Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a fantasy...

Mit gondoltok a fantasy könyvem harcjelenétől? Várostrom.

Figyelt kérdés

Csak az ostrom kezdete,mert most kezdtem el de bizonytalan vagyok.


Két napig egész Lannan úgy festett mintha élőhalottak lak-nák.Annyi erejük sem volt a két napos mulatozástól kimerült lakosoknak hogy behordják a fedett helyekre az esőben alvó társaikat.Koren maga közel másfél napot aludt át a földön a házban.Mikor magához tért érdekes volt,de semmi utóhatását nem érezte az italnak.Kissé izzadt,nagyon enyhe hányingere volt,de ettől függetlenül tökéletesen érezte magát.Semmi gond-ja sem volt egészen addig míg fel nem hangzott odakint a pokol eljövetelét jelző üvöltő harangszó.A feje kongott tőle,olyan hangosan járta át egész Lannant,majd rémült üvöltözés harsant,és máris a fülébe hatolt a katapultok és nyílvetőgépek lövéseinek zaja.

-Tűz!nyílzápor!-hallatszott odakint az üvöltözés,mely minden egyétől hangosabbanak hatott,mivel az ajtó elől jött.

Hirtelen Birgut arcát látta maga előtt,majd hatalmas pofont kapott.

-Ébredj fel!Támadnak bennünket!Ébredjetek!-Mennydörögte Lannan vezetője miközben állatias üvöltéssel kézbe vette a kardját,és rohanni kezdett az ajtó felé.

Koren menet közben csapta magára a sisakját és behorpadt mellvértjét,majd két varázskarddal a kezében megindult kifelé.

Közben már a többiek is úton voltak a főtér irányába,majd mikor egyszerre kiléptek a házból Birgut után elképesztő látvány tárult a szemük elé.

A távolban több tucatnyi sárkány körözött a szürke,borult égen.Néha zuhaórepülésbe kezdett némelyikük,majd visszatért eredeti helyére.Többszáz méterre lehettek tőlük,de nem értette hogy miért lövik őket nyilakkal ha innen is alig látszottak a pusztán.Teljes volt a káosz Lannan főterén.Mindenhol síró gyerekek,asszonyok rémül sikítozása hallatszott,fegyvercsörgés,katonák,férfiak parancsosztogatása.

A tolvaj maga is erősebben megmarkolta a kardjait,majd megindult az egyik őrtorony felé.A kaputól jobbra lévő toronyházba rohant be,majd ott utat törve magának az emberek hordáin akik igyekeztek elmenekülni a bányalejárat felé az őrtorony tetejének vette útját.

Nem telt bele tíz másodperc hogy elindult a csigalépcsőn,már fent is volt a több mint tíz méteres magasságban,majd megpillantotta mivel küzdenek a sárkányok,és mi özönlik lefelé a hegyekből.

-Óriások!-Üvöltötte magából kikelve egy katona éppen Koren mellett,mire lendületes pofont kapott a torony parancsnokától,Flicktől.

A kiskatona arcát feltépték a hüllőszerzet karmai,de egyetlen szó sem hagyta el a száját,már el is helyezkedett íjjal és egy ládányi nyílvesszővel maga mellett a mellvéd mögött.

Koren ledobta a kardjait,és ő is lőfegyvert vett a kezébe.

-Hol az ágyú?!-Üvöltötte Gorolnak aki mögötte jelent meg a toronyban utat törve Koren felé a a katonák tömegén keresztül.

-Nem tudtuk még felhozni!-Üvöltötte a törp.

-Tűz!-Hallatszott a kiáltás az egyik nyílvetőgéptől,és kövek,szigonyok,tüzes nyilak százai indultak meg egyetlen toronyból.A falakról,a többi lakóház tetejéről,a térről,mindenhonnan nyilak repkedtek kifelé Lannanból a démonok ezrei felé melyek a város falaki alá özönlöttek.Legalább háromezer pokolfajzat lehetett,és a sárkányok,óriások is egyre közelebb és közelebb kerültek Lannan falaihoz a nagy harc hevében.Olyanok voltak mint a majmok,csak néhány vonásuk emberibb volt annál,és megközelítettek a tizenhárom méteres magasságot is.A sárkányokat nem lehetett innen megfelelően kivenni,de így is látszott hogy sokkal kisebbek mint az ellenfeleik.Az óriások egyre többször ugrottak fel több tíz méteres ma-gasságba és kaptak el egy-egy sárkányt a levegőben,hogy aztán istentelen erejű állkapcsuk végezzen velük.

