Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen ez a...

Szerintetek milyen ez a könyvrészlet?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem írni, de már régóta terveztem, hogy egyszer megírom. Lehet, egy kicsit hosszú részlet. De örülnék neki, ha őszinte véleményeket kapnák.


A regényem címe: Keresztharcosok



1 fejezet: Clara Moon

Meddig tűrheti ez a nép a mindennapos szenvedést? Talán unokáink élik majd csak túl. Mert van egy dolog, amiről csak mi, anyukáink, és dédanyáink tudnak. Amiről nem szabad beszélni az unokáinkkal. Egyik testvérünkkel, családtagunkkal sem. Még magunknak sem vallhatjuk be. A tény, vagy az a fogalom, ami meggyötör, ha tudatodra kerül. Minden megváltozhat, hogyha tudják, mire gondoltál. Szabad gondolni, de ha ajkaid kimondják ezeket az átkozott, vérrel átitatott szavakat, életednek vége szakad!

És én ezt próbáltam elkövetni.

- Figyelj már – szólt a legnemesebb harcos, akit valaha ismertem – ne legyél hülye. Itt állsz a szakadék szélén, de nem lezuhanni akarsz, és úgy meghalni, hanem szavakat akarsz mondani.

Nem válaszoltam, csak meredtem a semmibe, az előttem lévő mélységbe. Igazán kedvem lett volna kipróbálni, milyen repülni. De mikor erre a fiatal nőre néztem, pont bele a szemeibe, elfogott a szorongás, és így nem mertem mozdulni sem. Inkább a legtöbbször elkaptam a pillantásom, kíséretében aranyszőke hajam fürtjei is meginogtak. Tiszteltem ezt a nőt, de annyira komornak, magába húzódónak, és komolynak látszott. Sok szörnyűségen mehetett át. De én még nála is szörnyűbb dolgokat láttam! Ő lehet, hogy mindet elviselte, de én, szerény, gyenge lélekként már nem bírom mindet feldolgozni.

- Most döntsd már el. Ezt otthon is megtehetted volna. Egyébként, ha lehet, kérlek, gyere közelebb. Tényleg nem akarom, hogy leess.

Hátrapillantottam fejjel. Makacsul visszarántottam.

- Ha ennyire nem akarja, akkor próbáljon megakadályozni benne!

- Ne akard, hogy én vegyelek kezelésbe. Nem lenne szép vége. Sétálj el a szakadéktól. Ide, hozzám! – Én csak tovább bámultam a cipőmet.

- Most!

Belerezdült az összes porcikám ebbe a hangba, áthatolt az elmémen, testemet a mozgásra kényszerítette. De elmém még mindig hajtott valamire. Még bennem élt a halál vágya. Az előttem lévő mélységbe kezdtem szaladni, addig, míg már nem föld a talpam alatt. Utánam kapott a keze, de már nem ért el. Mint egy eltévedt kislány, kapálóztam, elvesztett a biztonságérzetem, csak arra tudtam gondolni, hogy vége. Halottam, hogy a gyorsan távolodó sziklából egy kiáltás hangzik fel. „Te Idióta!!” Kiáltotta a hang, és gyorsan kilépett a szélére a szakadéknak. Pont szembenéztem vele. Hajam lobogott testem körül. Ahogy elnéztem, hogy minden távolodik, eszembe jutott, milyen jó is repülni. Szerettem volna repülni. Behunytam a szemem, és élveztem, ahogy a szél csapkod. Hogy lehetne élvezni ezt a pillanatot a halál markában?

Mindenféle lepte el a fejem. Család. Szomorúság. Barátok. Gyűlölet. Rideg érzések. Eltitkolt szavak, gondolatok, vágyak, titkok. Mint egy pisztolylövedék, úgy vágta át az egész életemet ez a sok elmaradt dolog. Ebben a világban, ami ugyanígy van elválasztva, mint egy élet, nincs olyan, hogy boldogság. Ne kérdezd, miért. A pontos okot csak az ismeri, aki ott volt, mikor ez a világ megszületett. Mára már három nép él ezen a soha véget nem érő földön.

Az emberek, a Keresztharcosok, és a Napbirodalom lakói. Ezt a három birodalmat két hosszú, hatalmas fal választja el. Az egyik, amely a Keresztesek és Naposok között található: Az Út, és ami az emberek és a Keresztesek között található: Az Ösvény.

Keresztesként születtem. Bár nem lettem megjelölve, mint itt mindenki. Nincs a homlokomon, kézfejemen egy szurokfekete, kicsike kereszt, ami születésemkor fogva eldöntené, hogy ide tartozom. A Napbirodalomban a pletykák szerint egy kicsi kör van a fejükön a népnek. Ha egy közülük itt jár, nem tudja megúszni úgy, hogy ne öljék meg. Az embereket pedig ötágú csillaggal jelölik. És azok, akik jel nélkül maradnak, hivatalosan kitagadottak.

