Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ki fog biztosan...

Szerintetek ki fog biztosan meghalni a Tűz és Jég Dalában (Trónok Harcában)? (Lehetséges spoilerek)

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki mondaná csak a szerző( vagy ő se) tudja biztosan ezt.Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy ti kit nem tudtok élve elképzelni az utolsó könyv végén.


Én személy szerint:


- Jaime Lannister- (Catelynt túléli)szerintem csatában fog meghalni Targaryenek ölik meg


- Barristan Selmy- Szerintem becsületes halált hal harc közben, valószínűleg Meereenben vagy az ostromlók,vagy a Greyjoyok(ha ellene fordulnak) vagy a volantisi Tigrisek ölik meg


- Doran Martell- A 6. könyv elején már nagyon rosszul van,erre jön még a fia halálhíre, a körülöttük lévő konfliktusok és hogy mit lépnek Aegon miatt.A halála után Arianne-re szakad Dorne irányítása.


- Catelyn( már ami maradt belőle) - Meghal valamilyen okból, amikor Jaimet odaviszik.



Akikben nem vagyok olyan biztos:


-Cersei Lannister: Ha meghal, szerintem öngyilkos lesz.

-Victarion Greyjoy: Euron megint átverte és nem jut ki belőle élve

-Davos: - Stannis szolgálatában hal meg csempészés közben

-Tommen,Myrcella: -személy szerint remélem valahogy ki lehetne játszani a jóslatot

-Brienne:- Vagy Catelyn vagy valami más kapcsán

-Randyll Tarly:-valószínű, hogy egyik fia sodorja olyanba,hogy megölik, vagy a viharvidéken a Targaryenek végeznek vele


Areo Hotah-ról is el tudom képzelni,hogy Dorne szolgálatában meghal( miután Arianne legyőzhetetlennek titulálta).



2015. nov. 8. 11:51
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
53%

38. Ezek emberi gonoszok. És nekik is megvan a hátterük.


Gregor egy kegyetlen állat, mégis hűséges marad Tywinhez és a Lannister-házhoz. Tehát neki is van valamilyen pozitív tulajdonsága, akkor is, ha túlsúlyba kerülnek a negatívok.

Joffrey bálványozza az "apját" Robertet és mindenben meg akar neki felelni. Még Branre is gyilkost küld ezért. Igazából szerintem ő fel sem fogja, hogy "rossz". Túl buta hozzá.

Ramsay pedig elmebeteg. De nem azért rossz, mert kell egy rosszfiú is a történetbe. Ő lényegében egy sorozatgyilkos/kéjgyilkos megtestesítője, aki őrzi a családja...hagyományait. Neki van talán a legtöbb hibája, de végső soron a családjáért "harcol". Viszont túl beteg ahhoz, hogy olyanná váljon, mint Roose. Nem tud uralkodni magán.

Stb.


39. Nem érted, mire írtam a tisztességet. Most nem fogom bemásolni a komplett fejezetet a Tortúrából. De más szóval: korrekt. Esetleg nagyon máshogy: következetes. Dióhéjban.


Doran a saját bosszúját szorgalmazta. A saját kezével akart véget vetni Tywin életének. Tyrion pedig megfosztotta ez örömtől. Ezt mondja.

A Targaryenek csak az eszközei, amivel ezt elérhetné. Mivel nincs más.

Azonkívül csak olyan háborút hajlandó indítani, amit 1. biztosan megnyer, 2. a lehető legkevesebb áldozattal jár.

(És a sorozatban is ez a filozófiája, nem akarja Dorne-t belevinni egy pusztító, véres csatározásba.)

Visszatérve Ellariára, Myrcella mérgezésével azt tette, amitől Doran tartott. Másrészt Trystane életét is veszélybe sodorta. Ő is a hajón volt. Ellaria ezt figyelembe sem vette, lazán feláldozta Doran fiát.

Még egy ok, hogy Dorannel ezek után ne maradjon vele tárgyalnivalója. Nincs értelme bármit is bizonyítani neki.

De mindegy is. Lesz, ami lesz. Limonádénak majd elmegy.


Azokban az imdb voksokban bőven ott vannak a korábbi szavazatok is. De maga a Dexter is 8,9.

Az utolsó évad részei meg 5 alatt lazán. A színvonal a sok butasággal esett.

Voltak korrekt évadok, de az 5. és a 2. pl nagyon nem volt közöttük.


Miért ne lehetne valakinek ellenkező véleménye 900 ezer másik emberével? Nálam messze nincs a tökéletes sorozatok között. És nem is vagyok egyedül ezzel. Nesze, ott van 900 ezer másik szerte a világban, aki szerint meg nem jó.

Nekem nem 900 ezer random ember fogja megmondani, hogy a mi a jó sorozat. Majd megnézem és eldöntöm, hogy tetszik-e.


Ahogy remélhetőleg ők sem csak azért tartják jó sorozatnak, mert most "ezt kell mondani". Mert az elég ciki.

2015. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
66%

+A másik dolog, ami eléggé fura, szintén a Martellekhez.

Ami nagyon zavaró, hogy a nősténylények minden haragja egyedül Myrcellára összpontosult (és esetleg Cerseire...aminek szintén nincs sok értelme, mindegy).

Pedig Ellaria ott volt Királyvárban. Oberyn önként vállalta a párbajt és GREGOR végzett vele, amit megelőzött egy vallomás, amire konkrétan 18(?) éve vártak.

A sorozatban viszont később mintha ez meg sem történt volna. Szépen elfelejtették, hogy a Hegy vallott és megbékéltek vele. Nem akarták sem a fejét, se a vesztét, helyette kinézték a kislányt.

Ennyire nem mehet el mindenki esze. De bezzeg, amikor megjön a Lannisterek "bérgyilkosa", Bronn, a Lannisterek minden bűne törlődik és a Homoknőstények már dobják is le a melltartót neki. Nagyon buta jelenet volt...

2015. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
21%

na ezt mondom látjátok, ez egy beteg ember ezért nem kell leállni ilyenekkel jópofizni... mindenbe belemagyaráz mindent csak hogy ő jól jöjjön ki belőle


ha azt említenéd neki hogy Gregor meg már 12-13 évesen a tűzbe nyomta az öccse fejét, csak mert játszott a játékával ő kb azt válaszolná rá hogy ''hát ahogy megsimizte a fejét érezte milyen hideg, ezért odanyomta a parázsba, nehogy megfázzon'' vagy valami ehhez hasonló marhaság


fogadjátok meg a tanácsomat és ne reagáljatok erre a r*tardáltra, mert csak a butaságát magyarázza itt névtelenül arcoskodva


amúgy meg nincs 900ezer olyan ember akinek nem tetszik csak pár olyan főgyökér mint te de azok a nézők kb. 0.000000001%-a mert ők mindenbe belekötnek a boldogtalanok :D

2015. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!