedvencem, és néhol szerintem erőltetett, na meg nekem túl lájtos, de alapvetően nem rossz)


És ha esetleg a sci-fi is érdekel, a Galaxis Utikalauz alapmű.

2015. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Olvastál bármit Leiner Laurától?

Ha nem akkor ajánlom a bábelt, mert tetszett maga a történet. Pontosan leírta milyen egy feztivál a barátokkal. Milyen problémák adóthatnak.

Nekem ajánjották: Vándorsólyom kisasszony gyermekei. Ha most mész a libribe akkor megveheted úgy hogy az egyik ingyenes! Ha kell még tudok mondani! Írj privátban is akár! :)

2015. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én az alábbiakat ajánlanám egy ilyen korú lánynak:

sorozatok közül

- Harry Potter

- Csitt, csitt

- Engelsfors-trilógia

- Csak lélegezz! trilógia

- Luxen

- Meg Cabot sorozatai

önálló kötetek:

- Szabó Magda ifjúsági könyvei

- klasszikus romantikus regények (pl. Jane Eyre, Büszkeség és balítélet)

- Egy különc srác feljegyzései

- A macskát visszafelé simogatják

- Csipkebolt Brüszelben.


Mindegyiket nagyon szerettem, de mindegyiket másért, szóval ha kíváncsi vagy konkrétan valamelyikre, akkor kérdezz és válaszolok. :)

2015. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

A csipkebolt Brüsszelben miről szól?

2015. ápr. 26. 12:04
 8/11 anonim válasza:

Jósika Júlia, leánykori nevén Podmaniczky Júlia életéről, aki a híres író, Jósika Miklós felesége volt. A történet egy része az 1848-1849-es szabadságharc idején játszódik, de nem ez a fő cselekményszál, hanem Júlia élete, és a hányattatásaik a férjével. Bájos kis könyv, kicsit történelmi, kicsit romantikus, nagyon szépen, olvasmányosan megírva. Jó volt egy kicsit a megszokottaktól eltérő szemszögből olvasni a szabadságharcról is, nem az a száraz, tankönyvi stílus jelenik meg a regényben. De egyébként nagyon tanulságos már csak a különböző emberi sorsok miatt is. Csak ajánlani tudom, igazi lányregény. :)

A Brüsszelt pedig véletlenül elgépeltem az előző hozzászólásomban, csak most tűnt fel, elnézést kérek.

2015. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jónak tűnik:)

Köszi!

2015. ápr. 26. 15:21
 10/11 anonim válasza:
Szívesen, remélem tetszeni fog! :)
2015. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!