Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ki fog biztosan...

Szerintetek ki fog biztosan meghalni a Tűz és Jég Dalában (Trónok Harcában)? (Lehetséges spoilerek)

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki mondaná csak a szerző( vagy ő se) tudja biztosan ezt.Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy ti kit nem tudtok élve elképzelni az utolsó könyv végén.


Én személy szerint:


- Jaime Lannister- (Catelynt túléli)szerintem csatában fog meghalni Targaryenek ölik meg


- Barristan Selmy- Szerintem becsületes halált hal harc közben, valószínűleg Meereenben vagy az ostromlók,vagy a Greyjoyok(ha ellene fordulnak) vagy a volantisi Tigrisek ölik meg


- Doran Martell- A 6. könyv elején már nagyon rosszul van,erre jön még a fia halálhíre, a körülöttük lévő konfliktusok és hogy mit lépnek Aegon miatt.A halála után Arianne-re szakad Dorne irányítása.


- Catelyn( már ami maradt belőle) - Meghal valamilyen okból, amikor Jaimet odaviszik.



Akikben nem vagyok olyan biztos:


-Cersei Lannister: Ha meghal, szerintem öngyilkos lesz.

-Victarion Greyjoy: Euron megint átverte és nem jut ki belőle élve

-Davos: - Stannis szolgálatában hal meg csempészés közben

-Tommen,Myrcella: -személy szerint remélem valahogy ki lehetne játszani a jóslatot

-Brienne:- Vagy Catelyn vagy valami más kapcsán

-Randyll Tarly:-valószínű, hogy egyik fia sodorja olyanba,hogy megölik, vagy a viharvidéken a Targaryenek végeznek vele


Areo Hotah-ról is el tudom képzelni,hogy Dorne szolgálatában meghal( miután Arianne legyőzhetetlennek titulálta).



2015. nov. 8. 11:51
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
40%
Meg az is ott van mlg,hogy Martin néhány hónapja nyilatkozta,hogy egy teljesen új történetszálat talált ki, ami több fontosabb karaktert is érinteni fog. Az HBO pedig ezzel nem tudott előre számolni.
2015. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Nyilván nem tudom mi lesz a 6-ban.

Csak azt mondtam,hogy bizonyos dolgokban láthatóan különbözni fog.

Értem ezalatt,hogy könyvben már Kevan eddigre rég halott lesz, Loras nincs a hit fogságában, Olenna sincs egyenlőre királyvárban(változhat), Kisujj se, hó már esett, stb.

Nem azt mondtam,hogy teljesen különbözni fog csak azt,hogy lesznek változások,amelyek eléggé befolyásolhatják a történet menetét.

2015. nov. 10. 18:37
 23/43 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszi a Scriptért és más elméletekért! :-)
2015. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
69%

13-14#

Amiket írsz, vagyis amiket az a fórumos arc ír eléggé hülyén illeszkednek a történetbe.

Először is, Robert Strong, azaz a zombihegy nem beszél, szóval nehezen szólhatna be bárkinek is, valószínűleg nem is tud beszélni és Qyburn csak kitalálta azt, hogy a szent esküje miatt nem beszél.

A fiatal Ned és Robert Jon Aryn felügyelete alatt töltötték a gyerekkorukat a Völgyben, Hodor pedig világéletében Deresben volt inas, el se hagyta azt egészen addig, amíg el nem vitte Brant a Falon túlra, ergo nehezen kardozhatott volna Roberttal, főleg, hogy Robert választott fegyvere a kalapács volt.

Theon/Reek sose fog visszamenni a Vas szigetekre, GRRM is mondta már, hogy Theon, mint személy már megszűnt létezni, ő jelenleg Reek (azt hiszem magyarban Büdös a neve) és az is marad egy darabig, legfeljebb egy 3. személyisége lesz majd, ez bele is illik a hazája mottójába, miszerint "ami halott nem halhat meg", tehát a valaha élt Theon nem fog visszatérni, de lehet még belőle más.

A Véreb szintén nem fog visszatérni. Hasonló a helyzet vele, mint Theon/Reek esetében, azaz Véreb, mint karakter halott. A barát, aki ellátta a haldokló Vérebet azt mondta, hogy ő is "meghalt" Robert lázadásában, ez alatt azt érti, hogy a harcos énje halt meg. A harcos Véreb meghalt, de a békés Sandor Clegane él és nem fog többi harcolni. Lehet lesz egy jelenet, ahol megmutatják, hogy él Sandor, de nem valószínű, hogy megint felvenné a kardját és elmenne harcolni. Ő új életet kezdett, plusz ha akarna se tudna harcolni, mert félig lebénult.

A R+L=J teóriáról meg annyit, hogy GRRM szintén jó párszor kijelentette, hogy nem akar átmenni Gyűrűk Urába, ahol a sehonnai gyerekből király lesz és a végén a jó és rossz közötti csatában fogja a jókat vezetni. Nem akar egysíkú, kiszámítható történeteket írni, mert abból már van több ezer, ő pedig nem akar beállni közéjük.

2015. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
19%

Hivatalos infók figyelem:


Theon 100% már hogy visszatér Pyke-ra. Alfie Allen Ballintoy-ban forgatott 6. évados jeleneteket.


Ian McShane hivatalos nyilatkozata: ''Egy olyan karakter oldalán szerepelek majd akit sokan halottnak hisznek.''


