Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretek írni, de most valamié...

Szeretek írni, de most valamiért képtelen vagyok rá. Miért lehet ez? És szerintetek van értelme ilyen regényt írni? Lehet még ebben a témában újat alkotni, vagy lerágott csont, és már unalmas? (lent)

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és van egy regényötletem. Angyalokról, démonokról, bukott angyalokról, mágusokról, és egyéb természetfeletti lényekről szólna. Próbálom úgy kigondolni a történetet, hogy az angyalok, bukott angyalok, stb ne feleljenek meg pontosan annak az elképzelésnek, amit mindenki gondol ezekről a lényekről, tehát igyekszem őket és a történetet is egyedivé írni, és rendesen kidolgozni a világot. Egyelőre csak magamnak írnám, de annyi ilyesmi témájú könyv van, hogy nem tudom, van-e értelme ilyet írni. Sok ilyen könyvből lesz sablonos, kidolgozatlan, logikátlan, nyálas történet, és nem szeretném, hogy az enyém is erre a sorsra jusson. Még nincs rendesen kidolgozva a fejemben a világ, a karakterek személyisége, stb, és sok mindenben bizonytalan vagyok, több történetszál van a fejemben, amik közül nem tudom, hogy melyiket lenne a legjobb leírni, szóval még egyáltalán nem tiszta a fejemben a kép a sztorival kapcsolatban, és nem igazán tudom, hogy hogy oldjak meg néhány dolgot a cselekményben. Régóta írok, de eddig még egy történetemet sem fejeztem be, mert írás közben mindig rájövök, hogy már nem tetszik ez a történet, rossz, és akkor abbahagyom. Emiatt félek, hogy minden írásom erre a sorsa jut majd, és sosem fejezek be semmit... Ráadásul most valamiért egyszerűen nem tudom rávenni magam az írásra. Szeretek írni, de valamiért nem megy. Jó történetnek gondolom ezt a regényötletet, de valahogy nincs elég inspirációm, motivációm, kedvem az íráshoz...valamennyire még az előző történetemhez is ragaszkodom, mert az egyszerűbb, könnyebb lenne írni, de rájöttem, hogy kissé sablonos, és az új történet jobb. De valamiért egyszerűen nem tudom elkezdeni, nem tudom tökéletesen megtervezni a világot, a cselekményt...pedig kb egész nyáron semmit se csinálok, pont most lenne időm írni. Miért lehet ez? Mit tegyek?

2015. aug. 5. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne görcsölj rá ennyire, pihentesd kicsit a sztorit, ne gondolj arra, hogy "most írni kell".

Hagyd, hogy kicsírázzon a történet magától a fejedben,és akkor kezdj neki úgy igazán az írásnak :)

Addig is, pedig, gyűjthetsz információkat az angyalokkal, démonokkal, illetve a többi természetfölötti lénnyel kapcsolatosan,akár azért, hogy szándékosan mást vethess papírra,mint ahogy már meg vannak említve :D

Sok szerencsét, remélem segítettem!:)

2015. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
keress valakit, akit érdekel a téma és segítene a világ kidolgozásában, akár neten, fantasy fórumokon. ha tudod, hogy legalább egy embert érdekel a dolog, és valaki várja a következő karaktert, fejezetet stb az sokat segít az írásban. ezen kívül nekem a múzsa szokott segíteni, hogy olyan lelkiállapotba kerüljek, ami beindítja a fantáziát. egy lány/fiú akit annyira nem is ismersz, és be sem fog teljesülni a dolog soha, de aki után vágyakozol, és pont olyannak képzeled el, amilyennek szeretnéd. tehát valaki, akit naponta látsz, akin látszik, hogy akár lehetne is valami a dologból, akinek tetszik a külseje, akár regényhősöd is lehetne, de nem közeledsz hozzá, hogy ne legyen vége az illúziónak, a mágikus állapotnak
2015. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
írj rövidebb sztorikat, ne kényszeresen, csak ha már összeállt az eleje vége, karakterek. nem kell, hogy az univerzum legjobb története legyen fogd fel gyakorlásnak. tanulj matekot, kell a logika és a bonyolult egyenletek megértése, hogy hosszabb történeteknél és karakterfejlődésnél ne ússzon el a történet. próbálkozhatsz más műfajokkal is, hátha valami jobban megy, pl képregény. keress érdekes épületeket, helyszíneket, nézd meg éjszaka is, hátha ötleteket ad. menj ki az utcára, beszélgess emberekkel, hogy jobb karaktereket tudj kitalálni, elhallott mondatokat, egyedi szófordulatokat gyűjteni
2015. aug. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!