Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék írni egy könyvet,...

Szeretnék írni egy könyvet, csak úgy a saját magam szórakoztatására, és lefoglalására, de nincs ötletem miről. Van valami ötletetek? 13L

Figyelt kérdés
Igazából már hetek óta nem nagyon csinálok semmit egész nap, különböző okok miatt amiket inkább nem részleteznék. Úgy döntöttem, hogy ha már itthon ülök, akkor foglalkozhatnék valami értelmessel is, ezért arra gondoltam, írok egy könyvet, vagy egy novellát. Még nem tudom mit, majd mikor már írok meglátom, mi lesz belőle. Nem szeretnék nagy dolgokat véghez vinni, csak saját magam szeretném valamivel lefoglalni. Meg persze, később érdekes lesz visszaolvasni a történetet. :) Szerintetek miről írjak? Van valami jó ötletetek? Annyit érdemes tudni, hogy én jobban kedvelem a szomorú, nyomasztó dolgokat, és az olyanokat amik elgondolkodtatnak, amiken lehet merengeni. Semmiképp nem szeretnék fantasyt írni, az valahogy nem az én világom. De ettől függetlenül írhattok bármilyen ötletet, hát ha eszembe jut róla valami. :D 13L (Ha van valami tanácsotok, akkor azt is szívesen elolvasom.)

2015. jún. 2. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj úgy könyvet írni, hogy nincs hozzá ötleted. Ez kb olyan, mintha én akarnék ihlet nélkül rajzolni (sokat rajzolok). És nagy ló#zar se lesz belőle. Nem jó erőltetni. Másoktól se olyan jó ötletet kérni, mert vagy nem fog tetszeni, vagy nem tudod magad beleélni és pocsék lesz. Inkább próbáld elképzelni a saját világodat, használd a fantáziádat és a szívedet, hogy megtudd, miről akarsz írni. Esetleg jegyzetelj, ha úgy tartja kedved, hallgass közben zenét, ha az segít, vagy csinálj bármit, mittom én, ami jól esik, és ha megvan, akkor rakd össze.Ellenben ha valaki ír itt valami ötletet az még téged is megihlethet, so sok sikert. :D
2015. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kezdd egyből regénnyel, valószínűleg úgyse fejeznéd be. :) Ha csak a magad szórakoztatására szeretnél írni, akkor pl. leírhatsz egy bármilyen hétköznapi jelenetet. Közben úgyis eszedbe jut valami, amitől a jelenet már nem is hétköznapi, és még az is lehet, hogy a végén valami komolyabb születik belőle. :) Egyébként a korodhoz képest nagyon ügyesen és világosan fogalmazol, sok sikert! :)
2015. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Elolvastam, hogy otletet szeretnel. Ahhoz kepest, hogy 13 eves vagy, sokkal ertelmesebbnek tunsz, mint egy 13 eves . A tobbi hozzaszolokat nem ertem. Miert kell ilyen negativnak lenni es egybol azt irni, hogyha nincs otlete akkor ne irjon. A kerdes nem ez volt. A kerdes az volt, hogy szeretne otletet. Ha szereted a nyomaszto dolgokat, akkkor irhatnal arrol, hogy mi az elet ertelme, vagy, hogy hogyan valtozott meg a vilag, az embereket nem erdekli mas, csak a penz hajtasa, a facebook, es nem foglakoznak egymassal, nem tudjak mi az szeretet. Ha korbe nezel az osztalytarsaid kozott biztos megatod mekkora tarsadalmi kulonbseg van kozottuk. Hogy hiteles legyen olvass utana mi volt regen, vagy kerdezd meg a szulied, mert te nem elted at, ezert tapasztalatod nincs, mert nem eltel akkor. Vagy irj arrol, hogy milyen almaid vannak es, hogyan erned el.Vagy irj a szeretetrol, a boldogsagrol hogyan kepzeled el az idealis vilagot. Rmelem tudtam egy kicsit segiteni.
2015. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző, a kérdésben benne volt, hogy szívesen olvas tanácsokat is. :)
2015. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy valaki azt irja, hogy ne irj regenyt, mert ugysem fejezned be az nem tanacs.
2015. jún. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írj az osztályoddal :D

Eltévedős, horror, romantikus vagy valami aranyos, mindennapi. Nem tudom milyen alkat vagy, ami neked bejön. Én anno olyat kezdtem el, ahol az társaim állatokká változtak át. Soha nem fejeztem be.


Utóhatás: Lesznek napok, mikor nem tudsz az osztálytársaidra normálisan nézni, mert az épp aktuális rész jut eszedbe, amit írsz.


És nem baj, ha nem fejezed be. Ha magadnak írod, és főleg, ha első, akkor ez csak gyakorlás. Játék. Unaloműzés. Aztán ha még tetszik is valakinek, csak még jobb. :D


(A legfontosabb: gyakorlat teszi a mestert ;) )

2015. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy csak ilyen későn reagálok, de mindenkinek köszönöm szépen a választ. :) Most valami olyasmit kezdtem el, aminek az ötletét a Mr. Nobody film adta. Leírom, hogy adott helyzetben ha így döntenék akkor aztán ez és ez lenne, és így eljutok valahova. Aztán újból visszakanyarodok a a dolgok elejéig, csak máshogy döntök, és más lesz a végkifejlet. :D Nem tudom érthető -e ez így. :D
2015. júl. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!