Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a sci-fi történe...

Mit gondoltok a sci-fi történetemhez gyártott fülszövegről? Felkeltené az érdeklődéseteket?

Figyelt kérdés
A húsz éves Joy Bosco sosem vallaná be, de retteg a sivatag övezte Zeno77 utcáira menni. A könyökén lévő heg mindig emlékezteti rá, hogy nem bízhat a Felhőben, a legalizált, ám kijátszható kémprogramban, amivel 2423-ra minden várost lefednek. Joy legnagyobb vágya, hogy hátrahagyhassa pánikrohamai forrását, ám családja, barátai, és egész élete a városhoz fűzi. Amikor egy homokvihar folyamán eszméletét veszti, és a sivatag közepén ébred, egy titokzatos csoport lehetőséget kínál neki, hogy velük tartson a dűnék veszedelmes világába...

2015. máj. 30. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Szerintem elég érdekes, főleg az ilyen "sci-fi" kifejezések miatt, vagy hogy is mondjam :) Kiváló alapsztori ígéretével márpedig a legtöbb ember rávehető az olvasásra.

16/L

2015. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Túlságosan sablonos, ennek alapján gyakorlatilag semmi eredeti nincs benne. Olvassál több kortárs sci-fit és gyakorold az írást, ha már három-négy regényt sikerült megírnod, a következőre leszel olyan szinten, hogy nyilvánosság elé állhass vele.
2015. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Örülök, hogy felkeltette az érdeklődésed!:) Ez az első sci-fi történetem és eddig ebbe fektettem a legtöbb munkát. A történet során meg annyi sci-fi kifejezés lesz még, hogy nem győzöd számolni :D


Második válaszoló: Abban igazad van, hogy ez a nagyon lecsupaszított fülszöveg nem említ meg mindent, mert nem akartam lelőni a történetet, ezért sablonosnak tűnhet. Viszont úgy érzem, hogy a világ részletekben gazdag, és rengeteg minden van benne, amitől nem érzed úgy, hogy "ezt már ezerszer olvastad". Úgy gondolom, hogy egy műfajban mindig vannak olyan alapdolgok, amik úgymond sablonnak számíthatnak, de ha megfelelően építesz rá, akkor egy új, friss történetet kapsz. Egyébként rengeteget írtam ezelőtt, már van benne tapasztalatom. Ha érdekel, elküldöm az első fejezetet! :))

2015. máj. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!