Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha beküldöm az elkészült...

Ha beküldöm az elkészült könyvem kéziratát egy kiadónak, van esély rá, hogy lenyúlják?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyat, hogy valaki beküldte a kéziratát egy kiadóhoz, aztán a beleegyezése nélkül kiadták, csak másnak a nevén. Szeretném tudni, ezt hogyan tudnám kiküszöbölni.

Vagy ez nem gyakori? Feleslegesen vészmadárkodom? Esetleg ez csak bizonyos kiadókra igaz? (Én a Park Kiadónak, a Gabónak, a Cicerónak, az Agavénak meg a karácsony körül megrendezésre kerülő V. Aranymosás Mese- és Regénypályázatra szeretném beküldeni a fantasymat, ami a trilógiám első része, ezekkel melléfoghatok?)

Előreis köszönöm a válaszokat.



2015. aug. 20. 20:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg még a Scolar Kiadónak. Bocsi, ez hirtelen kiment a fejemből. :)
2015. aug. 20. 21:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok esély van rá, ahhoz olyan jónak kell lennie a kéziratnak, hogy még egy per ellenében is megérje ellopni. Ha biztosra akarsz menni, a kéziratot add fel postán ajánlva saját magadnak, rajta lesz a postai pecsét és a dátum, ami igazolja, hogy már azelőtt megvolt neked, mielőtt odaadtad volna a kiadónak. Önkéntes műnyilvántartásba is vetetheted, az néhány ezer forintba kerül. De ha el is lopják, valószínűleg van nálad párezer backup, különféle verziók, amiket be tudsz mutatni a bíróságnak. Egyszóval nyugi :)
2015. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lopnák el? Ha annyira jó, nyilván kellene nekik folytatás; ha meg nem, akkor kiadni sem érdemes.
2015. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Gabo és a Cicero egy kiadó.
2015. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt van valami levédetés, pecséttel, dátummal kapsz dokumentumot, 5000 ft ilyen levédetésféleség.

sztnh.gov.hu/hu

2015. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nah, ez, megkerestem neked:) :sztnh.gov.hu/hu/mivel-fordulhatok-a-hivatalhoz/szerzoi-jogi-vedelem/onkentes-munyilvantartas
2015. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hú, mindenkinek nagyon köszönöm!

Egyébként nem azért írtam ki a kérdést, mert azt gondoltam, hogy ,,hát az én könyvem olyan jó, hogy százegy százalék, hogy lenyúlják", hanem csak alapból kissé úgymond paranoiás vagyok, ha az írásról meg a könyve(i)mről van szó, mivel ez nekemnagyon-nagyon fontos. Ugyan csak egy helyen olvastam ilyen lenyúlásról, de én máris idegeskedni kezdtem, hogy ,,mi van, ha...".

Még egyszer köszönöm, megnyugtattatok. :)

2015. aug. 21. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az kamu volt nyilván, hisz melyik kiadó vállalna be egy ilyen pert, meg ugye a folytatás bevételei is kellenének nekik.
2015. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szerző eleve alig kap valamit, nem ezen fognak spórolni.
2016. jan. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!