Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok mondani szörnyes...

Tudtok mondani szörnyes horror jellegű könyveket?

Figyelt kérdés

Az Alien témát már kiveséztem, farkasosból találtam pl: az utólsó farkasember, Strieber Whitley: Vérfarkasok.

Meg a Conan novellákban is volt néhány ( még ha nem is horror de tetszett)



2015. nov. 24. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Lovecraft írási: Cthulhu hívása, Az őrület hegyei, Álmok a boszorkányházban, Dagon, A bezárt szoba, Rémület Dunwichben, Árnyék Innsmouth fölött stb.

Inkább nyomasztó, belső feszültséget teremt, nem vérrel és brutalitással sokkol, gyakran a lények mibenléte is homályban marad.

2015. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1-es által írtakhoz lehet akkor még hasonló a Madarak a dobozban.

Esetleg néhány King könyvet tudnék mondani, pl Állattemető ("zombik"), Ezüst pisztolygolyók (Vérfarkas), Az, valamint pár novellát (Papóca, Tízórai emberek, Otthoni szülés, ezek kicsit "klasszikusabb" rémmesék.)

2015. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Clive Barkertől ajánlom a Vérkönyvek - Szex, halál és csillagfény novellás kötetet.

Lovecrafthoz hasonló sztorik, de talán valamivel véresebbek, legalábbis is bennem úgy maradtak meg.

2015. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lovecraftot kérd kölcsön, vagy könyvtárból vedd ki először meg ne vedd, mert nagyon "érdekes" stílusa van, lehet, hogy nem leszek népszerű, de bennem inkább az teremtett belső feszültséget, hogy minden "fertelmes" "rejtelmes" "gyötrelmes" egyszerűen olyan "fertelmes" okádhatnékom támadt ahányszor olvastam, hogy hihetetlen. Nem tudom miért. Talán azért, mert annyira tele van nyomva jelzőkkel és azok (nekem úgy tűnik folyamatosan ismétlődnek) ismétlődnek ráadásul sokszor nagyon nem tűnnek helyénvalónak, hogy szinte erőlteti, hogy megteremtse azt az érzést. Ha nem lenne belőlük ennyi, akkor talán nálam jobban elérné a hatást. Kicsit olyan ez, mintha naponta 72x mondja el a szerelmed, hogy szeret, akkor egy idő után, már nem hogy kiüresedik, de még bosszantani is fog. Nálam tényelg nem megteremtette az érzés eltaszított a hangulattól az egész.

Angolul még nem vettem a kezembe, mert annyira megundorodtam tőle, de az is lehet, hogy csak a fordítás miatt iszonyatosan szar, sokszor jártam már úgy, hogy egyszerűen a hajam kihullott valamitől, mikor magyarul beleolvastam, holott eredetiben meg teljesen el voltam ájulva, hogy milyen jó.

2015. nov. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na nekifutok megint, lehet inkább ilyenkor aludnom kéne. Szóval:


Nálam tényelg nem megteremtette az érzésT, HANEM eltaszított a "hangulattól" az egész stílus.

2015. nov. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó ég, most, hogy Lovecraft így eszembe jutott, rémálmaim lesznek egy hétig. (De nem azért...) A kedvenc ismétlődő szavak még a "kimondhatatlan" "baljós" és "borzalom"...
2015. nov. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!