Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Próbálkoztatok már magánkiadás...

Próbálkoztatok már magánkiadással? Illetve vennétek olyan könyvet, ami ebben a formában jelenik meg?

Figyelt kérdés

Olyan "hobbi" írók tapasztalatai érdekelnének, akik adtak már ki saját könyvet magánkiadásban. Csak önmagatok részére, vagy esetleg értékesítésre is csináltattatok?

Mekkora példányszámban érdemes megcsináltatni. Körülbelül mennyi az átlagára? (tudom, hogy függ az oldalszámtól és a példányszámtól is, csak szeretnék valami viszonyítási alapot)

Illetve, mint olvasó: Vennél olyan könyvet, ami nem egy ismert kiadó által jelent meg, hanem maga a szerző adatta ki?


2010. márc. 16. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én vennék ilyen könyvet is,mert nem az érdekel hogy melyik könyvkiadó dobja piacra.Ha a történet jó akkor miért ne..Egy kedves barátom "költőnek" vallja magát.Ő talált egy olyan kiadót akik több "költő" próbálkozású emberek művét egy könyve rakatta(ha jól emlékszem mindenkinek 3-4 versét rakták bele),és kaptak pár példányszámot.Úgy mondta hogy fizetnie kellett(hogy mennyit nem tudom),és nem eladásra csak a résztvevőknek nyomtattak ki könyveket..Így kaptunk mi is egy példányszámot..A lényeg az,hogy ezáltal a könyv által fel fedezhessék az igaz tehetségeket..De ne kérdez milyen könyvkiadó,mert fogalmam sincs...(már a könyv sincs meg..)Annyit tudok,hogy a neten talált rájuk...
2010. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak olvasói szempontot tudok mondani:

Részemről sosem azt nézem,ki vagy milyen cég adta ki a könyvet, inkább elolvasom a tartalmat,vagy beleolvasok és az alapján veszek könyvet. Egyáltalán nem nézem,nem is érdekel a kiadója.

2010. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Igazából találtam már egy céget, akik kis példányszámú, magánkiadású könyvekkel foglalkozik, illetve már kértem árajánlatot egy nyomdától is.

Csak nem tudom, hogy megéri - e a befektetést.

Ezért is érdekelnek az olvasói vélemények is :)

2010. márc. 16. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!