Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ki fog biztosan...

Szerintetek ki fog biztosan meghalni a Tűz és Jég Dalában (Trónok Harcában)? (Lehetséges spoilerek)

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki mondaná csak a szerző( vagy ő se) tudja biztosan ezt.Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy ti kit nem tudtok élve elképzelni az utolsó könyv végén.


Én személy szerint:


- Jaime Lannister- (Catelynt túléli)szerintem csatában fog meghalni Targaryenek ölik meg


- Barristan Selmy- Szerintem becsületes halált hal harc közben, valószínűleg Meereenben vagy az ostromlók,vagy a Greyjoyok(ha ellene fordulnak) vagy a volantisi Tigrisek ölik meg


- Doran Martell- A 6. könyv elején már nagyon rosszul van,erre jön még a fia halálhíre, a körülöttük lévő konfliktusok és hogy mit lépnek Aegon miatt.A halála után Arianne-re szakad Dorne irányítása.


- Catelyn( már ami maradt belőle) - Meghal valamilyen okból, amikor Jaimet odaviszik.



Akikben nem vagyok olyan biztos:


-Cersei Lannister: Ha meghal, szerintem öngyilkos lesz.

-Victarion Greyjoy: Euron megint átverte és nem jut ki belőle élve

-Davos: - Stannis szolgálatában hal meg csempészés közben

-Tommen,Myrcella: -személy szerint remélem valahogy ki lehetne játszani a jóslatot

-Brienne:- Vagy Catelyn vagy valami más kapcsán

-Randyll Tarly:-valószínű, hogy egyik fia sodorja olyanba,hogy megölik, vagy a viharvidéken a Targaryenek végeznek vele


Areo Hotah-ról is el tudom képzelni,hogy Dorne szolgálatában meghal( miután Arianne legyőzhetetlennek titulálta).



2015. nov. 8. 11:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
63%

Hát én nem akarok semmiféle személyeskedésbe belemenni, csak 30-asra reagálnék, mivel ő legalább érvel is az álláspontja mellett. (bár annyit megjegyeznék, hogy amit a 25-ös hsz-ben írt a másik Theon-ról, McShane-ről és Martin-ról azok valóban igazak)


[link]


[link]


''I am responsible for bringing somebody back that you think you’re never going to see again.'' (szerintem csak Sandor lehet az)


[link]


Teljes győzelemmel ért véget, csak nagy áldozatok árán. Itt is nagy áldozatok lesznek, de én abban biztos vagyok, hogy szinte az egész előzménytörténet a Targaryenekről szól és egyértelműen látszik hogy Martin is feléjük húz, mivel ők lesznek a megmentők, tehát a nagy triót fogja a végén a trónra juttatni. Az én tippem aki miatt keserédes lesz az Arya. (de azt a hosszú interjút amit linkeltél meg fogom hallgatni ha lesz rá időm)


A Robert + Ned + Hodor visszatekintéssel nem értem mi a baj. Sok minden történik máshogy, másféle megközelítésből, de ez minden adaptációnál így van. Sok rajongó agyához kéne még eljutnia ennek a dolognak, hogy hiú ábránd a könyv sztorit várni a vászonra, mert megvalósíthatatlan. Kifejezetten ebből a történetből.


Dorannál meg tök logikus lenne ha most fedné fel a tervét. Elképesztően várom már azt a bizonyos ''Bosszú. Igazság. Tűz és vér.'' monológját. Mivel végig Targaryen párti. Kapóra jön neki Ellaria bosszúja Myrcella felett. Trystane meg meg fogja érteni a faterját és elmegy Dany-ért.

2015. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
tt is nagy áldozatok lesznek, de én abban biztos vagyok, hogy *MIVEL szinte az egész előzménytörténet a Targaryenekről szól
2015. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez a kérdés a "Könyvek" topicban lett feltéve, ezért elsősorban a regény folytatásáról van itt szó. Hogy a sorozattal mi lesz nem igazán érdekel, egy ilyen volumenű könyvsorozatot, mint a Tűz és Jég dala nem lehet tévére adaptálni, mert ahhoz, hogy vissza adja azt a feelinget, mint a könyvek legalább 10 évadnyi másfél órás epizód kéne, meg kétszer annyi színész, az HBO meg nem Hollywood, ők nem tudnak finanszírozni egy ekkora projektet. Amiket én írtam, azokat a regény történéseinek a tükrében írtam, mondjuk azt csak utólag vettem észre, hogy itt sokan a regény történései alapján akarják kikövetkeztetni, hogy a sorozatban mik fognak történni, ez meg egy baromság, mert a kettő két különböző történetszálon futó dolog. Tavaly az egyik forgatáson készült képen volt egy szőke, fiatal srác, akkor meg mindenki azt gondolta, hogy ő biztos Young Griff lesz, holott a srác csak egy kellékes volt, szóval kár a kettőt kombinálni.
2015. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
65%

31. Alapvetően igazad is lehetne. De a Targaryenek csak egy szelete ennek a világnak. Amikor Martint azzal keresték meg, hogy megfilmesítenék Dany vagy Jon történetét, akkor bemutatott nekik, mondva, hogy ez biztos jó sztori lenne, csak nem az ő sztorija.