Ezért akartam magam megölni.

Vártam a tökéletes, végzetes becsapódást egy hegyes, földből kiálló sziklához. Percek teltek el, úgy hogy nem nyitottam fel a szemem. Nem éreztem, hogy csapdos a szellő. Kezeim remegni kezdtek. Felnyitottam a szemem.

Nem mozgott tovább a táj. Egy centivel sem estem lejjebb. Felriadtam, és körbepislantottam. Ebből viszont az lett, hogy megfordult vele a testem is. Féltem, hogy azonnal lezuhanok. Meggondoltam magam. Nem akarok meghalni. Élni akarok! Tovább! Ameddig csak lehet!

Megfordultam. Azonban testem könnyedén lebegett át a föld felé. Mikor megláttam, mi van alattam, elfogott majdnem a sírás. Előttem, pontosan egy tíz centivel előttem, Egy hegyes szikla emelkedett ki a földből. Ha nem történik ez a csoda, felnyársal.

Visszafordultam, és fellebegtem.

Vitt a szél, valami ismeretlen erő, és ez véget ért, mikor a talpam érte a talajt. A harcos megdöbbent. Soha nem láttam még őt megdöbbenni. Rámosolyogtam, és ő szinte már megremegett a csodálkozástól.

- Nincs jelem – vallottam meg neki, - Én azt teszem, már, amit akarok!

Elkomorult. Kicsit mintha felcsillogott volna a szeme. Kinyújtotta a kezét, és mintha valamit mormogott volna. Elfordította a fejét, és kezéből egy lökéshullám tört fel, ami hátralökött. Nem kapott el a félelem. Előtört bennem ugyanaz az érzés, és képes voltam megállni a mélységnél.

Mintha felmordult volna, hogy a terve nem vált be.

- Nem csak Tagadott vagy...hanem még boszorkány is...

Elkapott az ármány a kijelentésén. Keze újra utánam nyúlt, és most el is kapott. Megrázkódtam, próbáltam ellökni magamtól, de a keze nagyon erős volt. Ledobott a földre, és a képességem aláhagyott. Elkapott a félelem, mikor az oldalán lévő fegyvertartójából kihúzott egy hosszú botot, ami keresztet formált. Megérintette a tetején rubintot, és a keresztet maga elé tartotta. Ekkor két hatalmas nagy penge nyújt ki belőle.

- A keresztesek becsületéért, én Ever Night, végleg pokolra küldelek!

Hátraugrottam, de elért az átok varázsa. Felhasította a hátam közepét, amitől lehanyatlottam a földre. Nem voltam képes üvölteni, csak mintha megint repültem volna. Gyűlöletet éreztem, ami szárnyakat ad a lelkemnek. Mielőtt elérhetett volna a végzetes csapás, felrepültem.

Megláttam fekete szárnyaimat.



2015. júl. 2. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:

*Kapnék. Bocsáss meg, allergiás vagyok rá. :)

Hm, nem rossz, nem rossz...

Mit hülyítem magamat, hiszen ez jobb, mint "nem rossz". Sőt, stílusa van. Nem fogom agyondicsérni, mert nem szokásom, de ha megtartod ezt a színvonalat, jó könyv válhat belőle. Természetesen nem értem a dolgot egy ekkora kis részlet(ecské)ből, így nem tudott (még) elragadni, de jó esélye lenne.

2015. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de nekem nem tetszik. Nem azt mondom, hogy a legrosszabb, amit valaha olvastam, de a stílusa pont az, amit nagyon nem szeretek. Fennkölt próbálsz lenni, de inkább csak esetlen lesz, nem illik a történethez. Olyan mesterkélt, modoros az egész, ami teljesen oda nem illő. Pl. miért kell a határozott névelőket rendszeresen kihagyni? Ráadásul a párbeszéd meg "ne legyél hülye" és hasonlók. Olyan felemás.

Túl sok a lényegtelen filozofélés, mikor még azt sem tudjuk, hogy mi történik, hogy milyen ez a világ, stb. Lentebb kellene csupaszítani, mert ez így túl sok szájtépés a semmiért.

Másrészt találtam benne értelmetlen, magyartalan kifejezéseket, amik szintén nagyon jellemzőek a tini, kezdő írókra és nem túl igényesek. Pl. A haj hogy tud meginogni? Ez nem egy értelmes kifejezés. Hogy lehet fejjel hátrapillantani? Ez is értelmetlen.

2015. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem tetszik. :) Az ötlet jó, a fogalmazás jó.


Ha kritizálnom kellene, akkor a következőket említeném meg:


1. eléggé túlírt, túlmagyarázott

"Vitt a szél, valami ismeretlen erő, és ez véget ért, mikor a talpam érte a talajt."

