Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Blogot írok: Jó ez a cím?...

Blogot írok: Jó ez a cím? Melyik időben? (többi kérdés lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Írok egy történetet, de még nem tettem ki blogra. Szóval, lenne pár kérdésem (olyanoktól, akik értelmes emberek):

1. Melyik időben? E/1 vagy E/3?

2. Egy szerelmes történet, vegyítve humorral és akcióval érdekelne?

3. Tudnátok mondani vicces, de valódi helyzeteket? (ötletnek nekem.)

4. Tudnátok mondani olyan részeket, amik nektek tetszenek? (pl. verekedés, karambol... stb.)

5. Egy szerelmes történetnek jó lenne ez a cím?: Just A Dream

6. Jó ez az ötlet?: Képek nem lesznek a szereplőkről| hosszú részek lesznek (egy napot ír le) KIVÉVE, ha izgalmas rész van benne, és amúgy is sokat írtam, mert akkor ott hagyom abba, és kétfelé bontom azt az egy részt|a főszereplő egy lány, viszont több szemszögből írnám a történetet (azt hiszem ötből, de nem biztos még)


Ha eszembe jut még más, leírom.

Köszönöm, sziasztok!



2015. máj. 1. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

1. E/3, és lehetőleg múlt időben.

2. Attól függ.

3. Ez relatív, hogy neked és nekem mi a vicces.

4. Drámaibb részek, mikor megfordul az egész cselekmény menete (értsd: a főhőst valami olyan éri, amitől megváltozik az egész világlátása, és átértékeli a helyzetét).

5. Ha angolul írod, akkor oké, ha magyarul, akkor legyen már magyar címe.

6. Egy napot ír le az egész cselekmény vagy micsoda? Ezt nem értem most.

Mekkora terjedelműnek szánod? Mellesleg én speciel nem vagyok rajongója a több szemszögnek, az engem összezavar. Meg a legtöbb helyzetben nem is indokolt.


Hozzátenném, hogy mindenkinek más lesz erről a véleménye, én pedig azt tanácsolom, hogy leginkább magadra hallgass, de legyél nyitott minden szemszögre.

Üdv.

2015. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

1. E/3.

2. Nem.

3. Nem, ez az író dolga.

4. Nem részek, hanem könyvek tetszenek.

5. Elcsépelt vacak, ráadásul nevetséges is, mivel magyarul írod.

6. Nem.

2015. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Ez a történettől függ. Ha a történet egy "mesélő" szemszögéből van akkor értelemszerűen E/1 íródik. Vagy akár lehet E/3 személyben ha a történet így van íródva.

2. nem érdekelne. Meg is írom miért. Mert már lerágott, unalmas csont.

3. Tudnék, de nem mondok. Ha valaki írni akar egy "könyvet" akkor írjon, de ne mások fantáziáját használja fel. Ha már idegenektől vársz ötleteket akkor tanácsolom, hogy ne is kezdj bele az írásba.

4. nem. Oka a 3-as válaszom

5. Nem. Ha magyar könyvet írsz magyarul, akkor a címe is legyen magyar.

6. Nem jó ötlet. Valami jellemzést kell írni a szereplőkről még akkor is ha felületesen írod.

2015. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Nekem az E/3. szimpatikusabb.

2. Nem, nem érdekel még egy unalmas történet, ahol egy inden egyéniséget nélkülöző csajt kerget valami nagyon tredi jópasi. Minden második tinilányos blog rettenet erről szól. A saját magunkon alapuló, de tökéletes szereplőnek románcot írni nem érdekes.

3. Nem. Te vagy az író. Másrészt honnan tudjuk mi, hogy neked mi a vicces? Nem fogok jópofáskodó, 14 évesen vicces sztorikat írni.

4. Konkrétan nem tudom, de nagyon utálom a tipikus, brazil szappanoperás amnéziát, eltitkolt terhességet, gyerek "biztonsága helyezését" úgy, hogy beadják árvának, szerelmes párt, mikor azt hiszi, hogy testvérek, stb.

5. Nem. Ahogy már írták, ne adj angol címet, ha nem tudsz angolul írni. Másrészt ez egy elég giccses, csöpögős cím. Csak egy áááálom. Bleh.

6. Nem vagyok biztos benne, hogy vagy olyan szinten, hogy meg tudd írni öt szemszögből. Másrészt szerintem annak nincs is igazán értelme, ha ők öten egy helyen vannak és egy szálon fut az egész. Csak azért, hogy éppen két percre voltak egymástól, nincs értelme. Azért sem, hogy elolvashassuk, hogy a srác a gondolataiban épp a fpszereplő csajról áradozik.

2015. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
E/1, múlt, igen, nem, semmi kedvem hozzá, már van olyan nevű blog, ne írd két ember szemszögéből és nem olvasnám el
2015. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Attól függ. E/3-ban jobb, mivel több szereplő érzését, meg ilyeneket is le tudsz írni...

2. Attól függ, még is milyen. :)

4. Verekedés, egy titok, vagy valami kiderül mások előtt...

5. Szerintem valami egyedibb jobb lenne.

6. Jó lesz.é

2015. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!