Az ötlet a Tűz és Jég dalához Bran legelső fejezétvel kezdődött. Ez volt az, ami Martin előtt először megjelent, Gared lefejezésével és a 6 farkaskölyök megtalálásával. (Ha jól tudom eredetileg kizárólag Bran lett volna POV karakter, ez aztán később bővült, ahogy a világ is nőtt. Ez inkább reddit-es infó)

Dany (a Targaryenek) fontos neki, mert a saját gyerekkori helyzetét szimbolizálja. Martin is gazdagabb családból származott, de a felmenői elvesztettek mindent és Martinék meg földönfutók lettek. Ez lényegében maga Dany. (Kb. erről szól az interjú egy része.)

De Martin nem húz csak feléjük. Mindegyik karakter az ő "gyereke".


"a nagy triót"


???


"Sok minden történik máshogy, másféle megközelítésből, de ez minden adaptációnál így van. Sok rajongó agyához kéne még eljutnia ennek a dolognak"


Máshogy, de önmagát meghazudtolva? A sorozat a korábban lefektett szabályait rúgja fel agyament fanfikciók és a sokkfaktor miatt. Ilyet korábban a True blood és a Dexter is csinált és ratyi is lett mindkettő a végére. Nézhetetlen vacak.

Érthetően: nem azzal van baj, hogy nem szó szerint vesz át mindent. Hanem a sorozat önmagában egy logikátlan baromságba megy át.


"Dorannál meg tök logikus lenne ha most fedné fel a tervét."


Te már megint nem érted a lényeget. Esküszöm, ide Annie Wilkies kéne a fejszéjével, hogy elmondja, "jó megoldás, de nem tisztességes".


Ellaria Myrcella megmérgezésével másodszor árulta el. Doran megígérte neki, ha ellene fog fordulni, akkor már nem lesz bocsánat egy résszel korábban.

Ezek uttán a szivárgás szerint büntetésből száműzi. Oké.

De elárulja a terveit egy olyan személynek, akiben tudja, hgoy nem bízhat meg?!?

Ez az, ami megint sántít. És ez miatt tűnik viccnek is.


Ne legyen ugyanaz mint a könyv. Azt mindenki el tudja fogadni. Viszont ha valami rossz fanfikciót akarok olvasni/nézni, akkor rákattintok valami tinilány blogjára és nem egy hbo sorozatot kezdek nézni.

Jó lenne, ha ehhez tudnák magukat tartani. Csak sajnos nem így van. ("bad pussy" és társai, pffff...)

2015. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

*fejetével, **lefektetett

kicsit hosszú lett, nem olvastam át

2015. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

most meg elütés

mindegy, biztosan mindenki érti

2015. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk Ura dologra visszatérve, Martin elsősorban azért tekinti Tolkient követendő példának, mert nagyon részletgazdagon ír, nem pedig a történetvezetéséért. Martin legnagyobb kifogása az a Gyűrűk Urával kapcsolatban, hogy a cselekménye nagyon kétdimenziós. Vannak a jók és a rosszak. És ennyi. Azt is megmondta, hogy nem az lesz, mint a Király visszatér-ben, hogy a jók és rosszak seregei egymásnak feszülnek és a végén majd a jó diadalmaskodik és mindenki kézen fogva elsétál a naplementében.