Ian a törvényenkívüli bandával fog szerepelni majd, ez is hivatalos és minden bizonnyal Idős testvér lesz. Sandor Clegane visszatért.


Martin nyilatkozata a végről:


'' it’s no secret that Tolkien has been a huge influence on me, and I love the way he ended Lord of the Rings. It ends with victory, but it’s a bittersweet victory. All I can say is that’s the kind of tone I will be aiming for.''


Magyarul = Tolkien nagy hatással volt rá és nem titok hogy nagy rajongója a Gyűrűk urának, győzelemmel végződött, de keserédes győzelemmel. És ő is ilyet fog írni zárásnak. Eldőlt. Gyűrűk urás lesz. Ő maga, Martin is keserédesnek nevezi a Gyűrűk urát és sokan azt hitték, hogy ''jaaaaj ez nem Gyűrűk ura lesz, ez keserédes lesz'' hahahahahahhahahaha szakadok és közben Martin is keserédesnek tartja. :D Hogy beégtek a ''rajongók''. :D


Máris 3 pontban megcáfoltam 24-est, így nem kell rá hallgatni. Eldőlt, hogy nem jól értesült és nem is ért a témához ezáltal.

2015. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
66%

"Máris 3 pontban megcáfoltam 24-est"


Nem tudtál megcáfolni senkit. (Soha sem. Csak vagdalkozol.)

És szövegértelmézési problémáid vannak, Martinnal és a 24. valászolóval kapcsolatban is.


"Eldőlt. Gyűrűk urás lesz."


Nem, Nem az lesz. Martin szereti, de az a véleménye, hogy nem szabad ezt a regényt majmolni.

De ezt neked is tudnod kéne, mert amit idézgetsz folyamatosan, minden hozzászólásodnál, az van tovább is.

A vége lesz keserédes, ami NEM azt jelenti, hogy Gyűrűk urás lesz. Szimplán tetszett neki, hogy az a regény így ért véget, nem teljes győzelemmel.


De tessék, itt van egy nagyon friss interjú az íróval, ahol újra elmondja, hogy nem Gyűrűk urás típus:

https://www.youtube.com/watch?v=hIva5LzhPFE


Talán most eljut odáig, ahova kell.

2015. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
16%

buta vagy nagyon, meg még elkezdi, ''úgy változott ahogy kijött''


utána néztem augusztusba jött ki és azóta ugyan az maradt és minden azóta elöjövő hír megerősíti ezt a sztorit szal benézegeted a dolgokat itt nagyon


hagyd a profikra

2015. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem, hogy miért reagálok, mert ennyi erővel a falnak is magyarázhatnám... :D a falnak. xD


Nyáron egy facebook "leak" látott napvilágot. Ami az első két rész összefoglalója volt kb.

Pontosan ugyanilyen jött ki tavaly is, ugyanattól a személytől, szintén az első pár részről. Ami valósnak bizonyult.

Tehát a facebook "leak" olyan 80-90%-ban valós lehet.


Na most a hosszú, részletes szivárgás, amit beírtál, az szeptember végén (23. talán) jelent meg.

Ami átvette a korábbi facebook szivárgás dolgait is.


Viszont az első gyanús dolog rögtön az, hogy ez egy olyan oldalon jelent meg (angrygotfan), ahol folyamatosan gúnyt űznek "Dumb és Dumber" munkásságából.

Az illető folyamatosan nyomatja az egyre "elb*szottabb" szcenáriókat, ezzel is parodizálva a készítők hülye ötleteit és fanfikcióit.


Itt van pl. egy másik szivárgás, amiről már egyértelmű, hogy csak vicc:

[link]


Idézetek: "Hello guys, I am over here working hard, we have production going well, and I know that the scripts for seasons 6 and 7 will be great. I like that we finally gave Malaisie (Arya) her skateboard."


"Yes, we have cannons, and we have the Lyanna and Rhaegar reveal for Jon Snow’s parents ready to go, we have the Tower of Joy with lightsabers, and we have Eddard Stark’s ghost saving Jaime and Brienne."


"Good, we need to find a way to get more Rosa scenes, she had such a great line, man I loved it. Rosa Sellers did a great job as Sand Worm."


"There is more. I have envisioned it. Jaime and Brienne will have a sex scene in a tent at Riverrun. Sansa will be there, watching..."


Stb. Ez nyilvánvaló, hogy paródia.


És, hogy őszinte legyek, olvasva azt a hosszút, a sok hülyeség miatt, nekem az is annak tűnik. Legalábbis bizakadok benne.


Már a 24. válaszoló is rávilágított pár butaságra (pl. Ned és Robert a fiatal Hodorral), amik ilyen DésD rémálomátírások lennének.

De ott van Doran is. Mi a fenének árulná el a terveit Ellariának, miután másodszor árulta el őt, utána meg még száműzi is? Tiszta logikátlanság.


Szóval nagyon remélem, hogy az a szivárgás csak egy rossz vicc lesz és nem valódi. Mert már az 5. évad sem volt toppon, a primitív dorne-i szállal az élen, de ott már hatványozva vannak az ökörségek.

2015. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 fruzska321 ***** válasza:
17%
Szerintem se kéne eröltetned magad 28--as mert hülyeségeket beszélsz. Válts másik sorozatra mert ez nem neked való.
2015. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
76%
Ja, majd te döntöd el, hogy mit nézek. :))))
2015. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!