Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kedves emberek akik olvasták...

Kedves emberek akik olvasták az Útvesztő trilógiát és látták a Tűzpróbát filmben! Megmondanátok nekem, hogy mi a fene volt ez?!

Figyelt kérdés
Én olvastam mindet és most láttam a moziban és nagyon ki vagyok akadva

2015. szept. 17. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a film az film. minden könyv alapján készült filmet elcsesznek. lásd: Eragon, Percy Jackson és az olimposziak. Egyetértek hogy a tűzpróba filmet NAGYON el*aszták.
2015. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, értem, hogy más mint a könyv, de ez után még a percy jacksonon se vagyok kiakadva. A fele a halálkúráról szólt (?) sőt még a kill orderből is volt egy részlet (a legeleje). Bár ez szerintem azért van, mert a rendező azt mondta, hogy ha ő rendezi a halálkúrát, akkor nem szedi ketté
2015. szept. 20. 01:06
 3/17 Szamosii válasza:

Az én véleményem erről az egészről: Aki olvasta a könyvet és utána nézte meg a filmet annak őszinte részvétem, de ha a könyvet nem olvasta akkor még kedvenc film is lehet. Gyönyörű táj meg izgalmas akciók, a szereplők teszik a dolgukat, látványos, DE, a könyv az ezerszer jobb, mint ez a valami. Az elején egy szobába érkeznének ahonnan később kijutnak nem pedig valahol a veszett építményében. 2 csoport volt, 1 fiú egy lány, nem pedig jó sok. Aris a filmben annyira egy kis törékeny pálcika, hogy amíg a nevét nem tudtam meg fel sem ismertem volna. A perzselő forróságban 3 réteg ruhában mászkálnak...szerintem ezt nem is kell elmagyaráznom. Brenda és haverja pedig (mint a 3. kötetből kiderült) immúnisak voltak. A végén fingom nincs mi volt az a jelenet, ott valami ocsmány szörnyekkel kellett volna harcolniuk ehelyett elrabolták Minhót...Mindenki csak a Halálkúrában kapta volna vissza az emlékeit itt meg Teresa már összefog a veszettel.

Összefoglalva: Ízekre van cincálva minden kötetből, a szereplők tök mások, mint a könyvben, méghozzá majdnem meg is döglik a csaj mikor ő "elvileg" immúnis.

Szóval erre azt mondom, hogy "Jó volt a popcorn, de inkább elolvasom 1 hét alatt a könyvet megint". És lesz 3. része...Nem tudom, hogy mi lesz benne, mivel az összes ott történő dolgot lényegben eldumálták ebben is. Jó nagy csalódás volt, hogy ennyire más lett, mint a könyv. De ez egy film, nem is egy könyv, szóval, nem is vártam többet.

2015. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én eléggé szomorú voltam mikor kiderült számomra hogy a könyvhöz nincs semmi köze pedig előre számítottam rá hogy így lesz... Nekem kedvenc filmem lett úgy is hogy a könyv ezerszer jobb... Nagyon jók a színészek, a jelenetek. Én próbáltam úgy nézni (és elég könnyen sikerült) a filmet, mintha egy ismeretlen sztorit néznék, aminek köze van a Tűzpróbához... Ha először olvasod, utána nézed, akkor mindenképp ajánlom hogy VONATKOZTASS EL a könyvtől! Ez nem ugyanaz mint amit olvastál! Remélem, ha így nézitek majd meg, tetszeni fog a film, mint nekem is. :) Jó elvonatkoztatást! :D
2015. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek mindkettőtökkel :P ha nem olvastam volna, akkor tetszene, egy nagyon uzgalmas sztori a film is egyébként. (#3 csak annyit, hogy ha jól emlékszem Teresa már a tűzpróbában visszakapja az emlékeit és a veszett mellé áll a könyvben, de lehet hogy tévedek, akkor elnézést) #4 én tényleg megpróbáltam elvonatkoztatni, meg fel is készültem, mert a trailer alapján rá lehetett jönni, hogy köze nem lesz a könyvhöz, de amikor autóval mennek Perzseltföldön, akkor kiakadtam.
2015. szept. 21. 05:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Én olvastam a Comic-Conos paneljét a Tűzpróbának, nem ért meglepetés. Ott elég egyértelműen elmondták ,hogy el fognak térni a 2. könyvtől, meg mixelik a 2. és 3. könyveket, szóval kb. erre számítottam, amit kaptam: Azonos cím és karakterek meg helyszínek - tök más sztorival. Nem csalódtam így.
2015. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én csak annyit olvastam, hogy más lesz mint a könyv (nyilván) és Winston halálánal el is sírtam magam, nem azért mert meghalt, mert ugye azt olvastam, hanem mert ELÉGGÉ emlékeztetett egy másik szereplő halálára a halálkúrában (nem akarok spoilerezni) és félek hogy emiatt az ő halálát is megváltoztatják
2015. szept. 26. 15:41
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha ő egyáltalán meghal, ugye. Már baromira nem követjük a könyvet a filmekkel, remény az van :D
2015. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na, ha nem fog meghalni a filmben, akkor tuti sikítórohamot fogok kapni. (ő a kedvenc szereplőm, de azért ekkora változtatásokat nem kéne)
2015. szept. 30. 05:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Én őszintén nem is tudom hogy örülnék e neki ha nem halna meg... Nekem is nagyon nagyon kedvenc szereplőm (a színészt is imádom) szóval szomorú voltam akkor, de lehet hogy mindenképp meg kell halnia. Főleg hogy valamennyire hotels maradjon. :((
2015. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!