-Tűz!-Üvöltötte ismét Flick,mire a rengeteg újratöltött lövedék újra kirepült,és száz méternyire a mezőbe csapódott be ahol a démonok végtelen,vörös és fekete tengere hömpölygött.

-Folyamatos tűz!-Kiáltotta a hüllőszerzet,és intett Korennek hogy menjenek le a toronyból.


Tisztában vagyok a szerkezeti hibákkal,de az élményre lennék kíváncsi amit ez a részlet nyújtott.



2015. okt. 27. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Összességében egész jó, el tudom képzelni a jelenetet, azt a két pofont nem igazán értem, miért kapják, illetve ezt:

"Annyi erejük sem volt a két napos mulatozástól kimerült lakosoknak hogy behordják a fedett helyekre az esőben alvó társaikat."

Talán felébresztik őket, meg támogatják, ha részegek, vagy valami; de hogy behordják... nem babzsákok azok. :)


"Tisztában vagyok a szerkezeti hibákkal..."

Ilyenkor felmerül bennem a kérdés: akkor miért nem javítod ki? :) Nem kötözködni akarok, csak nem értem: ha már az olvasó elé tárod, miért vagy lusta átnézni?

2015. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak félig olvastam, Lannan főterének leírásáig.


Sok a szószaporítás, pl. kissé izzadt és nagyon enyhe hányingere volt, a 'kissé' és a 'nagyon' fölösleges határozószavak. Ráadásul az, hogy az előző mondatban azt állítod, hogy semmi utóhatását nem érezte az italnak - ellentmondásos. És lehet, hogy ez csak az én fogyatékosságom, de gőzöm sincs, milyen az, ha valaki tökéletesen érzi magát. Én biztos, hogy sose éreztem magam még így, főleg nem másnaposan.

Ettől függetlenül, a szókincsed bőnek tűnik és az írásban van fantázia és élet, pörgős történet lehet még belőle. Először csak az első bekezdést olvastam el, aztán mégis úgy döntöttem, hogy továbbolvasok, szóval ez máris jó pont.

Ha az ember ír, elsősorban magának ír. Ha van a fejedben egy jelenet, írd meg bátran ahogy neked tetszik és ahogyan erődből futja, aztán ha befejezted az egész történetet, hadd 'megpihenni' és egy idő után olvasd át újból és javítsd ki. Lehet, hogy addigra egy bizonyos jelenetet teljesen másképp fogsz akarni leírni. Hidd el, ha folytatod az írást és évek múlva kezedbe kerül amit kamaszkorodban hatalmasnak tartottál és újraolvasod, annyit fogod a homlokod csapkodni, hogy elkékül. Fiatal vagy még, olvass sokat, írj sokat, mert azáltal fejlődsz és tanulsz. És, mint egy nagyon okos író mondta egyszer: abbahagyni egy megkezdett munkát, csak mert nehéznek tűnik érzelmileg vagy képzeletileg, rossz ötlet. Néha folytatni kell, akkor is, ha nincs kedved hozzá és néha jó munkát végzel, még ha úgy érzed is, hogy csak szart lapátolsz, ülőhelyzetben.

2015. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyesnek:A pofon azért volt hogy ne veszítse el senkia fejét.

Kettessel MINDENBEN EGYET ÉRTEK!

Nagyon jólesett hogy a többi kérdésemnél sz rrá oltottak mások,ti meg jót mondtok rólam.Köszönöm szépen!

2015. okt. 27. 22:30
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egyesnek:A pofon azért volt hogy ne veszítse el senkia fejét."

Gondolom, akkor a történetben korábban le van tisztázva, hogy itt ez a szokás. :)

2015. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:DD ez jó volt kedves hármas :)

Ebben a világban mindenki ilyen nyers természetű :DD de nem csoda,ez a részlet a harmadik könyvemből van.Megértem hogy senkit és semit nem ismertek belőle :DD de köszi a válaszokat,zöldeszem!

2015. okt. 28. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!