A Tűz és Jég dalában eleve nincsenek jó és rossz karakterek, mindenki ennek a kettőnek valamilyen szinten a keveréke, Jon is gonosz valamilyen szinten, akárcsak Cersei is jó a maga módján. Jon aljasságára a legjobb példa az, amikor elküldi Janos Slynt-et egy másik várba, holott tudja, hogy tiltakozni fog ellene, neki meg ez épp elég ürügy arra, hogy kivégezze, ez pedig semmi más, mint Jon kicsinyes bosszúja az őt ért sérelmek miatt. Cercei emberségére a gyerekei iránt érzett szeretete a példa, mindent azért tesz, hogy nekik jobb legyen, ha magának akarna csak simán jót, akkor visszavonulna Caster Hegyre, hisz jogilag az övé, de ő marad, hogy bebiztosítsa a gyerekei jövőjét. Épp ezért nem lehet vonalat húzni jó és rossz kettő között, hogy na most ettől balra vannak a rosszak, jobbra meg a jók. A Másokról se tudjuk, hogy gonoszak lennének, mert nem ismerjük őket, ahogy az erdő gyermekeiről se, hogy jók lennének, még távolról sem tudunk róluk mindent. Az erdő gyermekei jó eséllyel elég vérszomjasak, ugyanis Bran az egyik látomásában látta, ahogy egy varsafa előtt feláldoznak az Elsők egy embert, az Elsők vallása pedig egyenesen az erdő gyermekeitől jön, szóval jó eséllyel ők is valami hasonlót csinálnak, ennyit arról, hogy ők a jók. Nincsenek jók és rosszak, mindenki valakihez képest jó vagy rossz, ezért is ótvaros nagy hülyeség a végső csata a jók és rosszak között.

Ezért is nagyon embereik a karakterek a regényben. Nem kétdimenziós papírlapok, akiken vagy JÓ vagy ROSSZ felirat van, hanem folyamatosan egy jó és rossz végpontú intervallumban mozognak, a Gyűrűk Ura karakterei ellenben az identitásukat tekintve be vannak betonozva és minden szituációban ugyan azt képviselik.

2015. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 fruzska321 ***** válasza:
0%

37


Joffrey, Ramsay, Gregor Clegane


Tessék 3 gonosz már van is.


Aki szerint Ramsay nem gonosz, akkor szeretném látni amint élőben valaki megnyúzza őket és közben csak azt üvölthetik, hogy ''NEEEEEM, TE NEM VAGY GONOOOOSZ, JÓ EMBER VAGY HIÁBA NYÚZOL SZARRÁ!!!!'' XDXD Csak dícsérheted közben.

2015. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
25%

A nagy triót majd meglátod.

Tisztesség? :D Tudod melyik sorozatról beszélünk? :D

Ellariatól immáron nem kell tartania, mert ő csak a Lannistereket akarta megbosszulni. A tervét pedig azért árulja el, hogy ha talán mégis tartania kéne - amit én mint mondtam kétlek - végleg ne kelljen, mert azzal a bizonyos monológjával Doran pont azt jelenti ki, hogy ő nem csupán ücsörög a székében és nem tesz semmit, mint ahogy azt Ellaria állítja a sorozatban, hanem mindvégig a Targaryen visszatérést szorgalmazta.


Ez pedig egyáltalán nem rossz fanfikció. Elég megnézni imdb-n a pontozást. Maguk a nézőik 9.5-re voksolják, már majdnem 900 ezren. És itt az ember nem jöhet a saját egyéni véleményével ezt támadva mert ez esetben egyből ott villog előtte az a 900 ezer másik egyéni vélemény amely többnyire fantasztikus és a tökéletes közé sorolja ezt a sorozatot. Amely az 5. évadot követően a hírekkel ellentétben mégjobb mutatókat ért el.

2015. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

#38

Joffrey és a Hegy mai szavakkal élve nem beszámíthatóak, ergo nem vonhatóak felelősségre a tetteik miatt az elmeállapotuk miatt. Joffrey valószínűleg amiatt ilyen, mert a szülei testvérek, a nagyszülei pedig unokatestvérek, ilyen esetben meg nem csoda, hogy mentálisan elcseszett emberek születnek, akik nem vonhatóak felelősségre a tetteikért, akárcsak a Hegy, akit valószínűleg a fájdalom őríjtett meg, ami a túlnövekedéséből fakad, meg is lett említve, hogy állandóan máktejet iszik, hogy tompítsa a fájdalmát, kvázi drogfüggő. Ramsay esete más, ő beszámítható, viszont ő azért olyan kegyetlen, hogy bebizonyítsa, hogy ő igazi Bolton, legbelül azt hiszi, hogy ezzel vívhatja ki az apja elismerését. Ha Roose egy kedves és szelíd ember lenne, akkor Ramsay úgy akarná benyalni magát neki, hogy ő is mindenkivel kedves, de mivel a komplett háza a vérengzése épül, ezért ő igyekszik ehhez hűen viselkedni. Pszichológia az egész, Martin ezeket is okkal írta bele, hogy ezzel mélységet adjon a karaktereinek.

2015. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!