Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 18-28 év körüliek mik azok a...

18-28 év körüliek mik azok a könyvek, amelyek a legnagyobb hatással voltak rátok?

Figyelt kérdés
Esetleg ami elindított bennetek valamit, változtatok általa, fontos volt világszemléletek alakulásában.., akármi :) Arra is kíváncsi lennék, hogy az adott könyv miért ragadott meg annyira benneteket.

2015. aug. 16. 23:38
 1/2 anonim válasza:

Gandhi önéletrajza. 15 évesen olvastam és teljesen megváltozott a hozzáállásom a körülöttem lévőkhöz és magamhoz. Előtte semmi nem érdekelt igazán, nem volt ami motiváljon, ezért még az iskolában is csak kallódtam. De olvasva egy ilyen eltökélt, fáradhatalanul kűzdő ember szavait, bennem is megszilárdultak az addig halvány elképzeléseim. A humánussága a legleheteltenebb, legfájdalmasabb pillanataiban is kitartott. Szerintem nincs olyan ember, akiben ez ne változtatna meg valamit.

Elkezdtem én is tenni azért, hogy megvalósítsam az elképzeléseimet, hogy a magam módján jobbá tegyem, amit lehetséges. Közben mellesleg az osztály egyik legjobb tanulója lettem. Idén érettségiztem, és így visszagondolva, lehet, hogy közel sem lett volna olyan jó bizonyítványon, ha valami hatás nem ér és nen változtat rajtam.

Persze nem ez volt az egyetlen, ami a személyiségemet alakította , ez csak elindított egy jó irányba.

2015. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

28 vagyok, az elmúlt tíz évben amit mindenképpen kiemelnék:

Nexö: Ditte, az ember lánya

Nekem ez a könyv volt az egyik ötletadó ahhoz, hogy szakmát, hivatást válasszak. Amúgy fú, nem egy könnyű olvasmány, kemény dolgok vannak benne eléggé.


Bulgakov: A Mester és Margarita

Igaz, ezt jócskán 18 éves korom előtt olvastam először, de attól még a mai napig kedvenc.


Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége

Szeretem elővenni, ha töprengeni támad kedvem, mindig más-más rész az, ami éppen nagyon megfog és elgondolkodtat.


Kertész Erzsébet: Vilma doktorasszony

Az első magyar orvosnőről szól, igaz történet alapján íródott. Számomra hihetetlenül motiváló ez a könyv, Kertész Erzsébet stílusát pedig nagyon szeretem.


J. K. Rowling: Átmeneti üresedés

Természetesen a Harry Potter könyveket is ismerem, sőt, nagyon szeretem is őket, de ez... hát ez a könyv nekem hatalmas élmény volt, abszolút felnőtteknek szól, igazi, hús-vér karakterekkel, akik alapvetően nem túl szimpatikusak, de annyira életszerűek, annyira tipikus az összes. Na, ha a Nexö könyv adta az ötletet a pályaválasztáshoz, akkor ez a könyv viszont megerősített benne, hogy jól választottam :)


Rebecca Wells: Vagány nők klubja

A hülye címfordítás ellenére ez egy jó könyv :) Bár nekem az író technikája nem jött be annyira, nem szeretem, ahogy ugrál az időben, de maga a történet szerintem kimondottan jó. Női barátságról, női szerepekről, a választás lehetőségéről és annak hiányáról, az 50-es, 60-as évek amerikai feleségeiről, akik bár jólétben élnek, mégsem tehetnek meg bármit, amit akarnak, mert a társadalmi elvárásoknak akkor is meg kell felelni, ha ebbe mindenki belebetegszik így vagy úgy. Mindannak ellenére, hogy ezek valahol komoly témák, mégsem nehézkes a regény, valószínűleg ezért is kapott ilyen hülye "csajszis" címet és borítót.


Robert Merle: A sziget

Ezt csak szimplán nagyon szeretem, mert baromi izgalmas, és mellette még az emberi természetet is elég jól bemutatja.


Stephen King: 11/22/63

Ezt tavaly olvastam, és imádtam. Időutazás 1958-ba, és ott éldegél a főhős 1963-ig. Maga a történet is nagyon jó, de engem azzal fogott meg a legjobban, hogy abban a bizonyos 50-es évek világában játszódik, aminek ugyan számos hibája ismert előttem, mégis valahol vonz ez az időszak. Meg hát én amúgy is szeretem Stephen Kinget :)


Szabó Magda: Az ajtó

Csak, mert nagyon szeretem. Szabó Magdát eleve, ezt a könyvet meg pláne. Nagyon nagyon jó könyv.

2015. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!