"Vitt valami ismeretlen erő, majd talajt ért a talpam."


"Gyűlöletet éreztem, ami szárnyakat ad a lelkemnek"

"A gyűlölet szárnyakat adott a lelkemnek"


2. helyenként fura konstrukciók, ragok, kifejezések

"kilépett a szélére a szakadéknak"

"kilépett a szakadék szélére"


"a sziklából egy kiáltás hangzik fel"

"a szikla felől egy kiáltás hangzik fel"


3. gyakori a szóismétlés

pl. az utolsó bekezdésben repültem - szárnyakat - felrepültem - szárnyaimat


Jó lesz, csak még kell csiszolni rajta. :)

2015. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ötlet szerintem nagyon érdekes, a megvalósításon viszont tényleg van mit csiszolni. Egyrészt klassz, hogy a részlet végére derül ki, a szereplőnek szárnyai nőttek. Ezzel horogra akad az olvasód, és kíváncsi lesz a folytatásra; ez pedig, azt hiszem, a legfontosabb cél egy történet elején.


Ugyanakkor igaza van az előző hozzászólóknak is. Az írásmódod még kiforratlan, tényleg modoros (az első bekezdést pl. egy az egyben elhagynám), és a fogalmazással is akadnak gondok. Az információadagolást szerintem másképp kellene megoldani: ne az izgalmas jelenet kellős közepén beszélj az Útról meg a Keresztesekről, ez ráér később is. (Ja, és gondold át, tényleg szükség van-e a nagy kezdőbetűkre, mert ez önmagában is modorosnak hat.)


Összességében az a benyomásom (amennyire egy ilyen rövid részlet alapján meg lehet mondani), hogy klassz ötleteid vannak és valószínűleg jó érzéked a történetvezetéshez, de az írás gyakorlati oldalát tekintve még nagyon kezdő lehetsz. Gyakorolj sokat, olvass írástechnikai könyveket, és jó lesz ez. :)

2015. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes véleményt, jót rosszat. :)

Minden tanácsra figyelni fogok!


#2 comment

Hogyha ez a stílus nem való a fogad alá, akkor ne olvasd. :) Nem a haj ingott meg. Olvasd el még egyszer. Persze, hogy nem tudod még milyen ez a világ. Direkt nem árultam el. :) Pont attól lenne unalmas, ha már az elején mindent tudtál.

A "ne legyél hülye" Ever beszédstílusát tükrözi.


Igazából sehonnan sem loptam, tanultam ezt a stílust. Csak magamat adtam bele az egészbe, és ilyenné vált.

2015. júl. 3. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Na, gondoltam, hogy nem tetszik, ha valaki szerint nem fantasztikus az írásod, de ettől még béna kamasz marhaság, nevetséges stílussal.
2015. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez is csak egy vélemény. Nem sértődök meg rajta, inkább elfogadom.
2015. júl. 3. 13:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, ha valakinek nem tetszik valami.

Hát legyen, Nem várhatom el mindenkitől, hogy éppen ez legyen a kedvence.

De azért mégis jobban esik az embernek, ha ha kicsit kedvesebben tolják az ember orra elé a nemtetszésüket.

"Bocsi, ez nem annyira tetszik." Mennyivel jobban hangzik, mint "béna kamasz marhaság, nevetséges stílussal"

Ezentúl, akinek nem tetszik valami, tartsa magában, mert nem vagyok kíváncsi rá.

És ha valakinek olyan kritikája van, hogy azt úgy is le tudja írni, hogy rendesen hasson, akkor azt elfogadom.

2015. júl. 3. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:

A negatív kritikát mindig tudni kell fogadni, akkor is, ha neked nem tetszik a kritika. Ugyanaz a dolog, mint amiről te beszélsz - neked is meg kell tenned ugyanezt, a véleményíróknak is.

Nota bene: ne szállj el magadtól, mert könnyen átesel a ló másik oldalára. A saját viselkedésed, hozzáállásod a kritikához is legalább olyan fontos, mint maga a mű. Mellesleg első vagyok, este olvastam, és most, másodjára olvasva én is észleltem azt, hogy "fennkölt" akarsz lenni, és nem sikerül. Vigyázz vele.

2015. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem kisse sznobosnak tetszik, hogy angol neveket hasznalsz (Moon, Ever night) egy nem angol vonatkozasu konyvben. Ha mar a magyar nevek nem tetszenek, akkor is inkabb adhatnal ilyen fantasy-s neveket (latin csengesu, vagy hasonlo...)


Sok sikert egyebkent. :) Egy konyv elso vazlata sosem tokeletes, a profi irok is altalaban mindig 2-3szor ujrairjak az egeszet.

2015. júl. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!